Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Audi Allroad или Volvo XC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз много, ама много харесвам Аутбеци, но наистина ме отказа гадния 4 степенен автоматик. Може на някой да му е ОК, за мен не беше. Н6 двигателят се амортизира от газта, заради липсата на омасляване. Дори с Флаш-любе система, след някакви километри се налага нещо като основен ремонт, което при 2.5 двигателя е лесно, но за Н6 се разглабя целия двигател и не е евтино. Течната фаза е супер за целта, щото колата върви много и омаслява клапаните, но тя се скапва от лошата БГ газ и поддръжаката и е много скъпа, както и първоначалната инвестиция. Всеки си преценява. Ако се решите на Аутбек, погледнете форума на Субару, все пак.

    Най- добре покарайте няколко коли от въпросните модели, за да добиете лични впечатления. И в крайна сметка всичко е до късмет и конкретна кола.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-05-14, 14:36.

    Коментар


    • #17
      От: Audi Allroad или Volvo XC70

      Карането не ми е проблема Карал съм ги, всяка си има своя чар, съответно + и -. Не робувам на марки. Въпроса е подръжката, и какви слаби места има !
      Сега се сещам, че аудито е с една доста известна помпа VP44 (ако не се лъжа), и тя е източник на доста проблеми.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #18
        От: Audi Allroad или Volvo XC70

        Н6-цата ако я вземеш здрава, ще я караш дълго време безпроблемно. И да..4-степенния автомат е архаичен, но много здрав, 5-степенния в трето поколение създава повече грижи. Не понася газта, виждал съм доста проблеми с потъване на клапаните,/ отразено е и в бюлетина на BRC/, след което се налага смяна на леглата с титаниеви- не е евтина процедурата. Иначе- може би най-доброто 4х4 от изброените, плътна тяга в целия диапазон от обороти, висок градски разход -при къси дистанции и повечко кикдауни може да удари двайсетака, обичайно 14-15. При магистрално каране с перманентен ляв мигач - 10 , със 130-150 -8 и нещо ...данните са за 100-октана ! Много здрава конструкция, безпроблемна електроника, високи данъци и застраховка !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Audi Allroad или Volvo XC70

          Карах Ауди, и съм много доволен. Задължително ръчни скорости. Автомата се чупи на този модел.Възглавниците вече се рециклират и там проблеми няма.Единствено гледай километрите да са реални! Успех!
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #20
            От: Audi Allroad или Volvo XC70

            Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
            Карането не ми е проблема Карал съм ги, всяка си има своя чар, съответно + и -. Не робувам на марки. Въпроса е поддръжката, и какви слаби места има !
            Сега се сещам, че аудито е с една доста известна помпа VP44 (ако не се лъжа), и тя е източник на доста проблеми.
            Слабите места на 2.5 са гарнитурите на главите. На газ особено. Протичат навън и се налага смяна. Ако си следите нивото на водата няма опасност да прегрее колата. Но все пак е кофти. Също така динамиката не е кой знае каква. Колата си е тежичка (1570 кг) и 156 кончета и идват малко...

            На 3ката проблема е, че е принципно "топъл" двигател. Трябва да се внимава с охладителната система.
            При 3ката също така има "главоболия" с реглажа на клапаните, който се налага по-често когато се кара на газ. Трудно е заради тясното място и най-често го правят като спуснат двигателя надолу. Т.е. има си сериозно разглобяване. Но пък тази процедура не се налага особено често. Това с прегорелите легла съм го чувал, но не съм сигурен дали причината не е каране дълго време без да се направи реглаж на клапаните...

            Относно автомата, аз лично не съм чул за проблемен автомат на Outback. Наистина са много здрави.

            Коментар


            • #21
              От: Audi Allroad или Volvo XC70

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              ... От така създалата се ситуация включвам и аутбека в дискусията.
              Въпроса е 2.5 или 3.0. Кои години са сполучливи, или колкото по-нова по-добре. Някъде ми се мерна, че автомата е 4 степенен, това вярно ли е ?
              Автомата до 2003г. е 4-степенен, след това е 5-степен до 2009г., след това е друг тип. Когато купих моя Аутбек 3.0 (2001г.), много познати и приятели ми се смяха, че в 2012г. година карам с толкова малко скорости. По-тромав е от модерните автомати, но с дълги и добре изчислени предавки. В крайна сметка при много висока скорост съм с 1000-1500 оборота над новите дизели с *найсе скорости...

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              ... Сега се сещам, че аудито е с една доста известна помпа VP44 (ако не се лъжа), и тя е източник на доста проблеми.
              За съжаление тази помпа е източник на доста проблеми и в други марки и модели.

              Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
              ... Относно автомата, аз лично не съм чул за проблемен автомат на Outback. Наистина са много здрави.
              Аз съм виждал и 4 и 5 степен автомат за ремонт, но какво от това?

              Коментар


              • #22
                От: Audi Allroad или Volvo XC70

                Говориш за автомат на Н6-ица, автоматът на 2.5 е четиристепен до 2009

                Коментар


                • #23
                  От: Audi Allroad или Volvo XC70

                  Аз лично не бих обърнал внимание и на Субару Форестър 2,0турбо или 2,5ХТ. За 2,5ХТ мога да кажа,че има уникално пътно поведение,а е и с доста приличено представяне извън пътя.
                  sigpic
                  Land rover lightweight-series 3
                  Range Rover V8
                  Range Rover Classic Vouge SE V8
                  Mercedes G280

                  ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X