Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстранен жлъчен мехур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отстранен жлъчен мехур

    Какво да очаквам след отстраняване на жлъчният мехур? Последици, диети/хранителни и физически/.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    От: Отстранен жлъчен мехур

    Привет,

    На Тъщата бе изваден преди няколко години и при прегледи наскоро бе видяно, че някакво каналче се е раздуло и само си е направило подобие на жлъчен мехур. Сега си яде всичко, невредящо на жлъчката, но беше голяма борба след операцията да си спазва диетата и никакво кафе, цигари и алкохол. Животът й си е напълно пълноценен.

    Пак повтарям обаче - това важи за тъща ми......

    Поздрави.
    Драго
    Черно, мирише и разваля характера!

    Коментар


    • #3
      От: Отстранен жлъчен мехур

      Миналата година минах по този път.
      Едва излязъл от упойката и гледам доктора в коридора ми маха с ръка.
      Ставам и отивам при него и той ми казва:
      - Хайде да слезем в кафенето да пием и пушим.
      Питам го:
      - А диети разни?
      - Моите пациенти не спазват диети. Яж, пий и живей.
      Послушах го и качих до 100 кила и сега поредната борба с килограмите.
      Вече съм на 86кг. но се прецаках, че го послушах да ям безобразно.

      Ако нямаш такива проблеми, нагъвай яко без разни диети.

      Коментар


      • #4
        От: Отстранен жлъчен мехур

        поне един месец да не се вдига нищо тежко. Да се избягват пържени, люти и твърдо смилаеми храни. Алкохол и газирани напитки около година. След това каквото обичаш, но без да прекаляваш. Моята я отстраниха преди 4 години.
        Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

        Коментар


        • #5
          От: Отстранен жлъчен мехур

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          ... доктора в коридора ми маха с ръка... той ми казва:
          - Хайде да слезем в кафенето да пием и пушим...
          Без коментар, за ,,доктора".
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Отстранен жлъчен мехур

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Без коментар, за ,,доктора".
            Как се казваш да те набера в гугъл, да видя какво пишат за твоята работа като доктор.

            Коментар


            • #7
              От: Отстранен жлъчен мехур

              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
              Как се казваш да те набера в гугъл, да видя какво пишат за твоята работа като доктор.
              И тук можеш да прочетеш доста. Учудвам се, че досега не си прочел, освен, ако не е нещо персонално.

              Коментар


              • #8
                От: Отстранен жлъчен мехур

                Жлъчният мехур по какви причини ще се отстранява?Каква ще бъде операцията-класическа или лапароскопска?Обикновено се спазва същата диета както преди операцията за няколко месеца.Може да се появи често ходене по голяма нужда на кашави изпражнение, но и това минава.
                От: Отстранен жлъчен мехур

                Привет,

                На Тъщата бе изваден преди няколко години и при прегледи наскоро бе видяно, че някакво каналче се е раздуло и само си е направило подобие на жлъчен мехур. - Раздутото каналче е оставена/неотстранена част от канала на жлъчния мехур.Би трябвало е да се отстрани целия.

                Коментар


                • #9
                  От: Отстранен жлъчен мехур

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  И тук можеш да прочетеш доста. Учудвам се, че досега не си прочел, освен, ако не е нещо персонално.
                  Чудесно. Да е жив и здрав.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отстранен жлъчен мехур

                    Знам, че не трябва да се ядат патладжани при проблеми с жлъчката
                    Черно, мирише и разваля характера!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отстранен жлъчен мехур

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Миналата година минах по този път.
                      Едва излязъл от упойката и гледам доктора в коридора ми маха с ръка.
                      Ставам и отивам при него и той ми казва:
                      - Хайде да слезем в кафенето да пием и пушим.
                      Питам го:
                      - А диети разни?
                      - Моите пациенти не спазват диети. Яж, пий и живей.
                      Послушах го и качих до 100 кила и сега поредната борба с килограмите.
                      Вече съм на 86кг. но се прецаках, че го послушах да ям безобразно.

                      Ако нямаш такива проблеми, нагъвай яко без разни диети.
                      Моята я отстраниха оперативно, не по безкръвен път, но и моя доктор ми каза да не спазвам диети, те били за болните от жлъчка, а ти нямаш такава. Даже нещо ако не си можел да ядеш сега и него можеш.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отстранен жлъчен мехур

                        Добре е да внимава как се храни човек и да не се прекалява с нищо, жлъчката и панкреаса работят съвместно ,та с едно на ум какво и колко...
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отстранен жлъчен мехур

                          Дочев, шегите са си шеги, айде малко по-сериозно. Става въпрос за здравето ти.
                          Жена ми живее без жлъчка вече 35 години. Ще си позволя няколко съвета, ти ако искаш ги спазвай, ако искаш - недей.
                          Доколкото знам, ти имаше проблем с наднормено тегло./и аз съм така, между другото/. Ако можеш, свали някое килце, това ще е от полза.
                          Най-важното е да се откажеш от мазната храна, особено от свинското. Или поне да го намалиш, ако е възможно. Пилешко, риба и телешко - колкото ти се яде.
                          Зеленчуците и плодовете нямат нищо общо с жлъчката, ядеш на корем. Опитай се да смениш олиото вкъщи със зехтин. Сланината я забравяш, бекони, разни пушени гърди и подобни - също. Пушенето също няма връзка, не че е полезно, разбира се. Обаче алкохолът трябва да се спре - поне концентрираният. Не става въпрос да си светец, една малка ракия или водка/но само като аперитив преди ядене/, чаша вино също може. Кафето не влияе, освен ако е сутрин на гладно.

                          Повярвай ми, всичко това вече сме го преживели.
                          Поздрави и успех.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отстранен жлъчен мехур

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Дочев, шегите са си шеги, айде малко по-сериозно. Става въпрос за здравето ти.
                            Жена ми живее без жлъчка вече 35 години. Ще си позволя няколко съвета, ти ако искаш ги спазвай, ако искаш - недей.
                            Доколкото знам, ти имаше проблем с наднормено тегло./и аз съм така, между другото/. Ако можеш, свали някое килце, това ще е от полза.
                            Най-важното е да се откажеш от мазната храна, особено от свинското. Или поне да го намалиш, ако е възможно. Пилешко, риба и телешко - колкото ти се яде.
                            Зеленчуците и плодовете нямат нищо общо с жлъчката, ядеш на корем. Опитай се да смениш олиото вкъщи със зехтин. Сланината я забравяш, бекони, разни пушени гърди и подобни - също. Пушенето също няма връзка, не че е полезно, разбира се. Обаче алкохолът трябва да се спре - поне концентрираният. Не става въпрос да си светец, една малка ракия или водка/но само като аперитив преди ядене/, чаша вино също може. Кафето не влияе, освен ако е сутрин на гладно.

                            Повярвай ми, всичко това вече сме го преживели.
                            Поздрави и успех.
                            Благодаря!
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отстранен жлъчен мехур

                              Оплакванията от страна на жлъчния мехур са доста индивидуални.Ако ти си прииска някаква дразнеща храна - просто я опитай и "се поослушай"-ако ти стане тежко или дискомфортно- избягвай я. След като ти е отстранен мехура-не може да се провокира криза или възпаление с евентуалните им усложнения.Оплакванията са най-често функционални и могат да се преодолеят с подходящи медикаменти.Успех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X