Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко мита за Лада Нива

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Няколко мита за Лада Нива

    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
    Има един такъв момент. Вече не ми се човърка. Одъртявам ли - не знам, но...
    Всички сме така. Когато едно хоби се превърне в необходимост или професия, рано или късно започваш да го вършиш с досада и само толкова, колкото е необходимо. Само електрониката още не ми е омръзнала.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Няколко мита за Лада Нива

      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
      Нивата е постоянно 4х4,колега.
      И какво?
      Ако не е постоянно 4х4 какво?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #93
        От: Няколко мита за Лада Нива

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И какво?
        Ако не е постоянно 4х4 какво?
        Вервай ми Коле, има разлика. На Ужаската определено ми липсва в някои моменти.

        Ама Нива едва ли вече ще си взема. За Лендровър е даже още по-сигурно.

        Коментар


        • #94
          От: Няколко мита за Лада Нива

          Не бе, то схемата на задвижване е ясно какво и как.
          Колегата май има предвид, че като е "постоянно 4х4" нещо става с мощността, ама понеже съм прозд-не мога да схвана идеята.

          Уууф, ама наистина съм прост, кога ще се науча първо да прочета, ама сериозно какво е написано, и какво е цитирано, пък тогава да се изхождам по темата...

          Колегата е искал да разясни на другия, че нама как да включи "и другия мост".
          Ама той пък на свой ред май е искал да каже, че при включване на бавните започват да се въртят повече зъбчатки, оттам и загубите.

          Извинявам се.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #95
            От: Няколко мита за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не бе, то схемата на задвижване е ясно какво и как.
            Колегата май има предвид, че като е "постоянно 4х4" нещо става с мощността, ама понеже съм прозд-не мога да схвана идеята.
            Става. В допълнителните две зъбни двоици през които минава мощността за да имаш междуосевия диф, се губят около 15%. И на бързи, и на бавни.

            Коментар


            • #96
              От: Няколко мита за Лада Нива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Вервай ми Коле, има разлика. На Ужаската определено ми липсва в някои моменти.

              Ама Нива едва ли вече ще си взема. За Лендровър е даже още по-сигурно.
              Да не би да казваш, че все пак има надежда??? "Хората" са казали, че акъла бил като мензиса - не дойде ли на време... хич не го чакай
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #97
                От: Няколко мита за Лада Нива

                Като стана въпрос за постоянното 4х4 на Лада Нива, да позлорадствам малко на гърба на едно Терано...(да ме прощава Спарки)


                Собственикът на Тераното - мой приятел, страдащ от остра и неизлечима непоносимост към руски возила, гордо и с чувство на превъзходство управлява своя сериозен джип, оборудван с 31'' гуми и носачи от Спарки, сред тежките теренни условия на нашата Столица. Уверен в тоталното си надмощие над природата и инфраструктурата на кв.Манастирски ливади, с лека досада и пренебрежение към проблема с паркирнето, решава да се възкачи на един доста висок тротоар. Легендарният 4х4 автомобил с лекота покачва едното си задно колело върху тази "висока летва" на паркирането пред блока и никой от околните нови кооперации не си и помисля дори, че нещо е в състояние да спре победоносния му ход. Повтарям - никой, още по-малко самият шофьор. Ала Шофьорът дори последен разбра, че пушекът и воят произлизат от неговата кола, която не успява да качи бурдюрът сама!

                Поздрави към всички бивши, настоящи, предстоящи и неосъществени собственици на малката руска Нива, с голямата си история.

                Коментар


                • #98
                  От: Няколко мита за Лада Нива

                  Спокойно, такъв аджамия и с Лада няма да стигне далече.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Няколко мита за Лада Нива

                    Автомобилите от АвтоВаз ги спряха за продажба в ЕС. Дано да е временна техническа мярката, а не политическа...
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • От: Няколко мита за Лада Нива

                      Всяка година ги спират за едно и също.

                      Коментар


                      • От: Няколко мита за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                        Автомобилите от АвтоВаз ги спряха за продажба в ЕС. Дано да е временна техническа мярката, а не политическа...
                        Мярката е политико-икономическа и нищо друго ! Мога да го обясня.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        .... В допълнителните две зъбни двоици през които минава мощността за да имаш междуосевия диф, се губят около 15%.....
                        Пресмятането на зъбни колелета по мои спомени се учеше във втори или трети курс на МЕИ-то.
                        Така че, предполагам горните проценти не са проблем да се пресметнат с точност и допускам , че са тези .
                        Недоумявам единствено (ако горното е така) , тези съвецки конструктори на по 5 водки ли са пресмятали железариите по Нивата , или от Партията им е било наредено умишлено да тровят живота на бъдещите притежатели на този "внедорожник" ?!
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 25-01-15, 08:53.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Няколко мита за Лада Нива

                          Малка поправка, не е "внедорожник" а "вседорожник".
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Няколко мита за Лада Нива

                            Направо вездеход!
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Няколко мита за Лада Нива

                              Росене, съвсем шеговито-сериозно това си е руския термин, защото Нивата е смятана за експлоатация 70/30 асфалт/оффасфалт. Както тук от Самураите остават само емблемите и викаме "глей, глей кво праи мойто самурайче", така е в Русия с Нивите. Въпрос на виждане, наличие на финансови средства и липса на акъл.

                              П.П. И в двата основни руски форума за Нива има подфоруми "Постройка на Нива", какво ли се разисква тамНатиснете снимката за да я уголемите

Име:animated1499.gif
Прегледи:12
Размер:23.0 КБ
ID:5637073!?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Няколко мита за Лада Нива

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Недоумявам единствено (ако горното е така) , тези съвецки конструктори на по 5 водки ли са пресмятали железариите по Нивата , или от Партията им е било наредено умишлено да тровят живота на бъдещите притежатели на този "внедорожник" ?!
                                Водка със сигурност са пили, а от Партията със сигурност им е било наредено да правят всевъзможни глупости. Например максимално да използват наличната производствена база и усвоените при други автомобили детайли. Но това не е основното.
                                Цените на бензина през 1960-те години когато се е проектирала Нива, в Русия, не са предполагали реални инженерни напъни към икономия. Разсъждавали са просто:

                                Иска се внедорожник, значи РК все едно ще има, тази от ГАЗ не става, значи някой ще я проектира и ще вземе хонорар. Диференциали и скорости от Жигули ЩЕ ползваме защото италианците са ги проектирали и едвам са ни научили да ги правим, да измислим нови е тегаво и никакви други наши нямаме на разположение. От размера на колелата и момента който могат да носят диференциалите следва че ще е фултайм, от скоростите следва че ще е отделен агрегат, От двете неща заедно следва че няма да се обръща посоката, а от фултайм следва че ще трябва да разпилим малко двигателя за да може тая кола все пак да върви. Това последното го могат състезателите примерно от ВФТС, ще ги питаме. Партията каза всичко това да е готово до Конгреса.

                                Резултат: РК проектирана на коляно при струга и фрезата, с прави зъби, тежка като дълга към Партията, с голям запас по някои параметри и малък по други, пиеща бензин и нервите на шофьора и монтьора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X