Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко мита за Лада Нива

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Няколко мита за Лада Нива

    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
    ...джип
    Ай сЧига бе!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Няколко мита за Лада Нива

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ай сЧига бе!
      Коментара го считам, за пълен спам и от от администратор......... Тук не определяме качествата на Нивата...
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #78
        От: Няколко мита за Лада Нива

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        E, лади и жигули всички над 30-35 години сме карали и човъркали. Няма да забравя - карах дърт избушен форд транзин от хипарските. Зимата всяка вечер акумулаторите (2х75Ah) нагоре, всяка сутрин - надолу. Бях си казал дизел - никога вече и си купих Самара. Първото лято сменям платно на помпа. Тръгвам на почивка и то се разпада, слава богу още в квартала. Сменям го пак и уж всичко е наред. Първата зима, първия студ и сериозен сняг - аз слизам доволно как ще пална и ще тръгна, понеже нали и с предно, та няма да ми се наложи да рина. Слизам, въртя, въртя.... тсъ. Ни хлъц, ни млъц. През това време излиза комшията с дърт 4-runner дизел, влиза, врътва половин оборот и си тръгва. А аз с бензинката, с новия акумулатор, новите свещи, новите гуми и т.н. седя и гледам тъпо. Еми докато не смених цялата попма, не спря да ми прави въртели, а я разглобявах сигурно 3-4 пъти. После, то не бяха счупени седалки по път, блокирали колани, протекъл радиатор... Върха на сладоледа беше като си сменях термостата - тръбата към помпата я оставили без гарнитура - сменям, ама явно съм поразмърдал - аз наливам, то тече. Посред зима в най-големия студ.
        Спарки, не се осъзнаваш, но благодарение на Ладата си станал това, което познаваме от теб.
        ��

        Коментар


        • #79
          От: Няколко мита за Лада Нива

          Всички сме въздишали по Нивата, когато "Тойота" беше някаква дума на чужд език.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #80
            От: Няколко мита за Лада Нива

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ей тук се замислих. И съм много заинтригуван.
            Без сарказъм, без нищо „задно" наум, без предубеденост - чисто любопитство. Каква - изобщо - роля, имаше в „едновремешния" транспорт! В армията (и милицията) не се ползваше, на частни лица не се продаваше. Мисля, мисля и по никакъв начин не мога да се сетя за друга Нива (компонент от едновремешния транспорт) освен Нива-та на телевизията, която караше Симеон Идакиев и персоналната служебна на председателя на СБА, Иван Врачев.
            Всъщност, ще ми е много интересна дори приблизителна статистика, за внасяните преди '90-та Ниви.

            Доколкото си спомням, на пристанището в Лом ги докарваха и все службите ги ползваха. На жена ми бащата караше командир от Транспортни войски с Нива с перденца отзад.
            А да напомням ли за подвижния състав на Полицията и Жандармерията?


            Мен ако питате, Ниви трябва да карат, а не Роувъри и Нисани/да ме прости Спарки/, защото ги плащаме ние.
            Когато минималната работна заплата БВП и качеството на живот стане като в страните, където не се ползват Ниви, тогава е оправдано да ги сменят, иначе си е прахосничество

            Коментар


            • #81
              От: Няколко мита за Лада Нива

              Стана интересно.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #82
                От: Няколко мита за Лада Нива

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Всички сме въздишали по Нивата...
                Ето това е истина, поне за мен си важи с пълна сила.

                Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                Доколкото си спомням, на пристанището в Лом ги докарваха и все службите ги ползваха. На жена ми бащата караше командир от Транспортни войски с Нива с перденца отзад.
                А да напомням ли за подвижния състав на Полицията и Жандармерията?


                Мен ако питате, Ниви трябва да карат, а не Роувъри и Нисани/да ме прости Спарки/, защото ги плащаме ние.
                Когато минималната работна заплата БВП и качеството на живот стане като в страните, където не се ползват Ниви, тогава е оправдано да ги сменят, иначе си е прахосничество
                Това кое време, защото за ВМТ съм запознат много добре (почти отвътре). Започнаха да купуват Ниви някъде към '92-ра и престанаха към '95-та, тогава някъде дадоха под наем на Автомотор корпорация помещението на „Опълченска" и започнаха да карат Ситроени.
                А точно защото ние ги плащаме - не трябва да се купуват боклуци. Дори дарените (болшинството в МВР) ни излизат нерентабилни.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Няколко мита за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от tonidi Преглед на мнение
                  Няколко мита за Лада Нива


                  . Впрочем Лада Нива има и т.нар. „бавни скорости" – практически удвояват мощността на колата тогава, когато това и трябва – това е мястото извън пътя!

                  Източник
                  И как аджаба става тоя номер с удвояването на мощноста. Като включиш двоиното даже мощноста ти пада заради загубите в още едно "устройство".
                  Виж за въртящия момент мога и да се съглася до някъде.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Няколко мита за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                    И как аджаба става тоя номер с удвояването на мощноста. Като включиш двоиното даже мощноста ти пада заради загубите в още едно "устройство".
                    Виж за въртящия момент мога и да се съглася до някъде.
                    Нивата е постоянно 4х4,колега.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #85
                      От: Няколко мита за Лада Нива

                      Просто и автора на "източника" е подходил лежерно по въпроса и не си е направил труда да прецизира нещата. А може и толкова да си разбира човека. Надявам се, че повечето хора списващи тук схващат разликата.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Няколко мита за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                        Като включиш двоиното даже мощноста ти пада заради загубите в още едно "устройство".
                        Споко, не пада. То същото устройство работи и на бързите

                        Коментар


                        • #87
                          От: Няколко мита за Лада Нива

                          Навремето когато трябваше да карам шофьорския курс баща ми каза: "Научи се да караш Москвич и ще можеш да караш и Мерцедес. Обратното обаче не е вярно". Сега мога да кажа същото за Нивата - който се е научил да управлява Нива, може да управлява и "истински" джип. Обратно също не е вярно.

                          "Управлява" - не означава просто да я запали и да върти геврека.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Няколко мита за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Коментара го считам, за пълен спам и от от администратор......... Тук не определяме качествата на Нивата...
                            1. Не съм администратор. В тоя раздел не съм и модератор.
                            2. Тук коментираме именно "качествата" на нивата. Не ги определям аз - определени са в завода, преди 40 години, и от тогава са си все същите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Няколко мита за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                              Спарки, не се осъзнаваш, но благодарение на Ладата си станал това, което познаваме от теб.
                              😆
                              Дори да беше така, това не прави Ладата с нещо по-добра.

                              И преди и след нея си бях същия. И преди и след нея знаех какво има под капака и как работи. И преди и след нея си се омазвах редовно до ушите човъркайки това или онова. Всъщност преди нея дори повече.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Няколко мита за Лада Нива

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Всъщност преди нея дори повече.
                                Има един такъв момент. Вече не ми се човърка. Одъртявам ли - не знам, но...
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X