Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

    Приятели!
    Харесал съм си един екземпляр Хюндай Старекс 4хм бензин, 1999 година. Машинката е с оф-роуд пакет, т.е. лифтирана, с подсилено окачване и ръчни хъбове Aisin. Изглежда горе-долу прилична, като за 15 годишна кола.
    Ще ми се собственици на такава машина да споделят какво да дебна, има ли слаби места и въобще всичко...
    Това, което знам за мотора, например, е, че е доброто старо Мицукоши, дето в последната си версия го има и на Грейт уолите. От там нататък съм пас - пробвах го, стори ми се стегнато и на реални километри, 4х4 работи, бавните също... познат. дето се занимава с Хюндаи каза, че няма нещо, дето да не може да се ремонтира и има части и т.н.
    Давайте мнения за модела. Като концепция е "колата мечта" - дедесарка, с много обем вътре и прилична проходимост. Конкретният екземпляр е доста вдигнат, което ме радва...


  • #2
    От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

    Ице един колега си купи такова и е много доволен. На газ е , с ръчни хъбове е , има си бавни предавки и се справя със доста лоши терени. На този обект Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0828.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5589000 се стига само на бавни предавки. Машината се справи въпреки гумите за мъгла с които беше обута. Още една снимка от същия път. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3524.jpg
Прегледи:2
Размер:235.9 КБ
ID:5589001 Човека е от София и ако искаш ще те свържа за повече инфо.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

      Мерси много за мнението! Така или иначе ще да се взима...

      Коментар


      • #4
        От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

        Успех !
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

          Да си ъпна темата, за съжаление с проблем
          Тръгнала ми е скоростната кутия. Някой има ли идея откъде да си търся употребявана и дали скоростната от Mitsubishi L300 или Pajero с 2,4 би станала на Старекса?

          Коментар


          • #6
            От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

            Абе нещо ме ухапа мухата - това чудо е с 4х4 дериват на Делика, която пък е родниан на Паджеро - до колко е врно това? И какви гуми може да развърти дизеловото моторче с повечето коне (140 мисля беше)?

            п.п. сори че възкръсвам темата и дано автора й си е решил проблема!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Абе нещо ме ухапа мухата - това чудо е с 4х4 дериват на Делика, която пък е родниан на Паджеро - до колко е врно това? И какви гуми може да развърти дизеловото моторче с повечето коне (140 мисля беше)?

              п.п. сори че възкръсвам темата и дано автора й си е решил проблема!
              Привет! Радвам се, че съживяваш темата. Значи по Старекса имам наблюдение само по бензиновата версия:
              - бавен е, караш със 100, но общо взето до хардкор трасе пак със 100
              - голям е - все едно Форд Тразнит за товарене, ако можеше да говори, да ме е дал под съд за тормоз
              - в момента го карма с нормални сув зимни гуми, доскоро беше с гудрич а/т, ще му слагам пай някакви ат-та
              - частите са доста евтини, тъпото при моя е, че е от първите фейслифтнати бройки и по каталог излизат едн ичасти, но се оказва, че му стават други (по-често от дизеловия)
              - проблемен е електромоторът, който включва двойното - като клеяса гориш с 4х4 и си ставаш просто с бус със задно, засега съм го оправил, тая зима го тествах много
              - уникален е - в София съм срещал максимум още 4 - 5, и като го нашарих определено кара хората да се заглеждат
              - сложих му газов инжекцион, дава ми до 20/100 градско - ама голям праз, това си е все едн ода караш лека кола на бензин
              толкова за момента...

              Коментар


              • #8
                От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                Кой размер са ти гумите? Оригиналните някакви много малки аспиринчета ги дават 195xXX R14(ако на ауто дата може да се вярва де) и също 4x4 как е решено? А за уникалността май си прав - дори р-ра на гумите не мога да идентифицирам със 100% сигурност
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Кой размер са ти гумите? Оригиналните някакви много малки аспиринчета ги дават 195xXX R14(ако на ауто дата може да се вярва де) и също 4x4 как е решено? А за уникалността май си прав - дори р-ра на гумите не мога да идентифицирам със 100% сигурност
                  Аз съм с 235/75/15, мисля че по табела трябваше да са 215 на нещо си на 15

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                    Здравейте колеги!
                    Да не отварям нова тема ще си позволя да пиша тук.
                    Накратко:по независещи от мен причини ми предстои смяна на любимото ми бусче w t4 sincro.Колата се ползва за евридейка,семейна и рибарска кола(знам ,че няма такова чудо,но т4 доста успешно се справя).Разбира се целта е w carawele 4 motion 2007-2010.2011 год. ,но като резервен и по-бюджетен вариант съм се загледал и по Хюндай старекса 2006+ год..Бих бил благодарен за всяка информация от по-запознатите с модела.Какво му е задвижването(4x4през виско,централен диф ли е и т.н.),може ли да се кара цяла зима на 4Н.Като проходимост сравним ли е със сегашното ми т4 с блокаж на заден диф.Този двигател 2.5crdi надежден ли е?Съответно слаби и силни страни на въпросният модел.Въобще всяка информация ще ми бъде полезна.
                    Благодаря предварително на всички отзовали се!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                      Като проходимост на черен път и пресечен терен е доста по-добре от ФВ Т4, но на асфалт е доста по-зле... бавен и на Н4 не може (Не бива) да се кара, ако няма сняг или кал. Като предназначение са доста различни... Мултиван е да ходиш на ски, а Старекс - да ходиш на лов
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                        На практика Старекс е бусово купе качено на шаси от джип (паджеро)
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                          здравейте!
                          По памет(може и да бъркам) на паджерото със супер селект кутия можеше да се кара и на 4Н т.е. през централен диф няма проблем.Именно за това питам и за старекса.И какво означава по-бавен?Говорим за по-новият модел(двигател) -който е 140 к.с.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                            Не бъркаш, ама няма Хюндай със Супер Селект. Тая кутия най-много в Митсубиши Делика(L400), да я има, ама едва ли и с ляв волан.
                            Моя скромен съвет е, щом T4 те устройва, просто си вземи друг такъв в добро състояние и с подходяща комплектация.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте акъл за Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин

                              Привет и дайте съвет или помощ за следното:
                              Преди няколко дни се сдобих с Hyundai Starex 4x4 2,4 бензин и реших да обслужа бусчето по ходовата част, а по точно да сменя лагерите на главините отпред, но какво се оказа впоследствие. Някой малоумник е заварил гайката на лявата главина за шенкела. Не мога да открия части за бусчето, моля помагайте.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X