Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

    Добре, де аз ли не мога да се изразя правилно.. Това което се опитвам да обясня е че че от първа когато чукна лоста на скоростите с кракът нагоре "прескача" неутралната и директно включва втора.Или обратно при леко натискане от втора надолу пак "прескача" неутралната и връща на първа...

    Коментар


    • #77
      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

      Не се шашкай, и при мен е така. Понякога прескача неутралната.
      Ронин да не искаш да кажеш, че като потегляш минаването от първа на втора го правиш на "два такта"?
      Карал съм само три различни мотора, ама и при трите "прескачането" на неутралната си става "от само себе си". ;-)
      Последно редактирано от aleyan; 29-08-16, 18:47.
      Honda TransAlp 650 '02

      Коментар


      • #78
        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

        Неутрална на изброените кавазакита е най долу,и вървят нагоре 1.2.3.4.5.6

        При вас как е 1.0.2.3.4.5?

        При същите кавазакита върви ли повече от 5 или там някъде километра ,неутралната изчезва
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #79
          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Неутрална на изброените кавазакита е най долу,и вървят нагоре 1.2.3.4.5.6

          При вас как е 1.0.2.3.4.5?
          Да.

          Sent from my SM-G388F using Tapatalk
          Honda TransAlp 650 '02

          Коментар


          • #80
            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

            Първоначално публикуван от aleyan Преглед на мнение
            Да.

            Sent from my SM-G388F using Tapatalk
            1.0.2.3.4.5 ли ?

            Тц,стана мармалад...
            Неутрална,надолу първа,и всичко нагоре е 2.3.4.5.6 така ли е ?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #81
              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

              Да. :-) 1.0.2.3.4.5 или надолу първа, нагоре неутрална, после втора и т.н. Така е и на ямаха фазер, и на една друга дърта 750 куб. ямаха, на която карах курса
              Последно редактирано от aleyan; 29-08-16, 19:51.
              Honda TransAlp 650 '02

              Коментар


              • #82
                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                Добре,след първа и потегляне,няма начин мотора да е в движение и да влезе неутрална,както и няма начин от първа да вкарам 3 без да съм минал през втора.
                За да ми се появи неутрална,трябва задното колело да не се върти или нещо до 5 км..
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #83
                  От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                  Ок.
                  При тези, които съм карал, няма никакви грижи да съм на неутрална при каквато и да е скорост.
                  Honda TransAlp 650 '02

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                    При угасен двигател, пак ли е така? Щото си мисля, че съединителят ти отделя прекалено ниско. Опитай след като натегнеш жилото му, така че да остане малка хлабина все пак. Също така, ако ръчката му е неоригинална, или е изкривена по някаква причина, да има недостатъчен ход. Има вероятност и от неправилно масло дисковете да се слепват повече от необходимото и да се плъзгат трудно помежду си. Особено, ако моторът скача при включване от нулева на първа, при стиснат докрай съединител.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                      Ще проверя лоста на съединителя. И при изгасен двигател е същото. Съгласен съм че при потегляне няма как да мина на неутрална и след това на втора.Може би не се изразих правилно, проблема с неутралната ми е само когато спирам на сфетофар или по друга причина.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                        Ами, ако манипулираш по-нежно с лоста за скоростите, нещата ще потръгнат, може би. Мисълта ми е, че си трябва и усет при повечето мотори. Тези със сухите съединители са друго
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                          Аз когато искам да включа на свободна, "цъкам" педала по леко и внимателно. Тоест, лостчето изминава 2 пъти по-късо разстояние, отколкото когато сменям скоростите. не чакам лостчето да "опре"в крайно положене.... Надявам се да съм обяснил понятно )
                          HONDA XL650

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                            Да кажа и при моя как е... мога от 100км/ч да сваля до неутрална, броя си ги и когато трябва да влезе неутрална малко по-леко, да не кажа че направо галя лоста, инак отива на 1-ва. На светофар като спра на 2-ра или повече, и искам да включа неутрална - пак същото, ако не погаля лоста, а го чукна надолу, и на място да съм пак влиза 1-ва. При мен винаги трябва да е много леко или винаги ми прескача от 1-ва на втора и обратно без значение дали съм спрял или съм със 100, а и няма логика да е различно. Ако си чукаш нормално лоста за скоростите - при мен никога не влиза неутрална. Търсим се Забелязах и нещо друго, като взех мотора на 2800км беше с масло на Хонда, веднъж сменено на 1000км сервизно, скоростите влизаха сякаш по-мазно. Като го смених с Мотул 10В30 май беше, трябва да погледна, както е по каталог - голямо чаткане при смяна и прескачане на неутрална, еле пък на студен му вкарам 1-ва ама не ми прави впечатление вече, важното е че маже добре и на 3000км за 5 дена каране не спадна и грам. Пали на четвърт колкото и да е стоял - в моя случай 4м. Прочетох, че на колега гелов акумулатор го държи година - няма логика, на Хондата е още оригиналния на 3,5г и няма белези за проблеми. На скутера ми е вече на 2г и си върти много добре (куча марка), преди него купих един киселинен, че да ми е по-евтино, от ибей, изкара 2-3 месеца и умря. Моя съвет е (не ме слушай, от скоро имам мотор) карай си машинката и не я бутай много, смисъл едно нещо дето си работи да не му търсиш под вола теле. Просто свикваш с машината Ако има нещо проблемно изчакай малко, то ще си покаже само с времето. Прави си кефа и се радвай на карането. Поздрави.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                              Благодаря ви за мненията, явно скоростите са си така. Колегата от последния пост много точно е описал нещата.Спорен ден.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                                Здравейте, собсвеници на Хонда Трансалп 650V, много ще съм благодарен, ако някой с централна стойка ми сподели размерите Й. Може и информация къде се изработват. Благодаря предварително....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X