Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Пежо 807

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Пежо 807

    Здравейте колеги,

    От известно време искам да се сдобия с по-обемно возило и тези дни ми попадна оферта за едно Пежо 807 2.2 бензин.Колата е с газов инжекцион, обслужена-сменени ремъци, масла и течности.
    Информацията из нета за това возило не е много и ще съм благодарен да получа такава от първа ръка.Изчел съм каквото има във форума на Пежо, но предполагам тук ще получа по-обективна и не"фенска" информация
    Модификацията е тази:
    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5526
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    От: Покупка на Пежо 807

    Здрасти.Бих могъл да ти кажа някои неща за модификацията бензин 136 к.с.,газов инжекцион,на която жената навъртя 10 х. км и Пежо 806,121 к.с.,обикновена газ(навъртяни 140 х.км).Като цяло и двете са широки,удобни ванове(и дума даже не се повдига да се кара нещо по-малко),но ако някой ти каже,че с леко каране харчат малко не му вярвай.Под 10 газ ще паднеш само ако спускаш по инерция(и на изключен двигател).Софийско градско до към 18 газ.Бягай от шибидаха-протича,а няма дренажна система.Провери дали всички автоматични изгъзици работят коректно без да бързаш-иначе ти ще страдаш,не са като на 806-ицата просто да се махнат-тук всичко влиза в 2 модула-платки,с които нямаш работа.Поддръжката е по-скъпа от тази на 806.Зимата теглих 1 кемпер от Сърбия,на който му беше сменен ангренажа,обслужена от предишния собственик,уж познат.И аз мога да ти кажа,че съм сменил това и другото на 806-ицата,удостоверено от сервизна книжка(поддържана за мен-не за купувача),но ще ми повярваш ли?Здрави са,но това не значи че не искат поддръжка.Въпроса е след колко км ще се наложи да вложиш по-крупни суми(806-след 100 х.,807-веднага).Не оставай с грешно впечатление-просто състоянието,в което ги придобих бе различно,а и първото е швейцарско,второто немско(има Огромно значение).Няма да си кривя душата,че симпатизирам на 806.При 807 май са измислили първо дизайна(може ли да сложат уредите в средата-да не са за детето отзад да ги следи).Ако те интересува нещо конкретно-звънкай без притеснение-0887 543 596.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Пежо 807

      И моите 5 ст. Карам 807, ама 2.0 бензин, навъртял съм около 4 000 км до сега. Разход може и 8.4 (при нормално каране в Гърция и спазване на ограниченията, нотоварена с климатик) може и 12.5 (при Бургас - София, средна скорост 139 км/ч натоварена, без климатик). Вози много добре, но изобщо не съм впечатлен от качеството на изпълнение на интериора. Погорва и масълце. Уж най-добрия диагносчик от сервиза в Люлин ми каза, че двигателите 2.0 бензин давали по малко дефекти от 2.2 бензин, ама то това божа работа. За такава голяма бангия парктроника е голямо предимство. Аз имам само пернишки (димек теглич), ама все ма е страх като давам на заден да не опра. Просто ако има някоя малка колица отзад трудно преценяваш колко си я приближи. Засега само радиатор на антифриза съм сменил (180 000 км) и масло веднъж.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Пежо 807

        Ето за това го обичам този форум.Бърза и ясна информация, без фенщини.
        Благодаря!
        Очаквам да се включи и някой с мотор 2.2, но май са доста редки..
        Можете ли да ми кажете какво сте сменяли по колите си и колко е струвало?
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Пежо 807

          Радиатора за антифриза беше 150 лв. Ако гръмне нещо друго ще пиша , ама дано не ми се налага. А и диагноза в Пежо около 40 лв.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Пежо 807

            Заваряване изпускателен колектор(май вече го правят слабичък и гърми) 120 лв.Между другото хубаво е да направиш сверка колко струва коя да е част в СФА и АМК(в някои случаи цената е повече от добра,независимо,че ползвам отстъпка от други търговци).Гарнитурата му примерно бе най-евтина в СФА.Носач между 110 и 280(все пак има значение и марката).Дюза втора употреба от бай Иван Реното 40.Предните накладки на 806 са между 70 и 130.Тук не вярвам да са поевтинели.Възкресиха задната чистачка срещу 50,следват автоматичните фарове(за платките под жабката,дето ти споменах).Но тук вече цените са малко плаващи.Между другото цената на 807-цата в мобилето(6500) е доста добра.Аз бих я преслушал.На мен ми се върза към 9000.Провери и автоматичните плъзгащи врати.Майсторите казват да бягаш от тях,но пък на комшийката си работят.Сега като чета какво съм писал нещата изглеждат направо добре,но май не е точно така.Казват и че похарчват масло.На 806 не съм долял и капка,с което не мога да се похваля за 807.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Пежо 807

              Точно за същата кола иде реч.Утре ще ходя да я видя.И мен ме притесняват автоматичните врати-хубавиня, с голяма доза вероятност да се скапе..Както и всичко електронно и електрическо в съвременните возила.А маслоядството ми е познато явление-в момента карам Астра
              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Пежо 807

                А забравих задната чистачка, някаква полска или чешка ама с доставка от еконт 33 лв. И мойто излезе 6500, 2003 2.0 бенз. Няма обаче никви благинки (димек екстри), разбирай въртящи се седалки, парктроник, ел. врати и т.н.

                P.S. Като дръпнеш ръчната и като се изхлузваш от колата внимавай, че може да ти хареса
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Пежо 807

                  Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                  И моите 5 ст. Карам 807, ама 2.0 бензин, навъртял съм около 4 000 км до сега. Разход може и 8.4 (при нормално каране в Гърция и спазване на ограниченията, нотоварена с климатик) може и 12.5 (при Бургас - София, средна скорост 139 км/ч натоварена, без климатик).
                  139км/ч средна скорост?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Пежо 807

                    Малкия заспа на изхода на Бургас и ми се щеше да отхвърля колкото може повече път. Не съм вдигал повече от 160 -165, някъде с около 150 пердаших. Все пак магистрала
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Пежо 807

                      Колеги, голямо разочарование от това возило!
                      Отвън колата голяма, а вътре-теснотия!!!
                      Може ли във ван на предна дясна седалка, дръпната максимално назад, да не може да си опънеш краката...А зад нея сядането беше почти невъзможно.Аз съм 1.74 и 76 кила...
                      Много неща не ми харесаха, малко ми харесаха и няма да изреждам, за да не става излишна полемика и колеги с такова ванче да се обиждат.Еврована явно отпада от търсенето.Вече клоня към семейство Шаранови или някакво комби, примерно Мазда 6 бензин.
                      Модератор може да приключи темата, благодаря на отзовалите се.
                      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Пежо 807

                        Какво ще кажеш за Фолксваген Кади? Бих казал универсален автомобил, икономичен и здрав.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Пежо 807

                          Благодаря за предложението, но баничарките са си работни автомобили, със спартанско оборудване и маломощни двигатели.
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на Пежо 807

                            Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                            Благодаря за предложението, но баничарките са си работни автомобили, със спартанско оборудване и маломощни двигатели.
                            Верно ли бе, братчед? Аууууууууу, кой си е купил Кади как се е прее*ал, зае*и!
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на Пежо 807

                              Колега, да, Кади-то не е с мека и лъскава кожена тапицерия, но да кажеш, че е със спартанско оборудване и маломощен двигател... голям майтап.
                              Кажи коя е тая екстра, дето си е толкова необходима, а КАди-то я няма? ABS, ESP, DSG скорости...105 и 140 коня двигатели при дизела, климатроник, отопление на седалките....има и 4Х4 вариант, имат къса и дълга база...вози доста удобно за кола с ресори отзад.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X