Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка къща или вила в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малка къща или вила в Сърбия

    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
    Защо да се купува къща за 2-3 посещения в годината? Втори дом се купува за поне 1-2 посещения в месеца.
    Ей го къде е Сърбия! Палиш и след малко си там. Хотелчета бол, кръчми също.
    Колегата е прав, за парите и разправията за да придобиеш имот, който за толкова малко време да се ходи, то е по-добре да ходиш на различни дестинации и на който хотел ти е кеф...

    Коментар


    • #17
      От: Малка къща или вила в Сърбия

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      Наистина ще е интересно да има някаква истинска информация по въпроса, щото Димитровград е на 50-60 километра от София, само дето яденето и пиенето освен по-евтини са и истински.
      За отношението и начина на посрещане говори и факта, че от доста време в тоя район няма празна кръчма, говори се български и всичко като левове, евро и динари се приема за разплащане. Митничарите не се заяждат, нямат хилядите изисквания на Гърците и не ни мразят като Македонците.
      Аз също се оглеждам, но юридическата част не знам как да разбера как стои. Може би запитване в сръбското посолство/консулство би свършило работа?
      Димитровград е добър вариант, да не говорим, че там говорят много приличен български. Ако е за 2 - 3 пъти в годината има в района вили под наем и приятни хотелчета...

      Коментар


      • #18
        От: Малка къща или вила в Сърбия

        И аз мисля, че придобиване на собственост за 1-2 посещения годишно е напълно безсмислено. Ако толкова си харесаш някое място, спазари си стая или вила под наем за няколко дни. Така нито ще се занимаваш с бюрокрация, нито ще я мислиш дали има нужда от ремонти или е обрана. Ще си спестиш и чистене и разправии всеки път като отидеш.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Малка къща или вила в Сърбия

          Да взема да изтупам прахоляка от тази тема! За това време,някой разбра ли,има ли вариант за закупуване на имот в Сърбия? В смисъл,тези спогодби-някой подписали ги,или .......?? Не можах да открия инфо,може и да не съм търсил където трябва!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Малка къща или вила в Сърбия

            Сега виждам темата - интересно е че се визират само местата с етнически българи ))
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Малка къща или вила в Сърбия

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Намислил съм да си купя нещо малко - къщичка или вила в Сърбия. Два или три пъти в годината да сменя обстановката и да се разтоваря.
              Но не искам да излизам от много пари, защото имотът ще е без надзор, а не ми се напряга целогодишно да мисля какво ще се случи. Затова търся нещо нискобюджетно, може старо (даже по-добре), за район също няма значение - важно да има постройка в населено място.

              Ако някой има представа къде при съседите е най-евтино, има близки, познати, роднини в сръбско, които знаят или продават, или знае сръбски сайтове за недвижими имоти, подобни на нашия "имот.бг", ще съм признателен да сподели.
              Повтарящо се мнение.
              Последно редактирано от Иво Томов; 19-01-17, 20:53.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Малка къща или вила в Сърбия

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Много точно казано. В Сърбия винаги са ме посрещали радушно, хората приемат българите като равни и близки - няма високомерие, няма какво да делим... пък хубава ракия и скара правят, колко пъти тук се пробвам в къщи, но сръбска плескавица не мога да докарам.
                Затова и Македония не е опция за мен - искам да ходя на почивка в дружелюбна, а не в агресивна среда.
                Родопите не са ли вариант, ще имаш чисто море на 2 часа път,спокойствие,дружелюбна среда.Цените на м2 са колкото на м2 прост дървен навес в София .
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #23
                  От: Малка къща или вила в Сърбия

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Родопите не са ли вариант, ще имаш чисто море на 2 часа път,спокойствие,дружелюбна среда.Цените на м2 са колкото на м2 прост дървен навес в София .
                  То и Гърция стана вариант - двама-трима познати си купиха къщи в община Свети Георги (знаете там - Аспровалта, СтаврОс и т.н.) от порядъка 8 000 - 15 000 евро Викам им: "Уловка има някаква тука, я данъците са високи, я комуналните разноски?". А те: "Да, бе, да! Плащаме по 300-500 евро годишно, като в местния данък влиза и цената на водопроводната вода" . Та, ако ще бия път 200+ км. до Родопите, по-добре още 100 и да съм на Бяло море. А за Цариброд, още преди две години, като ходихме с DBRS местен човек предлагаше двуетажна къща за 6 500 евро . Сега може и да са поскъпнали... Проблемът е грядущия ЕврАзС - ако ни лапне Путя, ще ни прЕбере със все сърби и гърци. Може да не стане отведнъж, нооооо "стратегията" е такава. Требе да се търси нещо друго, щото и Турция (по едно време се бях замислил за Алания - кьораво фередже не видях, за разлика от Истанбул, само туркини с къси поли) , вече също не е вариант.
                  Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 19-01-17, 21:18. Причина: общината
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малка къща или вила в Сърбия

                    Сърбия определено е най-хубавото място на Балканите за живеене
                    - най-истинската кухня, вкусно, евтино и натурално
                    - сърдечни, приветливи и услужливи хора
                    - културни, корави и работещи полицаи
                    - много хубави, много сладки момичета, и най-важното - не се надуват!
                    - за музиката няма да кажа, там знаем всички
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малка къща или вила в Сърбия

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Сърбия определено е най-хубавото място на Балканите за живеене...
                      Едно също интересно явление, констатирано не само от мен, но и от доста пиндоеврогейове - необичайното усещане, че около теб са само бели хора. Сядаш в някоя кафана на чаршията, сръбваш, хапваш и гледаш минувачите - чат-пат някой циганин ще видиш, ако си... близо до България - Пирот, Бела Паланка. Само руси и светло-кестеняви "цури" метат балдъри наоколо и некви бели момци се увъртат около тях. Всички усмихнати, не случайно рекламите за българска бира (тя белгийска, де, ама това е друга приказка) се снимат със сърби. Щото "българите имат изкривени от злоба лица" и не ставали да рекламират каквото и да било, така беше обяснил някакъв рекламаджия.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малка къща или вила в Сърбия

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Едно също интересно явление, констатирано не само от мен, но и от доста пиндоеврогейове - необичайното усещане, че около теб са само бели хора. Сядаш в някоя кафана на чаршията, сръбваш, хапваш и гледаш минувачите - чат-пат някой циганин ще видиш, ако си... близо до България - Пирот, Бела Паланка. Само руси и светло-кестеняви "цури" метат балдъри наоколо и некви бели момци се увъртат около тях. Всички усмихнати, не случайно рекламите за българска бира (тя белгийска, де, ама това е друга приказка) се снимат със сърби. Щото "българите имат изкривени от злоба лица" и не ставали да рекламират каквото и да било, така беше обяснил някакъв рекламаджия.
                        Е па то отдавна известен факт е, че сърбите са най-красивия народ на Света изобщо, виж им спортистите, виж певиците!
                        А как се казваше онази сръбска журналистка, дето работи в Русия? На интервюто с Путин, Володя през цялото време не сваляше очи от нея, не можеше място да си намери, сякаш го бие тока, а най-накрая си призна, че толкова красива жена не е виждал през целия си живот!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малка къща или вила в Сърбия

                          Арийските впечатления не са основание да се псува не толкова красива нация, като нашата. Верно сме с изкривени мутри, ама моята теза е, че то е от бъхтене за насъщния, еХХХане от правоимащите костюмари и анцузи и в много малък процент - от злоба...
                          По принцип не прехласвам пред тов. Вова П. и не късам потник като чуя Цеца.
                          Впечатлението за съсъдския манталитет е същото, като манталитета в екс соца, който е останал я някои кътчета на Европа. Визирам видяното по улиците и обикновените хора.
                          Та за/не имоти - ОК съм, че атмосферата усезаемо е друга, но в личен план ме наляга някаква подтиснатост и носталгия, понеже ми напомня детските години (но в никакъв случай мъка по "онова" време)..

                          Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                          Последно редактирано от p-pleven; 22-01-17, 08:49.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малка къща или вила в Сърбия

                            Сега видях темата,та... Мисля,че инвестирането в имот е Сърбия ще е грешка.Голяма!
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малка къща или вила в Сърбия

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              Сега видях темата,та... Мисля,че инвестирането в имот е Сърбия ще е грешка.Голяма!
                              То инвестирането в имот (освен ако не се казваш Доналд Тръмп ) е инвестиране, само ако го купуваш с цел относително бърза препродажба на много по-висока цена. Купуването за ползване е като "инвестирането" в лек автомобил - жива набутвация (туй "счетоводно" погледнато). Но ми се ще да доразвиеш мнението си - защо човек да не си купи къщичка за почивка или за живеене след пенсиониране в Сърбия? Какво ще се случи? Ще си изпуснат циганите, както направихме ние, ще се забъркат в нова война, какво?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малка къща или вила в Сърбия

                                Оно е исто в Сръбия, и яденье и пиенье и сгодни женици...че даже и по-'арно от Бугарско. Най-вече си нЕмат ЕС, и нЕщат и да имат.

                                Е, на 80 годин' сгодните женици мо'е и да не са изкушаващ фактор.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X