Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep WK / WH 5.7 HEMI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep WK / WH 5.7 HEMI

    Темата произлиза от тук:
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Ела да те повозя на моето 5,7 л. Според сина ми е много мудно...
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Възможно е да не върви. Не намирам разлика в динамиката м/у стария ми WJ 4.7 и 5.7. Но много Ви моля не сравнявайте черешки с тикви. Сори за спама.
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Имаш 5,7 и не си се похвалил във форумЪт ?
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Да, защото няма много за хвалене: 5,7има един "+" и много минуси.
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Някой /май мод./ да отвори нова тема и да премести последните постове от тази и да си пишем на воля за WK и WH.
    Вече година и два месеца имам такова и постепенно се превърна в основен автомобил, най-вече за дълги шосейни пътувания. Има две-три излизания из Люлин, колкото да се тества системата 4х4, бях неприятно изненадан от странното й поведение, но после намерих две-три теми за "quadra-drive" във форума и се успокоих Както съм се оплаквал на колеги от форума, нещо много "кекава" за извън пътя кола - всяка тревичка жули плоските неоребрени ламарини до бял грунд, а всеки клон прави дълбока резка, изискваща едва ли не тенекеджийска намеса , всяко подхвръкнало камъче - вдлъбнатина в ламарината и така... В треволяци криви термо-щитовете на спирачните дискове, почва да стърже, та се налагаше да ходя при дядо Владо на диагностика, защото ме хвана "авто-хипохондрията" и си мислех че дрънчи разтеглена веригата на раздатката... Затова засега още не е прежалено и не се "оффроудства" с него. Интериорът си е разочарование - куха пластмаса няма, но има твърд пресован картон - от това било направено таблото, е не дрънчи като пластмасата на "Либърти", но е твърдо и си чука на кухо. Воланът с фалшив "кожен шев" се оказа облицован с нещо изкуствено, което започна да се бели като изгоряла човешка кожа - сваля тънка ципа Приятна изненада беше разходът, явно дължащ се на MDS-системата. Другата ми джипка, както и да се кара, разход на бензин от 11 л. / 100 не може да постигне посмъртно. Двигателят е странно тих, няма "онзи прословут звук на осмак", че даже и на "шестак", веднъж само го чух, като се "дърпахме" с едно RS6 (отвя ме още на втората секунда), но "Хеми" поне се опита да се прави на дзвер и изръмжа. Като го купих пуснах тема с разни оплаквания - от датчици за налягането в гумите (вечно седи надпис "Spare pressure low") и други дребни бъгове, но като цяло съм доволен. В тази тема очаквам да чуя за други недостатъци, че поне да се подготвя психически
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

    Само един път съм се качвал на WK/H и то като пътник отзад през поляните при Дядо Владо в една току що закупена 3.0 CRD от Кинекса. И двамата бяхме за консултация по окачване. Направи ми впечатление, че вози по-твърдо, всъщност доста по-стегнато е най-правилно казано може би. Много добро впечатление ми направиха по-твърдите седалки, а не на WJ-a легените с възгавница в тях. Като проходимост за QuadraDrive-a на WJ-a копче не мога да кажа, дори и с моите летно-всесезонни-псевдо-AT-та, чийто грайфери бая се пълнят с кал, но минават без да се замислят през доста кални коловозчета имайки предвид последните дъждове. Но това всичко е субективно....

    Та имал/карал/калял/поддържал ли си WJ преди това и евентуално как намираш прехода?
    Последно редактирано от imarh; 15-05-14, 22:02.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

      5.7 трябва да е "златната среда"...За вървенето- един шашкънин покрай мен се чудеше къде да си дене парите и каква по-голяма хала да вземе. Изпробва все що е хамерикански пустиняк и заключи, че ни един " не върви" , освен...RAM DODGE SRT10 8.3 само със задно и ръчни скорости, Вайпъровата моторетка...За нищо не става, а па и за "дърпане" по светофарите, щото като му сипеш всичката газ, не може да тръгне от място, а върти и пушляви...,ама гъзария де...даже с пропан-бутанец, за икономия..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

        s_s1 ме подведе да отворя темата, за да разкаже за единствения + и множеството минуси на возилото, пък го няма никакъв тука...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

          Ще понапиша това онова което може и да не се споделя от други колеги карали същия автомобил, но пък е мое лично впечатление за WJ и после малко по малко ще започна да правя сравнение с WK / WH 5.7 HEMI. Преди да си купя джип имайки преди това Фият Панда 4х4 пробвах и карах Паджеро 3,2 дизел, ТЛК 120 и някакъв ровър с 2,5 литров дизел. Бях решил да си купя евтин 4Х4, за да ходя с него зимата до работа и за да си влача платформата. Колкото повече 4Х4 карах, толкова повече вдигах макс. сума, която бих дал за джипка. Гледах ТЛК 95 някакъв маломощен дизеляк без екстри за 35000 лв. Без малко да си купя от горублене едно паджеро 3,5 дълга база с бяла кожа и както се пее в песента"и всички екстри", но наглостта на продавачите ме разубеди. Джипа, който в крайна сметка купих 4.7 WJ лимитед напълно ме устройваше и задоволяваше всички мои необходимости. Постепенно разбрах и други негови плюсове, за които не съм предполагал като съм го купувал.

          Първо ще дам оценка на WJ и след това ще продължа с WК. Междувременно да съобщя на колегата Гагич, че не съм дилър на Джип и основната ми работа не е да презентирам Хеми.

          Интериор- стегнат, кожен, не е склонен към износване. Под-мокет +гумени легени. Пространството за водача е малко малко и няма да бъде удобен за големи и пълни водачи. Седалките се удобни, меки като кресла, но много те изморяват, ако караш агресивно. При по-тежки водачи релсите на седалката не издържат.
          Има доста глезотии, като доста регулировки с памети, ел. люк, който никога не съм ползвал, барче/подпиралка м/у седалките, осветление в краката и много, много други. Много удобно и бързо се свалят задния ред седалки и се оформа голямо багажно отделение или легло. Много добре озвучен с удобно /в сравнение с японките/ управление от волана Infinity gold sound system, но при моя дефектираха говорителите и се наложи подмяна.
          Пътно поведение-там където другите почти спират /легнал полицай/ за да преминат се минава без да отнемаш газта. При разбит път е предимството на този джип. Стабилен е на неравностите, леко поема средни до големи дупки характерни за нашите пътища, но това влече честа смяна на всичко по окачването. Неприятно ми беше характерното клатене на задницата, но за това си има качествен лек описан във форума. Най-големия проблем за мен са слабите и бързозагряващи спирачки. На моя като го взех му смених и дискове и накладки с най-меките, които ми предложиха, но пак не се оправих напълно. А като загреят и минеш през локва дисковете се окривяват бързо. Проблем ми направи и вакумния усилвател, но моя майстор го омагьоса и временното стана вечно.
          На хлъзгав терен 4.7 WJ с qadra drive се управлява доста специфично и при агресивно каране доста изостава в сравнение с повечето "паркетници". Но за сметка на това е много много проходим сравним с доста доработени истински офроудъри.
          После ще продължа
          .
          Последно редактирано от s_s1; 16-05-14, 11:18.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

            Очертава се интересна тема. Ще се абонирам, щото не са много "информаторите" от първа ръка...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Вече година и два месеца имам такова ...
              Или има сериозни разлики в изпълненията или ти се свиди колата Като собственик на WK 4,7 досега ядове по черно не съм имал. За боята мога само да кажа, че такава още не съм срещал. Нямам сериозен опит в дрането на боя но са ми минали през ръцете 2 Дискавърита, един Патрол, едно ZJ и няколко леки коли. Ами боята на WK-то е неубиваема. След близо 2 часа в гората по пътека от където освен Нивата на горското друго на дали беше минавало следи по боята никакви! Свидетел Гадев. Да, приплака ми се в началото но след автомивката се оказа, че следите са от натрупания прахоляк. На яз. Цонево, от страната на село Сава, ако някой знае местността Дълбокия Дол - грозно обрасла пътека около 3 км, основно Габър от където последните 10 години едва ли нещо е минавало. Единствения демидж - надрани пластмаси на огледалата и една дерюга на предния капак от строшен клон. От доле колата е като нова въпреки, че е лягала няколко пъти по корем, единствения проблем - смачкан резервоар ( обмислям протектор ).
              Волана Е кожен и ципата за която говориш вероятно е химен Ха земи я покарай тая кола да я е.. в гъ..!

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              като се "дърпахме" с едно RS6 (отвя ме още на втората секунда)...
              Веднъж сина ти ревал, че го изпреварили с 250, веднъж едно Ауди RS6 те взело... предполагам и на няколко Шелбита не си устискал със 3 тонния си таралясник. Един другарски съвет - ако колата с която си решил да си мериш пишката е по-ниска с около метър и половина от твоята не се занимавай. Объркал си колата, което е видно от няколко твои теми.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                Е сега вече,освен абонамент, си сложих и спешно известие пи имейл, който пък ми праща смс. Въпреки че не знам, дали разликите в джипките, не е заради модификацията "МАЗ"! Аз гледах няколко такива обявени джипки (не с 5,7 де) и някак си интериора не ме грабна, но сигурно има пак различни нива...
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Е сега вече,освен абонамент, си сложих и спешно известие пи имейл, който пък ми праща смс. Въпреки че не знам, дали разликите в джипките, не е заради модификацията "МАЗ"! Аз гледах няколко такива обявени джипки (не с 5,7 де) и някак си интериора не ме грабна, но сигурно има пак различни нива...
                  То интериора на тия джипки си е типично Американски, демек ръбав и безвкусен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                    То интериора на тия джипки си е типично Американски, демек ръбав и безвкусен.
                    наистина ли ?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grandcherokeeinterior.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5587976

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-jeep-grand-cherokee-front-interior.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5587977
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                      Говорех за WK. WH Има малко напредък

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Веднъж сина ти ревал, че го изпреварили с 250, веднъж едно Ауди RS6 те взело... предполагам и на няколко Шелбита не си устискал със 3 тонния си таралясник. Един другарски съвет - ако колата с която си решил да си мериш пишката е по-ниска с около метър и половина от твоята не се занимавай. Объркал си колата, което е видно от няколко твои теми.
                        Всички коли по-ниски с метър духат супата на старт от място Засега само RS6 е единственото констатирано изключение. Сигурно има и други, но при мен "меренето на..." не е въпрос на чест, а на кеф. Караш камионче, пък то такова бързо. Изобщо не съм объркал колата, не е взимана с такава цел. Но пък е страшен КЕФ да гледаш физиономиЙте на рацерите в огледалото. Немате си "напредстава" каква смес от разочарование, огорчение, изненада и злоба излъчват муцуните им. И не мога, не, не мога да се преборя с това изкушение Все пак това е част от удоволствието да караш тази кола. Другата част е: наскоро минавах през тотално разкопаните Враца (на японски "Самоями") и Монтана (на японски "Ямадояма"). Сички шОфери се наср@ли, стиснАли воланите и пъплят с 5 км/ч, аз си ги заобикалям през дупките и разкопаното без грам друсане, само величествено полюшвайки се.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                          Говорех за WK. WH Има малко напредък
                          Това не е WH даже, а WK2. Нещо към 2013-2014 г. (италиански дизайн )
                          Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 16-05-14, 11:09.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Волана Е кожен и ципата за която говориш вероятно е химен Ха земи я покарай тая кола да я е.. в гъ..!
                            Цъ. Може да е кожен на американските версиЙ. На "Либито" ми е кожен, но ето ти две снимки от две актуални в момента обяви в карс.бг

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a2550214o.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5587978

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a3162079o.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5587979

                            Това не е захабена естествена кожа, а не е и изцапано.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Това не е WH даже, а WK2. Нещо към 2013-2014 г.
                              Да, това ще да е WK2, но отпреди 2013...
                              Навигацията и скоростната кутия са му от старите...
                              При мен (2013/14г) е:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:overland-interior.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5587980
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X