Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep WK / WH 5.7 HEMI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
    Говорех за WK. WH Има малко напредък
    Да, интериора на WK за сравнително луксозен автомобил куца доста
    Обобщавайки обаче всички "американци" като грозни и ръбати няма как да се съглася. Да не ги сравняваме с японските чудеса на пластмасовата индустрия
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

      Аз като човек, дето е сядал на автора в Хемито за да го разгледа, мога да кажа че верно не ме кефи тоя картон. WJ изглежда в пъти по-добре вътре, особено ако е запазен и модела е Овърленд.
      Имам приятел с такова, дето е от 1999 година и всеки път като се кача в него и спирам да мисля, че съм в кола. За демараж, комфорт и звук няма да говоря, че се олигавих.

      Коментар


      • #18
        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

        Понеже адно гадно ме отряза софта продължавам с нов пост:
        И за да не бъда голословен предлагам един линк от Баха Албена, където за първи път едва на 9 години сина ми управлява 4х4 и се класира на 10-то място. Преди това беше карал картинг, АТВ и блъскащи колички на панаирите. /Там в моите постове съм описал/.
        Двигател-Точно там под капака е най-голямото предимство. На пръв поглед непретенциозен "осмак" мъркащ нежно на 675 оборота/мин, но с огромен въртящ на разположение отще от "празния ход". Собственик на автосервиз, където бях оставил за боядисване на предницата джипа и който си остави ръцете ме пита как можело още от 0 км при леко натискане на газта целия джип да подскача и гумите да свирят. Казах му, че за мен е нормално, а той ми отговори че чичния му автомобил е нисан Z350 и няма такъв старт. При редовна смяна на масло не ми е създал никакви проблеми. От смяна до смяна не ми е "бутал" и грам масло. Звука е много добър и затова на село като ме чуят, че идвам с джипа казваха: "Зила идва". Имах проблеми с лошо охлаждане и смених хеви дюти виско, термостат, и радиатор.
        Скоростна кутия-Общо взето безпроблемен агрегат, 2 пъти съм сменял масло и филтри, но малко ме дразнеше, когато изпреварвам. Ако подадеш леко газ или изключва лок-ъп-а или минава на 3-та и без проблеми извършваш маневрата. Ако обаче я сръчкаш повече "зависва" и започва да мисли, мисли... а в това време срещу теб тир-а бързо бързо приближава. Най-накрай се сеща да включи на някоя предавка и джипа се изстрелва. Затова много често боравех с бутона на скоростния лист и лоста за 1-ва и 2-ра ск.
        Диференциали и "раздатка"-Още преди да го купя си виеха, но всичко беше изправно. Смених масла какквито производителя е предписал и пак си виеха. За +1 размер над стоковите гуми не са ми създали никакви проблеми за 6 години. Малко рано, но смених верига на раздатъчната кутия.
        Външен вид-леко изпреварил времето си като имам предвид консервативните Хамерикански съндъци.
        Цени на консумативи и поддръжка-много ниски за класа на автомобила /за сравнение на витара повечето неща с в пъти по-скъпи/.

        Отдавна се заглеждам по 5.7 HEMI, но пусти пари... отлагаха дългоочаквания момент. Е от края на 2013 г. си имаме семейно комби 2005 г. 5.7 HEMI ниво на оборудване лимитед. Впечатленията ми като цяло са добри. Автомобила се ползва както и стария само по 5-6000 км. годишно да отидем на ски 1-2 пъти на сезон, да си тегля платформата и да отида на офф-събора. Дизайна на интериора на мен лично ми допада, но семейството ми веднага с неудоволствие установи, че обема на багажника е по-малък от по-стария WJ. Главното на което се надявах и бях чел, че WK има по-добри спирачки от WJ. Останах обаче тотално разочарован. Е освен дизайна и по-новата година на производство има и други предимства, но за тях - друг път.
        Последно редактирано от s_s1; 16-05-14, 14:27.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
          .... За демараж, комфорт и звук няма да говоря, че се олигавих.
          Ти да мълчиш....или пусни тук снимки на "Ториното" да се види малка, тиха, стандартно оборудвана американска концепция за "евридейка"
          П.П. Воланите като правило са кожени и държат, но вероятно зависи от начина на боравене и потта по дланите на шофьора, или напуква боята или унищожава вътрешния слой....ама това след 300 ооо км.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Воланите като правило са кожени и държат, но вероятно зависи от начина на боравене и потта по дланите на шофьора, или напуква боята или унищожава вътрешния слой....ама това след 300 ооо км.
            Тия на снимките от карс.бг, според теб какви са ? При мен ципата тръгна от закачане с... брачна халка при въртене на волана. Реших изцяло да обеля ципата в горния участък на волана (където на "Overland" моделите не случайно явно има фалшиво "дърво"), почти успях (отдолу е същата сива уж "кожа") но едно парче не искаше да се маха, потърках го по-силно и отдолу тръгна да се показва чернилката, която се вижда на снимките. Имам подозрения, че и седалките са от "еко"-кожа Навремето бях тръгнал да купувам нов "Chevrolet HHR" на прИмоция, се оказа, че коженият салон (екстра струваща + н`ам си колко хиляди лв.) е също от еко-кожа.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

              Воланите са облицовани с естествена кожа, която обаче не е боядисана в дълбочина, а отгоре е нанесен някакъв слой, който прилича като да е пръскан с пистолет. Точно той се протрива и започва след време да се лющи и отделя във вид на споменатата "ципа". В случая май е обратното на химена - "уврежда" се не от първия, а като правило при втория, третия и т.н. собственик. Това личи най вече на тези с по-светлите цветове на тапицерия. За да се възстанови нормалния цвят трябва да се премахне целия гаден неустойчив пигмент отгоре и да се нанесе боя за кожа, която да е проникваща в дълбочина, така че да не лъсват отново протрити участъци.

              P.S. Поне на моделите Liberty кожата на седалките и волана е естествена, за последните генерации не зная.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #22
                От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                P.S. Поне на моделите Liberty кожата на седалките и волана е естествена, за последните генерации не зная.
                Мойто "Либи" е плешива (© дядо Владо) "Спорт" версия, но воланът си е кожа, леко се изтърка в участъка "10-11 часА" , то "Либи" навърши 10 години по VIN миналия месец, та на протритото на пипане е като велур. А воланът на Хемито не е същият на пипане, усещането е друго, а пък с тази белеща се ципа много ме дразнеше - като тръгнеш да го въртиш с една ръка и точно под дланта ти усещаш как се бели в момента и прави като "кир" . След опит да му сложа български кожен калъф (не се лъжете да си взимате такъв, мноУ грозно и гадно стоЙ !) и размисли за претапициране с всички евентуални усложнения по демонтаж на волана - еърбег, круиз и аудио-контроли, му намерих в английския ebay един много приличен кожен калъф в същия "благороден миши цвят", та сега съм с него и усещането си е на допир с кожа, като на "Либъртито".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                  (където на "Overland" моделите не случайно явно има фалшиво "дърво")

                  Дървото е истинско,но за жалост не е по дебело от 1мм тоест фурнир,а отдолу е пластмаса.Относно кожата в салона май само велурените вложки са естествени.Так си мисля защото досега каквото съм видял от обратната страна основата му е била плат, сиреч еко-кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    ... WJ изглежда в пъти по-добре вътре ...
                    С имитацията на дърво (пластмасово фолио, залепено върху тънка метална лайсна), изкуствената кожа или пукащите се с времето дръжки на вратите ?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                      Няма версия на jeep grand cherokee limited и overland със изкуствена кожа на седалките и волана. Дали се лющи, чупи, пука, отделя газове и пцува на майка зависи от годината, състоянието, бившият собственик, вашето настроение и парите хвърлени за ремонт след купуването на н-та употреба каруца на 500 000 км + - 200 000 ... на цената на Голф 3.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Няма версия на jeep grand cherokee limited и overland със изкуствена кожа на седалките и волана. Дали се лющи, чупи, пука, отделя газове и пцува на майка зависи от годината, състоянието, бившият собственик, вашето настроение и парите хвърлени за ремонт след купуването на н-та употреба каруца на 500 000 км + - 200 000 ... на цената на Голф 3.
                        Ш`та заболи дроба от жлъч и злоба, бря ? Имам си build-sheet, сервиДзна книжка и carfax-europe report + диагностика при Еди. Колата ми, представи си, е на толкова, колкото й пише на "одометъра" - 134 000 км. при покупката, сега на 150 000. Но ти ФАни ножката и изрежи едно парче от седалката на твоята, за да видиш платнения гръб... или може би ще намериш щампа:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picto_leder.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5588084
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Няма версия на jeep grand cherokee limited и overland със изкуствена кожа на седалките и волана. .
                          Пък да вземеш да пОрчетеш малко чуждоезични форуми за целта ? http://www.jeepgarage.org/f190/about...ded-71765.html

                          The Summit (as I am lead to believe) is a limited edition of 200 cars and is seemingly cleverly marketed as "upmarket" over and above the Overland.

                          The Summit (as I am aware) has:

                          1. Extra Plastic "Chrome" around the front (I think it looks over the top and tacky personally)
                          2. Coloured wheel arch trims and skirts (My Car will be black so wont matter / be noticable)
                          3. Different wheels - which IMHO are again tacky (shiney, spoke like) - I much prefer the overland wheels which are more contemporary, solid and classy.
                          4. Few more speakers in the sound system
                          5. Different hood liner
                          6. Natura-Plus "Leather" which is I am told is not even genuine leather on the seats!!! (Cant believe this!!)
                          7. Extra 5K on the price tag over the overland for above features.
                          8. Summit are all 2013 build plate. I can get a 2014 Build plate car from next month. (come resale, a 2014 car will be worth more than 2013, regardless of a few trinkets).
                          Пак там, мнение #4

                          All of the Jeeps non suede leather is coated in a clear plastic/vinyl anyway.
                          Пък ако много искаш истинска кожа, се обръщаш към любимата фирма "Мопар", тя има решение за теб: http://www.mopar.com/part/LTHROCS2DI...=276016&b=jeep
                          Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 17-05-14, 08:41.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                            Първоначално публикуван от gogo6070 Преглед на мнение
                            Относно кожата в салона май само велурените вложки са естествени.
                            И са почнали да ги слагат, защото винилът под задниците на щастливите дебели хамерикански собственици почвал да се пука още на 12000 мили пробег
                            In 2010, Jeep introduced microfiber suede for the butt area of the leather seats in the GC rather than the perforated material (vinyl or fake leather not sure what it is), maybe thats the solution.
                            http://www.jeepforum.com/forum/f67/w...cking-1170843/
                            В същата тема има оплаквания и от волана.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Ш`та заболи дроба от жлъч и злоба, бря ..
                              За километрите не визирам твоята кола естествено. Никога не е късно човек да се изложи. Особено в 3 и половина сабахлян
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                За километрите не визирам твоята кола естествено. Никога не е късно човек да се изложи. Особено в 3 и половина сабахлян
                                Няма значение чия кола визираш. Правиш вЧепетление на космополитен човек, шетал най-малкото от Майорка до Берген, пък се държиш като шопа, дето видел жираф. Нали във векЪт на интернето живеем. Ето как процедирах аз - след "Карфакс" рипорта и "билд-шиита" гугълнах за имената на бившия собственик по талон. Бинго ! Намерих го в китап-сурата с посочен в открития му профил даже адрес, съвпадащ с този по талон. С помощта на поназнайващата италиЕнски моя женица му спретнахме съобщение, че сме уна фамилиа от Бульгариа, мульто феличи да придобием неговото бившо возило и фасцинати от марвейозното му кондиционе. Затова сме му писали само да му изкажем профунди гратификациони за грижите, които видимо е полагал за него, за да ни донесе толкова радост и на нас, поверите бульгари... и... така обладани от решимост да продължим положеното от него традиционе на добри грижи за аутовеиколото... дали не би могъл да ни осветли откъде можем да добием повечко информационе за сервизни графици и т.н., защото, представете си, любезни синьоре, бульгаро дилър мноу льош, мрази гранде фирма италиана "Фиат" и откакто тя купила "Джееп", не иска да дава никаква информационе ?! Човекот веднага прати мейл на синьор Джузеппе Трандафори (примерно) от уфичина "Кризлер" еди-коя си и каза да му пишем от негово име. А синьор Трандафори любезно изпрати сервизна разпечатка
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X