Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андрейчови рецепти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Андрейчови рецепти

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Имам само две дребни въпросчета:
    1. Вредно ли ще е да го почна след изваждането от фурната, топло с коричката?
    2. Може ли да не е с развалена мастика а с ракийка с доматчетата /и плочка сиренце задължително/ и после с мавруд доколкото още църцори????
    Да, може да се опариш,ако бързаш ,да ти е сладко и .

    Коментар


    • #17
      От: Андрейчови рецепти

      Любимата ми рецепта. Снощи я правих и стана супер, както винаги. Отнема 20-ина минути, за резултатът е много вкусен и диетичен отгоре на всичкото. Освен това става за впечатляване на гости с нещо интересно.

      Бургери от сьомга с канапе от бейби рукола (пак а ла Жак Пепен)


      Продукти
      450 г. филе от сьомга (най-добре кожата да е махната още в магазина, иначе вие ще трябва да си поиграете)
      1/2 ч.ч. сравнително едро нарязан пресен лук (един-два стръка, според големината)
      1 ч.ч. нарязани на кубчета печурки (около 5-6 печурки от по-малките)
      2 филии хляб за тост (нарязани на кубчета трябва да се хваната в една ч.ч.)
      сол
      черен пипер

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140521_213633.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5588927
      Приготвяне

      Сьомгата също се нарязва на кубчета - примерно по един сантиметър.
      Всички продукти се слагат в блендера и за няколко секунди на по-бавна скорост се смилат до кайма с груба структура. Не трябва да се прекалява с меленето, защото сместа става на каша и кюфтетата стават сбити и по-малко вкусни.
      Сместа се оформя в кюфтета, около 10 см. диаметър и 2 см. дебели. Трябва да станат 4 кюфтета, на мене снощи ми се получиха 3. Сигурно ми е била по-малко сьомгата.
      Пържи се в хубав, сгорещен зехтин. Тиганът да е с незалепващо покритие. От всяка страна се пържат не повече от 2,5 - 3 минути. Даже по-скоро 2,5, отколкото 3. Отвътре трябва да останат леко сурови.





      Салатата
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140521_214331.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5588928Времето, докато се пържат кюфтетата е напълно достатъчно за подготовка на салатата за подложка.

      По оригиналната рецепта е с бейби рукола. Аз съм я правил с различни салати, все става хубава. Снощи я правих с лоло росо - това, дето прилича на зелена салата, но е тъмно-червеникаво и леко къдраво. Стана супер!

      Салатата се нарязва или накъсва на подходящи по големина парчета. Ако е бейби рукола, няма какво да я режете - листенцата са си с подходяща големина.

      В голяма купа към салатата се добавя сол, черен пипер, балсамиков оцет и хубав зехтин. Черният пипер и балсамиковият оцет са много важни - те правят цялата работа. По рецепта е с оцет от шери, каквото и да е това, но аз съм ги правил досега с разни видове балсамико.

      Това е цялата работа. Става за нула време, а е много вкусно. Снощи кюфте и половина от тези с две препечени филийки здравословен хляб изпиха една бутилка вино, преди да се усетя. Докато ги готвя обичам много да пия бира, директно от кенчето. Помага на самото готвене.



      п.п. Сори за лошите снимки, особено втората.
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #18
        От: Андрейчови рецепти

        Прекрасни кьофтаци! Но нас ни научиха, че на кайма се смилат неща, които не бива да се виждат цели, демек най-грозните мръвки. А сьомгата има най-красивото филе и е грехота според мен да се мачка и мели.
        Ще направя рецептата с нещо друго, благодаря.

        Коментар


        • #19
          От: Андрейчови рецепти

          Пробвай със сьомга - няма да съжаляваш. Ефектът е забележителен. Хубави манджи стават от хубави продукти, това важи и за кюфтетата
          Освен това, по този начин с по-малко от половин кило сьомга можете да ядете 4 човека, иначе - само двама
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #20
            От: Андрейчови рецепти

            Питали един майстор готвач, кое животно е царят на животните, той отговорил - прасето, е как нали е лъва, не знам, като ми се отдаде възможност да ям лъв може и той да стане царят на животните!
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #21
              От: Андрейчови рецепти

              Всичко, което се готви с чесън е вкусно.....
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #22
                От: Андрейчови рецепти

                Тъй, нещо се бях отплеснал. Не, че нищо не съм готвил толкова време, но ще да е било или нещо от написаните рецепти или пък не ми се е сторило интересно.

                Ето какво готвя в момента...

                Тосканска скиачата

                Това е плоска питка, която, ако се получи, става много вкусна. Не знам какво да отговоря, ако ме питате защо тосканска питка на Бъдни вечер, но ми се вижда подходяща.

                Продукти:

                - 1 и 1/2 бучки хубава мая
                - 1 равна чаена лъжичка кафява захар
                - 3 и 3/4 чаени чаши хладка вода

                - 1/2 чаша хубав зехтин
                - 3 чаени лъжички фина морска сол (аз използвам сива сол от Атлантическия океан)

                - 6 1/2 чаени чаши бяло брашно.
                - 1 чаена чаша царевично брашно.

                За тези, които си падат по тия работи:
                - 2 супени лъжици от розмарин, смлени на ситно
                - едра морска сол

                Последните две неща са за върху питката. Аз розмарин не слагам, но днес на едната от двете питки ще пробвам, но нямам пресен и ще сложа сушен.


                Приготвяне:


                От брашното отива доста повече всъщност, но почвам по оригиналната рецепта и после добавям.

                Всичко се прави в голяма и удобна купа, достатъчна да побере тестото. Първо се разтварят маята и кафявата захар в хладката вода, като хубаво се разбъркват. Покриват се найлон (аз използвам стреч фолио) и се оставят 10-ина минути

                Солта се разтваря в зехтина, като хубаво се разбърква и се добавя към сместа с маята.

                Добавя се бялото брашно, като след всяка добавена чаша хубаво се разбърква. Аз всъщност бъркам и докато сипвам бавно отделните чаши. Добавя се и царевичното брашно и пак хубаво се разбърка. Вече тестото трябва да е станало достатъчно плътно, за да не може да се бърка с бъркалка. След като сложа царевичното брашно, вече меся на ръка.

                Тука ми отива много допълнително брашно, може би около чаша, защото предписанието е да се добавя, докато тестото спре да е лепкаво.

                След това тестото трябва да се меси 10 минути. Това става върху набрашнена равна повърхност, аз използвам голяма кухненска дъска. Периодически я набрашнявам отново, защото питката почва да лепне по нея.

                Следва първото втасване. Намазнявате леко голяма и чиста купа и слагате тестото. Покривате с найлон (стреч фолио) и оставяте да втасва 1 час или докато не си удвои обема. Според мен е хубаво да не оставяте тестото да се увеличава повече от два пъти.

                Обръщате тестото върху дъската, хващате го с две ръце и със силен удар върху дъската му вадите въздуха. Аз за кеф го блъскам 2-3 пъти поне.

                Тестото се разделя на две равни части и се поставя в две намазнени и поръсени с царевично брашно тави, като хубаво се разстила чрез избутване с пръстите настрани. В оригиналната рецепта пише, че тестото ще се съпротивлява и затова трябва да се остави малко да почине, за д се успокои и като се върнете към него, вече да може да се разстели лесно. Сега, на мене не се опъваше днес тестото, като го слагах в тавите, та се чудя дали ще ми се получи, ама ще видим. След малко вадя първата питка.

                Тавите се покриват с домакински кърпи (предписанието е да са чисти) и се оставят още половин час за второ втасване. След това тестото се натиска с юмруци надолу, за да се получи плоска питка. Поръсва се със зехтин, който трябва да се стече в образуваните от кокалчетата на юмруците ви дупки. Поръсва се и с едра морска сол, пък ако речете - и с розмарин.

                Междувременно фурната трябва да е загрята на 230 градуса. Пече се 25 минути или докато стане питката тъмно златиста.

                Оставят се да изстинат на някаква решетка, за да не се запарват. Мажат се със сладкарска четчица със зехтин. Това е май.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #23
                  От: Андрейчови рецепти

                  Пробвах нещо ново тая вечер и стана доста добре. Рецептата е френска и била измислена, след като циганите от Източна Европа пренесли червения пипер във Франция Това сериозно го пише в книгата, от която взех рецептата.

                  Сотирано пиле по Бохемски

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Poulet.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5636062

                  Продукти

                  1 пиле - около кило и половина е добре. Пилето да е хубаво, най-хубаво да е гледано на двора на село.
                  зехтин
                  червен пипер
                  400 г. чушки. По оригиналната рецепта трябва да са червени, аз нямах и го направих със зелени - пак стана.
                  1 глава кромид лук. Аз при всяка възможност използвам шалот, сложих 3 глави, защото са по-малки от нормалния кромид лук.
                  1/2 глава фенхел (или фенел, както също му викат)
                  200 г. белени и нарязани домати
                  75 мл бульон - телешки или пилешки. Не ме питайте как ги сметнаха точно 75 мл
                  100 мл. бяло вино
                  сол и черен пипер

                  Приготвяне

                  Пилето се нарязва на 8 парчета. Аз отделям бутчетата, крилата, а трупа разделям със сатъра на 4.
                  Всяко парче се поръсва щедро с червен пипер и се посолява. Със солта не е нужно да се прекалява.

                  В касерола с подходящ размер (с по-голямо дъно трябва да е) се загрява на средно силен котлон 2 и 1/2 лъжици зехтин. Моят котлон е до 9-та степен, аз използвам 7-ма за тази операция. Всички парчета пиле се слагат да се запържат, като се обръщат, за да придобият златисто-кафяв цвят отвсякъде.

                  След това котлонът се намалява до слаб и се оставя пилето да се готви 15 минути. Аз го оставих на 2-ра степен, но изглежда му беше малко слабо, защото беше останало съвсем леко недоправено.

                  През това време нарязвате на ситно лука и фенхела.
                  На чушките им махате капаците, разрязвате ги на две по дължина, махате им семките и бялата ципа или както се казва. Нарязвате ги на не много тънки ленти и им обелвате кората от с белачка за картофи. Не се шегувам - стават много фини по този начин, но си е малко играчка.

                  Добавяте лука, фенхела, чушките и доматите при пилето, усилвате до умерена степен на котлона, например 4 или 5, захлупвате касеролата и готвите 25 минути.

                  Махате парчетата пиле и деглазирате касеролата с бялото вино. Демек сипвате бялото вино и хубаво остъргвате дънотос дървената шпатула, ако има нещо залепнало по него, да се смеси със соса. Оставяте на ври на среден котлон (7-ма степен например), докато сосът се редуцира до половината.

                  Сипвате бульона и продължавате да готвите на умерен котлон (4-5 степен) още 10-ина минути. Опитвате соса и добавяте черен пипер и сол на вкус.

                  Намалявате котлона до слаб и добавяте парчетата пиле за 5 минути, за да се стоплят и да попият от соса. Сервирате в голяма плоска чиния.

                  Стана вкусно.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #24
                    От: Андрейчови рецепти

                    Чудесна рецепта, ще се пробва. А, фенхела е популярно в България, като резене или див копър. Поздрави и благодаря.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X