Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

    Здравейте, колата ми е пасат б5 2.8 4motion автоматик с типтроник '99г. При мен има един странен проблем, на който не можах да намеря отговор тук и във VW-форума. Когато завивам при подаване на газ, дори и малко, започва да се тресе цялата. Смених маслото на задния диференциал, на средния, проверих маслото на скоростната кутия. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Някакви идеи? Мерси предварително.
    Последно редактирано от mutragen; 14-05-14, 09:28.
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

  • #2
    От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

    Върти ми се една мисъл в "главата",ама като не мога да видя,да пипна...
    -Хубаво ,че сте сменили маслото на задния диференциал(там има"муфа" и електронна блокировка на касетата),но май трябва да се провери да не остава блокиран.Халдекса се управлява по програма заедно с ESP,EDS и ABSа и на "боб" няма как да се разбере "кой меша работата".
    Понеже козата сака пръч,най-добре да се направи диагностика през компютъра и върху подемника- на "ръка". Ако сте от София, колегите могат могат да помогнат.

    Коментар


    • #3
      От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

      Провери вътрешните карета .

      Коментар


      • #4
        От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

        Колата не е с халдекс а с торсен диференциал, мен ми се струва че е механичен проблема. Тези дни ще я закарам във сервиз на фолксваген, да видя какво ще кажат и там, в нормален сервиз уж всичко си е наред.
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • #5
          От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

          Рейката е заминала, може да изтриете темата.
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • #6
            От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

            Казаха ми че е от рейката в сервиза на фолксваген тук в Мюнхен. Ходих онзи ден на друг сервиз, ония вика не рейката, друго е. Ама и той не знае какво е. Само знам, че започва да вибрира вече и при по-малки завои, и студена пак вибрира. Ония във фолкваген писал че дясната полуоска имала луфт (играела), тя ако е крива и на правото ще го прави. Аз ежедневно я карам до към 150-160км/ч, и с 250 съм карал, никакви вибрации няма. Само като потеглям със навит волан. Освен да сменя полуоските и каретата и да видя дали ще се оправи, да се набутам едно 400 евро за части, ама ми се свиди, ако не се оправи? Никой не ми казва ''това е, сменяй''. Освен като се прибера в България да я разглоби някой ''специалист'' и да се мъчи той, тук нямам възможност да я спра за седмица, в сервиз, щото колкото струва колата, толкова ще ми вземат за ремонт, дори и да не стане, пак ще ми вземат
            HONDA NC700X '13
            HONDA Wave 110i '13

            Коментар


            • #7
              От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

              В торсена ти е проблема.Има няколко случая на вибрации при потегляне и завой на Пасат-и и А-4ки 4х4.Износва се легло на лагер в корпуса на кутията,в резултат на което се получава "усукване" на самата касета и самозаклинване на "винтовете" главно при завой за малка скорост.На право и с 300 няма проблеми.От ъгловите скорости е...
              Ремонт на кутията или смяна.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

                Намерих кутия втора употреба, ще и купя само торсена, засега така се разбрахме, ще го сменя и ще видим дали ще се оправи. Колата е кукла, няма забележки, само това е проблем, надявам се да се оправи като го сменя, но това ще стане чак август когато се прибера, че не съм в България. И да, тресенето се усеща в краката, където са скоростите. Само торсена ще да е. Вибрации на волана нямам никакви. Вчера дойде един мераклия да я купува, вика ми 1000 евро, викам му - човек, ти наред ли си? Че я кара, 220 стигна и се уплаши, на стенд ходихме да я гледа, той си ги плати де, и ми вика 1000 евро, при положение че съм я обявил 2500 Ама нямало кой да ми я купи такава, аз му викам ... аз така я карам вече 10 000км и така ще си я карам докато се скапе, но за 1000 евро няма да я дам. Та така де, намерил съм торсен, дай Боже след месец да го сменя и да си карам лодката още поне 2 години Жив и здрав да си ninja_1
                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • #9
                  От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

                  Малко е късно, но не мога да не вметна, че това поведение е нормално за куатрото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Големи вибрации при потегляне или с ниска скорост при завой

                    Първоначално публикуван от mshbul Преглед на мнение
                    Малко е късно, но не мога да не вметна, че това поведение е нормално за куатрото.
                    Когато са за смяна вътрешни карета...............!
                    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X