Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз Фронтера 2.2 ДТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриз Фронтера 2.2 ДТИ

    Значи имам следното питане .Като запаля джипа сутрин ,ходя до работа като разстоянието е около 1 км ,да не кажа и по малко ,естествено за толкова малко разстояние джипът не е загрял.Като угася гледам нивото на антифриза се покачило над максимума,ако покарам още малко хубаво да загрее автомобила нивото си се нормализира както си е между мин. и макс.Искам да знам това нормално ли е.Антифриз не губя,просто искам да знам защо се получава това менене на нивото.Благодаря.

  • #2
    От: Антифриз Фронтера 2.2 ДТИ

    Не съм запознат точно с твоят мотор, но по принцип е напълно нормално да ти шава нивото. При загрят мотор антифриза по едни физични закони си разширява обема, затова и винаги нивото се контролира при студен мотор. А това, което смяташ за аномалия при теб се дължи на циркулацията на антифриза само през мотора и като загрее през втория кръг - радиатора. Нивото ти мърда при отворен и затворен термостат вероятно заради някакъв преливник, обезвъздушител, или някакъв друг шашав маркуч вързан от мотора към казанчето Според мен няма никакви причини за притеснение.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Антифриз Фронтера 2.2 ДТИ

      И аз така мисля,понеже до сега съм нямал проблеми,и исках да знам какъв е принципа на това играене на антифриза.

      Коментар


      • #4
        От: Антифриз Фронтера 2.2 ДТИ

        Дефакто, ако не губи антифриз, няма за какво да се притесняваш. Ако на студен двигател е винаги на едно и също ниво.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X