Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

    Насади си бодлив жив плет, например акация. Виж в google как се сее и как се поддържа. Ще отнеме малко време, но после през него гарантирано котка няма да може да мине, а и изглежда добре.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Насади си бодлив жив плет, например акация. Виж в google как се сее и как се поддържа. Ще отнеме малко време, но после през него гарантирано котка няма да може да мине, а и изглежда добре.
      Понеже тук от много години живеят много индийци и хиндуси, явно са си донесли и йогийски котки и са се омешали яко породите защото ето тази тип ограда я минават като тревна ливадка без спирка и без забавяне скачат и ходят по нея все едно е килимче

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:91PqKDf61HL._SL1500_.jpg
Прегледи:1
Размер:179.9 КБ
ID:5587565
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

        Тоя тип ограда няма нищо общо с бодливия жив плет.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

          Пред офиса на колоната от мрамор пикае котка,гледаме я на камерите редовно като няма хора,досега нито белина нито химии които сме ползвали включително и нафта не спира гадината,явно пикае и върху едно цвете отпред собственост на съседния фризьорски салон та сутрин гледам набодени клечки за зъби,обаче дали действа незнам,поне се веселим сутрин като ги видим !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

            Вече 2 седмици мисля от как съм с ултразвуковите гоначки, имат ефект уж, засадих нова трева, малко играчка докато насоча датчиците за движение но мисля има ефект.

            Имаше 1-2 доказани провинения едното точно в обхвата на гоначката, нямам обяснение, другото беше точно на границата на обхвата, гадта се беше изходила на 1 пръст извън обхвата на датчика

            За сега котките са спасени от други по-крути партизански мерки, за сега, дано само не си помислят за други пакости
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

              Ще кажа нещо, което надали ще се осъзнае от повечето хора в България но тук в Англия кучетата НЕ гонят котки и НЕ са агресивни по принцип, масово са напълно апатични към всичко живо, не им пука за тичащи, колоездачи и деца, възпитание и обучение а и селекция има масово, повсеместно и контрола е жесток, хиляди кучета се унищожават всяка година и при най-дребни негативни симптоми за агресия и т.н. тоест куче да ми пази двора НЕ съществува в градските реалности тук, а и аз все пак съм в град с оградка 50 см висока.
              Казвали са ми,че в Англия имат навика да кастрират животните от чисто прагматична причина.Не се разгонват, не пазят територия и така са по кротки. Иначе при създаден проблем и оплакване, глоба.Отделно при островните държави има завишен ветеринарен контрол при "внасяне" на животно, паспорт, имунизации, микро чип..., човек не може лесно да си пусне животното на улицата и само да се оправя там. В България имам няколко английски семейства мои съседи, дори в единият имот имат над десет кучета, всичките са кастрирани -по навик. Заедно живеем така ,че съм го питал защо има толкова кучета, човекът ми каза:" Ами много са ми, ама половината от тях са ми хвърлени през оградата от местни хора, виждал си ги как го правят" . Та в БГ е така, много хора взимат животни и в един момент, на кой му е писнало, кой се мести в друго населено место защото там си е намерил работа и изхвърля животното на улицата. Аз съм ловджия, и знам какво става после с тези животни останали сами да се грижат за прехраната си.Но животните в този случай вина нямат, друг е променил баланса в природата.

              При съседски животни със стопанин не е по различно. Миналият месец дъщеря ми се обажда( тя е на острова) "Татко снощи някой забравил да затвори входната врата на къщата и една сиамка през нощта влязла в нейната стая, бутнала нещо на пода и я изплашила. " На другият ден разбрала,че тази котка си има този навик нощем да обикаля квартала и ако има отворен прозорец или врата да си търси някакво забавление, без да прави пакости или бели. Докато например седим с един приятел, пак мой съсед, стар ловджия и много печен, хубава топла есен, пием си ракията привечер на двора, сладко си говорим и разглеждаме една стара пушка още от баща му. В това време при нас идва неговата котка явно вече разгонена и скимти около нас. Казвам му на шега, "ей сега и годеникът ще се появи ?" А той засегнат впери поглед настрани ( явно знаеше от къде минават съседските котки в дворът му) ми вика "ето го маамицата му, гръмни го бе !" . Този човек му имах всичкото уважение, много ми е помагал в селският живот, на много неща ме е научил в ловуването, но аз стрелях над котката.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #37
                От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                Предполагам, че не си единствен с този проблем. Провери в зоомагазините, има спрей против препикаване. Също има и за неутрализиране на миризмата.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X