Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

    Здравейте,

    В родината си имах проблеми с кучетата по улиците и сред природата, тук на острова си намерих нови неприятности с домашни котки които обаче са полудиви и живеят къде ли не само не и вътре в дома на собственика си.

    Наскоро се преместих в друга къща и съседа ми има половин дузина котки, които свободно шетат из квартала, неговия дом е постоянно отворен като прозорци и врати и котките си щъкат.

    Имам малко дворче което гадовете успешно са превърнали в тоалетна, грозно, обезтревено, миришещо но надявам се все пак да нямат болести.

    Около 10-15% от двора ми беше унищожен и бива унищожен постоянно заради ужасния им навик да идват да серат в моята градинка.

    Слагам мрежа но или се провират или серат в други части на двора ми, но с една дума напаст която НЕ МОГА с "балкански родни мерки" да контролирам.

    Котките са специално изключение от закона и тук на острова могат да правят каквото си искат на чужда собственост БЕЗ ДА МОГА и гък да кажа, ако беше куче има поне 3 сериозни закона които на мига спират всичко. Не ми се философства в тази посока освен ако някой няма конкретни юридически съвети или предложения, прочетох достатъчно закони, петиции и сайтове със съвети от юристи тук!

    От друга страна ако дори и си ПОМИСЛЯ да нараня, изплаша, ударя, сложя капан който наранява, отровя или каквото и да било нараняващо нежната душа или тяло на гада влизам да отлежвам плюс зверска глоба по поне половин дузина закони... за съжаление.

    Говорих с хора, четох много, анализирах и истината е, че масовите методи срещу котки са или 50% безполезни или останалите "успешни" 50% са или плацебо ефект или чист късмет.

    Миризми, обелки от цитруси, пипер, инфра датчици за движение и ултра звук, пелети, топчета, всичко е пунта мара, отзивите са между 30 и 50% НЕефективност за който и да е метод.

    Имало е не една петиция за промяна в закона за да могат да бъдат засегнати и котките, но за сега няма нищо в моя полза.

    Бихте ли споделили идеи и предложения за методи за ограничаване на пакостите в моя двор?

    1. Към момента съм насипал нов компост за да скрие килограмите миризливи лайна и отгоре засадих нова трева, сложих мрежа на 100% върху площа.

    2. Мисля да издигна дървена ограда поне 2 метра от страната на съседа, проблемния, там ми е странична граница, не ме бърка за слънце или гледка, дори напротив ще му скрия гадния двор с боклуците от погледа си.

    3. На всички дървени огради мисля да накова отгоре едни диксретни лайснички с шипове 5-6 мм, пластмасови неща, които са уж срещу крадци но не позволяват на нищо да се катери по оградата заради шипчетата които са на всеки 5мм примерно.

    4. Проблемни остават едната ми граница където е с оградка с височина 50 см и другата странична ограда където е висока но обрасла много с растения и е лесна за катерене от гадовете.

    5. Мислех си за капанчета тип огънато клонче или пружиниращо нещо и спусъка да е рибарско прозрачно влакно, когато натрапника докосне влакното го плясва нещо лекичко, колкото да го стресне и да му остави идея да не ходи пак там, чудя се за схеми и идеи за направата на такива НЕсмъртоносни и НЕнараняващи капанчета?

    Има една МНОГО ВАЖНА ПОДРОБНОСТ, НЕ искам да се вкарвам с скандал със съседа защото след време искам да пристроя и една лоша дума от него по време на строителното планиране и НЯМАМ шанс да вдигна и кучешка колибка, за това опитвам с добро а не директно с .22 калибър или антифриз примерно!

    Предварително благодаря и до скоро,
    Жоро
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

    Вземи си куче, което мрази котки!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

      Номер 3 с шиповете по оргадката отпада като НЕефективен метод, всички видове на пазара са неефективни, масово котките си вървят върху тях...

      Как да сложа електро пастир или мрежичка или някакво препятствие със слаб ток, направо ще купя електро пастир но НЕ се сещам как да го монтирам във височина и как ще се осъществи контакта за да има ефект?

      Има ли начин върху градиснка плстмасова мрежа да сложа проводници или да интегрирам електро пастир някакси?

      Иване, мерси за съседа, имам 2 морски свинчета за сега ни стигат като грижа и ангажимент
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

        http://www.newfresh.org/shop/categor...ge=1&view=list
        http://www.otrovi.com/ultrazvukovi-u...i-ot-karl.html
        И нещо съвсем "хуманно".
        http://www.skph.eu/index.php?option=...id=145&lang=bg
        Ако не се получи....... психотерапевт!
        Току виж си заобичал котки и осеяш градинката с купички за хранене.
        Аз навремето имах ужасна непоносимост към змии, гущери и всякакви подобни змеьове.
        Ама след двадесетина години семеен живот...... свикнах!
        Ела ме виж как им се радвам сега.
        Милимили гадинки....
        Последно редактирано от D.Dimitrov; 13-05-14, 09:10. Причина: Допълнение
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #5
          От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

          Биологичното оръжие е най-доброто в случая. Смени морските свинчета с подходящо куче и край на проблемите. А съседа и гък не може да каже, предполагам.

          Коментар


          • #6
            От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

            Попитай го приятелската дали може да ползваш електропастир. Кажи че котките са много пухкави и забавни но те смущава копането и тоалетните им. Обърни го на майтап, поинтересувай се защо ги гледа, какви модели са, харесват ли му малки котенца и други такива простотии. Бъди съпричастен (уж).
            Таралежите са доста агресивни... е, малко пикаят пред входа и разнасят обувки но са куул и дискретни.

            Коментар


            • #7
              От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Биологичното оръжие е най-доброто в случая. Смени морските свинчета с подходящо куче и край на проблемите. А съседа и гък не може да каже, предполагам.
              Четейки описанието на ситуацията, съм склонен да вярвам, че по-скоро ще си добави нови проблеми и евентуални глоби заради "неитегриращо" се в кварталния живот куче, което ще трябва да държи с намордник и евентуално да извежда само на повод даже и в двора си. Ако няма някаква регистрация на котките с чипове и темподобни, като идея ми идва "телепортирането" на тези гадинки надалеч от сегашното местоживеене. Залавянето с капан тип кафез със съответната "неустоима" примамка от рода на уискас или нещо подобно. Ако няма чип няма и доказване на права върху животното.
              Последно редактирано от коко келеша; 13-05-14, 09:47.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                В момента пия второ сутришно кафе и още съм недосъбуден за конкретика, но някаква форма на периметрова охрана свързана с поливната система ще свърши работа.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  В момента пия второ сутришно кафе и още съм недосъбуден за конкретика, но някаква форма на периметрова охрана свързана с поливната система ще свърши работа.
                  Дядо Владо явно сме една зодия сега се връщах от училище и си мислех за точно това, инфра датчик за движение с поливна система, безопасно, хуманно и ефективно

                  Моля идеи и насоки за датчици клапани за 1-2 атм налягане с електронно управление и идеи как да се включи това в системата със студената вода?

                  Мисля си за някакви разпръскватели за водата защото насочени ще е трудно, нещо като лейка или примерно като онези които се ползват за поливане в земеделието онези които тралат лекичко и се въртят от струята...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    В момента пия второ сутришно кафе и още съм недосъбуден за конкретика, но някаква форма на периметрова охрана свързана с поливната система ще свърши работа.
                    Хаха - дааа. Хитро решение.. Освен ако такова действие не премести котаците и да почнат да пикаят на друго по-неприятно място - например на вратата на къщата и т.н.
                    Между другото имах известен успех в битката с котаците, пикаещи във вентилацията на автомобила (сутрин ми се насълзяваха очите като врътне първия оборот вентилатора на климатика). Ползвах спрей против котки. Абсолютно никакъв мирис нямаше, но явно имаше известен ефект, защото когато е що-годе свежо, котките спираха да пикаят по вентилацията. Накрая сипах част от течността в казанчето за чистачките и ефекта бе много добър...
                    Практически котките спряха да пикаят върху колата (само по гумите )
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                      http://www.newfresh.org/shop/categor...ge=1&view=list
                      http://www.otrovi.com/ultrazvukovi-u...i-ot-karl.html
                      И нещо съвсем "хуманно".
                      http://www.skph.eu/index.php?option=...id=145&lang=bg
                      Ако не се получи....... психотерапевт!
                      Току виж си заобичал котки и осеяш градинката с купички за хранене.
                      Аз навремето имах ужасна непоносимост към змии, гущери и всякакви подобни змеьове.
                      Ама след двадесетина години семеен живот...... свикнах!
                      Ела ме виж как им се радвам сега.
                      Милимили гадинки....
                      Колега аз НЕ мразя котките, и съм бивш Ветеринарен Техник, обичам животните мразя лайната и миризмата на месоядни животни и неудобството да си ходя из малката градинка и да стъпвам по лайна които омазват тревата и правят градинката ми да изглежда и мирише като селско бунище или екарисаж.

                      Освен това имам малко дете и 2 морски свинчета които ТРЯБВА да позлват градинката, нямам идея какви гадости носят тия котки и понеже съм бил ветеринар знам КАКВО МОГАТ ДА ПРИЧИНЯТ разните месоядни с фекалиите си, това НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ, никак дори!

                      Не ми се спори за хуманност и кой обича животните или не, трябват ми инженерни и практични съвети не 4 лапи и други такива мрънкачи ако обичате!
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Хаха - дааа. Хитро решение.. Освен ако такова действие не премести котаците и да почнат да пикаят на друго по-неприятно място - например на вратата на къщата и т.н.
                        Между другото имах известен успех в битката с котаците, пикаещи във вентилацията на автомобила (сутрин ми се насълзяваха очите като врътне първия оборот вентилатора на климатика). Ползвах спрей против котки. Абсолютно никакъв мирис нямаше, но явно имаше известен ефект, защото когато е що-годе свежо, котките спираха да пикаят по вентилацията. Накрая сипах част от течността в казанчето за чистачките и ефекта бе много добър...
                        Практически котките спряха да пикаят върху колата (само по гумите )

                        Ако ми пикаят върху колата или други такива материални щети ще им връча фактура и покана за плащане и заведа частен иск за щети и т.н.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Ако ми пикаят върху колата или други такива материални щети ще им връча фактура и покана за плащане и заведа частен иск за щети и т.н.
                          Ъхъ - ще връчиш иск на незнайната котка?
                          Ако става номера - то тогава решението е просто - засаждаш райграса, правиш анализ на почвата, викаш един 'лесовъд' да ти направи оценка след месец, че в следствие на силно нарушената киселинност на почвата заради урината на 'черната котка с бялата опашка' райграса започва да линее, в резултат на което ти търпиш материални щети заради нов райграс и нова почва и т.н....
                          Ама нещо това ми се струва прекалено хипотетично и нереално да може да се реализира такъв сценарий дори в 'белите' държави...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                            Ултра- ли инфра-звукова ли пищялка "кучегон" при еднократно натискане накара домашната ми котка да подскочи така, че се удари в тавана, после се завря в един гардероб и не излезе два дена от него, след което цял месец ни беше "обидена" - страни от нас, не дава да я галиш, не мърка, гледа "намръщено".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Улични котки - нужда от съвет относно предпазване от пакости

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ъхъ - ще връчиш иск на незнайната котка?
                              Ако става номера - то тогава решението е просто - засаждаш райграса, правиш анализ на почвата, викаш един 'лесовъд' да ти направи оценка след месец, че в следствие на силно нарушената киселинност на почвата заради урината на 'черната котка с бялата опашка' райграса започва да линее, в резултат на което ти търпиш материални щети заради нов райграс и нова почва и т.н....
                              Ама нещо това ми се струва прекалено хипотетично и нереално да може да се реализира такъв сценарий дори в 'белите' държави...
                              Благодаря много за съвета, с добри адвокати няма невъзможни неща, за сега ще опитам да се сприятеля с човека, дано е разбран и дано успеем някакси да нагодим ситуацията, ще взема и малко ултразвукови гоначки, ефекта знам, че ще е пунта мара ама поне да опитам а и мога после да им ползвам релето и датчика за движение
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X