Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алабай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алабай

    Някой тук има ли такова куче?
    Какво ви е мнението за него?
    Сравнено с БОК как е?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Алабай

    Аз имам женско. Все още е малко, на 13 месеца (развиват се до 2 години).
    Алабаите са по-едри от БОК. Не са толкова темпераментни. Например няма да вдигат много шум, а направо ще действат при нужда. Това има предимства и недостатъци, но на мен ми допада, че не се пеняви излишно.

    Според мен са много умни, въпреки мнения които съм чувал, че са чобански кучета, които стават основна за боеве(повечето са от разни чобани, които ползват кучетата си само за боеве). Моята кучка много бързо научи основните команди. Тествал съм я как ще се справи в непривични ситуации и според мен реагира по-хладнокръвно и съобразително от доста хора

    Вероятно съм пристрастен, но съм много доволен, че си взех точно тази порода куче.

    Ако напишеш за какво ти трябва кучето и какво точно те интересува за породата, бих могъл да ти дам по-конкретни съвети.
    За съжаление по специализираните форуми, няма да ти отговорят читаво на въпросите, защото развъждането е бизнес и комбинирано с боевете на които пускат кучетата, основните теми са свързани само с мерене на п*шки и оплюване на конкуренцията.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X