Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разкрасяване на ТТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разкрасяване на ТТ

    Ето за сравнение и югославския вариант на ТТ - 9 заряден с предпазител - в ляво на снимката.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333.jpg
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5596490
    Последно редактирано от sk67; 30-06-14, 19:33.

    Коментар


    • #17
      От: Разкрасяване на ТТ

      Първоначално публикуван от wolltihr Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]722120[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]722121[/ATTACH]
      Това снимка от мрежата ли е, или твоя. Съответно, тази накладка самоделна ли е, или може да се купи отнякъде?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Разкрасяване на ТТ

        Моя е, самоделка, т.е. приятел с фреза. Благодарение на петата събира 9 патрона.

        Коментар


        • #19
          От: Разкрасяване на ТТ

          Да понадигна темата. Че не съм майстор по тия работи- то е ясно. Но пък мен си ме кефи, щот' си го "тунинговах " сам, и с петата стана в пъти по- удобен- преди кутрека и половината безименен си висяха във въздуха... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tt101.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5605236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tt01.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5605237. Остана само да доизчистя следите от лепилото.
          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

          Коментар


          • #20
            От: Разкрасяване на ТТ

            Важното е да ти е удобен. Оригиналната дръжка и на мен ми е малка, затова и аз направих пета. Да питам за мушката - защо е закръглена отзад?

            Коментар


            • #21
              От: Разкрасяване на ТТ

              Стария кобур за скрито носене бе с една идея по- къс и закачаше при вадене, така че поработих с пиличката. Ако питаш дали дава отклонение при прицелна стрелба- за мен лично, не.
              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

              Коментар


              • #22
                От: Разкрасяване на ТТ

                Когато го видях, не се сдържах и го купих. Примирих се с това че бе почти съсипан – никелиран за жалост. Произведен през далечната 1942 година и в прекрасно за възрастта си техническо състояние. Беше пипан и наистина пипнат от майстор в добрия смисъл на думата. Попадения при стрелба и сработване на частите – без забележки. Абе, ТТ. Макар че явно не е спукван от стрелба, чудя се къде ли по Източния фронт може да е бил? Та, пищова се носи ежедневно и един ден се роди идеята да му пипна чирените, като исках нещо различно + здравина и устойчивост. Почна се едно рисуване и чертане и... Видях чирените на vladi333. Естествено че с моите чирени не откривах топлата вода, но ръцете ме сърбяха. Имах само три пили, различни шкурки и мерак. Попадна ми една букова дъска и се почна експеримента. Нямах длета, нито подходяща маса за работа. Понеже ръкохватката отзад е заоблена, щеше да е проблем напасването на дървесината. Реших да пробвам с имплант. Съблякох пищова, завих ръкохватката с един слой стреч-фолио, като снадката дойде отпред под спусковата скоба. Тогава напластих върху грубите заготовки прозрачен поксипол и заедно с пластмасовите пети, притиснах всичко върху метала. Сега вече имам инструмент и условия и смятам да заменя пластмасата с полиран алуминий а букът с нещо благородно. Ще спретна една пета на пълнителя, че и така дръжката е късичка за моята лапка, пък с ръкавица... Ейййй, много текст стана, хайде малко снимки, пък, чакам критика.
                Груба заготовка
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432614Z.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5648317
                Ето ги и двете
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432617Z.jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5648318
                Прилича на топор
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432618K.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5648319
                Маам с пилите
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432620p.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5648320
                Още с пилите
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432625n.jpg
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5648321
                Очертава се нещо...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432628R.jpg
Прегледи:1
Размер:10.0 КБ
ID:5648322
                Отзад има и за пилене и за напасване
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432629j.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5648323
                Припряна интарзия
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432631O.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5648325
                Виждат се всички кусури от работа на коляно, но пада вече веднъж и оцеля
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7432633C.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5648326
                Айде сега критиката и... хващайте пилите. Голям кеф е!

                Коментар


                • #23
                  От: Разкрасяване на ТТ

                  Ха! Яката работа!
                  Да знаеш, голям кеф е да държиш и стреляш с нещо в което имаш вложени собствени сили и труд. Теслата е станала много по-приятна за гледане и със сигурност много по-удобна.
                  Поздравления!
                  42

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разкрасяване на ТТ

                    За да съживя тази отдавна умряла тема ще ви покажа какво ми донесе дядо Коледа.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0319A.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5695997
                    Нова ортопедична ръкохватка и дулен спирач-компенсатор.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0318A.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5695998
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0313A.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5695999
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0316A.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5696000
                    Не съм имал време да монтирам ръкохватката, а само я наложих за да видя как ще изглежда, но дори и така значително се подобрява захвата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0315A.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5696001
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0314A.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5696002
                    Стрелял съм с компенсатор и преди и ако оставим на страни неудобството при носене може да се каже, че в някаква степен подобрява точноста.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разкрасяване на ТТ

                      Браво на Дядо Коледа той знае на кого какво да донесе ! Станал е супер пищова!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разкрасяване на ТТ

                        Този Дядо Коледа носи ли и на други които са слушкали или само на теб?
                        Интересува ме дулния компенсатор.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разкрасяване на ТТ

                          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                          Стрелял съм с компенсатор и преди и ако оставим на страни неудобството при носене може да се каже, че в някаква степен подобрява точноста.
                          Е това не го разбрах. Как компенсатор подобрява точността?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разкрасяване на ТТ

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Е това не го разбрах. Как компенсатор подобрява точността?
                            Кат пуснеш дублети с желязото ще целиш всеки път
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разкрасяване на ТТ

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Този Дядо Коледа носи ли и на други които са слушкали или само на теб?
                              Интересува ме дулния компенсатор.
                              Преди месец-два стана някъде дума и някой каза къде ги има. Само да се сетя и ще споделя, а този ми е от един брат по оръжие и за жалост е единична бройка.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разкрасяване на ТТ

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Преди месец-два стана някъде дума и някой каза къде ги има. Само да се сетя и ще споделя, а този ми е от един брат по оръжие и за жалост е единична бройка.
                                Преди време "Сибирски" каза, че ги има в Сръбско.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X