Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

    возията и поведението се промениха в положителна или в негативна посока,а за батерията били ме светнал,понеже ми дадоха ключ,на който няма бутони само е нужно да бъде в теб когато искаш да влезеш в колата та има ли в него батерия или е като имобилайзера на старата ми алфа само чипче. благодаря предварително имам още въпроси към по стари притежатели на този прекрасен автомобил но като ги систематизирам ще пиша тук,разчитам на отзивчивоста на колегите

    Коментар


    • #47
      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

      Първоначално публикуван от jaki Преглед на мнение
      возията и поведението се промениха в положителна или в негативна посока,а за батерията били ме светнал,понеже ми дадоха ключ,на който няма бутони само е нужно да бъде в теб когато искаш да влезеш в колата та има ли в него батерия или е като имобилайзера на старата ми алфа само чипче. благодаря предварително имам още въпроси към по стари притежатели на този прекрасен автомобил но като ги систематизирам ще пиша тук,разчитам на отзивчивоста на колегите
      Първата част о въпросите ти не става ясно към кого е и за какво е - ако е за моето изказване за гумите - то ДА - поведението и возията се ПОДОБРИХА Видимо при обуването на малко по-големите Пирели Скорпион Верде!!!
      Моят ключ има бутони има и Батерия (смених си я наскоро, та знам )
      За ГПС-а не мога да кажа нищо (освен че ме е Много яд, че ме излъгаха и го няма в моят кола!!! И от година и половина Не могат да ми дадат Цена за него!!!)
      Имай в предвид, че стандартните Гуми (ако са същите като на моя ) хич не са добри на сняг (макар и да стават).

      Коментар


      • #48
        да колега alex_markov въпроса ми беше към теб извинявай в бързината не се обърнах по име

        гумите ще ги погледна какви са мисля,че са всесезонни а като се промени размера нямали някакъв проблем със разните там системи
        Последно редактирано от alex_markov; 29-10-15, 19:21.

        Коментар


        • #49
          От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

          Здравейте колеги, от един месец съм собственик на Fiat Freemont 2.0jtd 2012г. 170 кончета(колата е купена от италия на 170к. км.). Направих си обслужването(масла филтри ремъци и т.н.), но се поинтересувах на колко км. се сменя маслото на автомата и от ауто италия ми казаха на 80к. Та сега започна интересното. Филтър за автомата намерих, но имам проблеми с маслото. По книжка масло на автомата го дават TUTELA TRANSMISSION FORCE4, а за диференциала и раздатката го дават TUTELA TRANSMISSION X-ROAD, но немога да го намеря никъде това масло. От ауто италия ми казаха че дори и те не слагали такова на гаранционните коли.
          Като гледам снимки в нет-а на кутията на TUTELA TRANSMISSION FORCE4 пише ATF+4, а на TUTELA TRANSMISSION X-ROAD пише 75W-140, та въпросът ми е дали ще е проблем ако си купя от друга марка, примерно Castrol, Motul или Bardahl, те също ги предлагат тези масла, но незнам дали отговарят на спецификациите на фиат.
          Или ако някой може да ми каже от къде да си намеря маслата на TUTELA.

          Благодаря предварително!

          Коментар


          • #50
            От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

            Първоначално публикуван от George_131 Преглед на мнение
            ... TUTELA TRANSMISSION X-ROAD, но немога да го намеря никъде това масло. От ауто италия ми казаха че дори и те не слагали такова на гаранционните коли.
            ...
            Като гледам снимки в нет-а на кутията на TUTELA TRANSMISSION FORCE4 пише ATF+4, а на TUTELA TRANSMISSION X-ROAD пише 75W-140,
            Или ако някой може да ми каже от къде да си намеря маслата на TUTELA.

            Благодаря предварително!
            Питай Веско / traun
            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            Специално за тутелата-покрива стандарта MS9602

            [ATTACH=CONFIG]856421[/ATTACH]

            ама снимката е малко размазана....
            или дядо Владо (тел. 0877 17 07 27) - те намираха "Тутела" отнякъде.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

              Здравейте,
              Опитвам се да събера повечко информация за Фримонта, т.к. модела ми харесва като комплексни характеристики (включително ценовия клас) и бих закупил такъв за семеен автомобил, ако попадна на нещо хубаво 2-ра употреба. Преди няколко дена пуснах едни въпроси в темата, но сега установявам, че поста ми липсва. Не ми е активен и профила. Не знам на какво се дължи. Не мисля, че съм нарушавал някакви правила. Нямам и никакво уведомление на е-мейла.
              Относно дискутираният модел... Ще бъда благодарен, ако някой сподели реални отзиви за здравината на ходовата част. Също така, ще се радвам да чуя мнения за модификацията с ръчна скоростна кутия. Знам, че няма вариант 4х4 с ръчни скорости, но и предназначението на автомобила няма да е за ходене по гори и чукари, а ще има и доста голям процент градско каране, където разхода на автоматик е драстично по-голям.
              Благодаря предварително!

              Коментар


              • #52
                От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                Здравейте, някой ще каже ли как е колата с поддръжката? Какви пари сядат дисковете, маслата и тн.? Скъпи ли са частите или в нормалните граници? Искам да попитам и как се държи на сняг и лед, без 4х4.

                Коментар


                • #53
                  От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                  Смених предни дискове и накладки заедно с поредната смяна на маслото - върза ми се около 900 лв. всичко в официалният сервиз.
                  На сняг и лед - зависи от гумите моят беше 4х4 и макар да е далеч от идеалното 4х4 задвижване си вършеше работата прекрасно - не ме е оставил никъде, минавал съм зимата през всички стръмни и не почистени улички в квартала. Веднъж му се загря муфата и 4х4 изключи докато не падна температурата, без никакви последици
                  Единственият недостатък на Фримонта за мен е Народо психологията българска отне ми 6 месеца за да го продам, след като си взех новата кола - просто Фиат ли е българинът не ще и да го погледне ,но все пак накрая ощастливи новият си собственик (няколко пъти се чувахме да ми се хвали )
                  Успех

                  Коментар


                  • #54
                    От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                    Мерси! В търсех си широка удобна кола, в тази като видях ''широк, тих и вози без да друса'', влюбих се. По принцип търся кола за асфалт, комфортна и стабилна, бегачка не ми трябва. Бях се ориентирал към джиповете заради 4х4-то, но после намерих Аутбака на Субарото. Не знам дали сметките ми са правилни, ама сякаш Фреемон с ръчна няма 4х4, а такива преобладават. Затова се чудех дали ще се държи прилично на пътя, при сняг или лед. Разбира се, не очаквам чудеса, но да е по-стабилно от леката кола, за да не треперям по целият път. В случая, сякаш повече разчитам на тежестта му и големите гуми. Поправете ме ако греша, не претендирам, че имам някакви познания по колите, затова може да задавам смешни въпроси.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Някой има ли мнение за Фиат Фримонт?

                      Да,
                      ръчките са само на предно предаване.

                      Коментар


                      • #56
                        Аз така и не разбрах на какъв принцип му работи двойното.
                        Някой ще ме светне ли?????
                        Поздрави
                        Мишо
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Аз така и не разбрах на какъв принцип му работи двойното.
                          Някой ще ме светне ли?????
                          Поздрави
                          Мишо
                          До колкото си спомням Халдекс съединител който лесно прегряваше и чао 4х4 докато не истине яко въобще 4х4 системата на тази кола не беше голям връх

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X