Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Литература за пчелари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Литература за пчелари

    Здравейте! От тази година започнах да се запалвам по пчеларството. Дядо ми отглежда пчели от 56-та година по 3-7 кошера колкото за лични нужди. Календарният справочник на пчеларя ми стана настолна книга така да се каже, адски добре е написана, все едно гледам предаване по NG. Обаче въпросната книга имам чувството че е пропуснато А,Б-то от пчеларската азбука. В смисъл изведнъж въвеждат термини които не са обяснени преди това.
    Въпросът ми е има ли по-подходяща книга за начинаещи пчелари, нещо със повече схеми и снимки, които да се виждат, че в тази книжка на 50 стр има 1 изображение и то не си личи човек ли е маймуна ли е пчела ли е.
    Мисля че темата ще е полезна и за други начинаещи.
    Благодаря ви за съдействието!
    Кольо Динев

  • #2
    От: Литература за пчелари

    Най-добре си вземи Календарен справочник по пчеларство. В него има картинки, пише какво се прави всеки месец. Доста обширна е и я препоръчвам.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Литература за пчелари

      Райковски, пиши тук, ще е интересно за всички.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Литература за пчелари

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Райковски, пиши тук, ще е интересно за всички.
        Написах в горното мнение коя е. Повечето информация от залепените теми в раздела е от нея.
        Също хубава е Българска пчеларска енциклопедия.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Литература за пчелари

          Благодаря ви за отзива. Става въпрос за справочника на Л. Радоев нали? А той има ли по ново издание от 1986, защото моето е от тогава и положението с картинките е както съм го описал по-горе. Иначе щр я потърся тази енциклопедия.
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: Литература за пчелари

            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
            Благодаря ви за отзива. Става въпрос за справочника на Л. Радоев нали? А той има ли по ново издание от 1986, защото моето е от тогава и положението с картинките е както съм го описал по-горе. Иначе щр я потърся тази енциклопедия.
            На Любен Радоев е, но не знам дали има по-ново издание от 1986.. Ако има стари пчелари, които познаваш, те също ще са ти от голяма полза.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Литература за пчелари

              Дядо ми е пчелар, даже сега ми е хванал 3 рояка. Въпросът е докато съм си в София да имам нещо за теоретична подготовка. Явно ще си чета справочника и при неясноти ще правя справки в интернет.
              Кольо Динев

              Коментар


              • #8
                От: Литература за пчелари

                Случайно попаднах на това
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Литература за пчелари

                  Аз понаснимах с фотоапарата една книга Пчели и здраве или нещо такова , ще ги кача тези дни снимките някъде и ще пусна линк при желание някой да си ги чете.Книгата е основно как да предпазваме пчелите от болести и неприятели и е написана на доста разбираем език
                  Ford Bronco II 2.9 V6
                  Уаз 469Б
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                  0899846606

                  Коментар


                  • #10
                    От: Литература за пчелари

                    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                    Дядо ми е пчелар, даже сега ми е хванал 3 рояка. Въпросът е докато съм си в София да имам нещо за теоретична подготовка. Явно ще си чета справочника и при неясноти ще правя справки в интернет.
                    Чети. Има доста за четене из Интернет. Но смея да твърдя, че няма по-добър пчеларски форум от този тук. Има достатъчно информация и теми. Стига да има желание човек, може да се прочете всичко.

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Случайно попаднах на това
                    На пръв поглед изглежда добро, ще го сваля и ще го разгледам, благодаря.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Литература за пчелари

                      Дадоха ми 2 книги на английски, едната е The beginners guide to beekeeping, а другата е Beekeeping-a novice guide. В първата доста подробно са описани основните неща за един пчелар точно като за начинаещи. Недостатък, поне за мен е че се говори единствено за многокорпусни кошери. Във втората се използват кошери подобни на нашите ДБ, в нея нещата са доста по-сбити, но за сметка на това има уникални илюстрации.
                      https://www.dropbox.com/s/hyj6zvtsg2...es%20Guide.pdf

                      https://www.dropbox.com/s/5e23or6w20...20Johnson.epub
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Литература за пчелари

                        Не е точно литература но може на някой да му е интересно.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X