Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML или Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ML или Sorento

    Здравейте колеги,
    Бих искал да помоля за съвет/компетентно мнение по следната дилема:
    Търся си джип тип "паркетник" за семейна кола - да мога да си товаря детска количка, кошарка и т.н. багажи. Ще се кара основно шосейно + излетчета из Родопите например. Никакви offroad-и!
    Годишно навъртам 20 000км/годишно, но имам и лек автомобил, поради което не смятам да харча над 10 000лв. В този ценови диапазон съм се насочил основно към ML (270cdi или 400cdi 2002-2004) или Киа Соренто 2.5crdi 2003-2004.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: ML или Sorento

    Първоначално публикуван от kasparovski Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    Бих искал да помоля за съвет/компетентно мнение по следната дилема:
    Търся си джип тип "паркетник" за семейна кола - да мога да си товаря детска количка, кошарка и т.н. багажи. Ще се кара основно шосейно + излетчета из Родопите например. Никакви offroad-и!
    Годишно навъртам 20 000км/годишно, но имам и лек автомобил, поради което не смятам да харча над 10 000лв. В този ценови диапазон съм се насочил основно към ML (270cdi или 400cdi 2002-2004) или Киа Соренто 2.5crdi 2003-2004.
    Благодаря предварително!
    За тоя "400 cdi" в даден момент би могло да се наложи да похарчиш повече пари, отколкото си дал за закупуването му Взимай Корееца и се вози...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: ML или Sorento

      Бягаи далеч от тва соренто, вземи си ML270. Ще смениш след време някоя дюза и някое "о" прастенче и ще си караш.
      А може и да не ти се налага да сменяш.

      Коментар


      • #4
        От: ML или Sorento

        ML но бензин-газ!Жена ми кара ТАКЪВ 3200 V6 и тя като кара разхода е приличен.
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: ML или Sorento

          И аз да кажа... Наистина бягай от Соренто до 2006. Имат някой проблеми които обикновено са в скоростите и не са евтини. Ако се огледаш за след 2006 вече нещата са коренно различни. Препоръчвам автомата 5 степенния.
          Поздрави
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            От: ML или Sorento

            Погледнах за цените на Соренто след 2006 - към 15 000лв. Не ми се дават толкова.
            Ама прочетох и един коментар на собственик на МЛ 270 от сходна тема - изплаши ми се окото...
            Моля за още мнения.
            Последно редактирано от CarTest™; 10-05-14, 20:17. Причина: Рекламен линк

            Коментар


            • #7
              От: ML или Sorento

              Ами отвори форума на киа и виж заглавията на 90% от темите.

              Коментар


              • #8
                От: ML или Sorento

                С две ръце за соренто. ѝАко е автоматик е перфектно само от време на време ми се усеща леко муден ама се преживява.

                Коментар


                • #9
                  От: ML или Sorento

                  Соренто е един много здрав и хубав автомобил, евтин за поддръжка и ремонт (ако се наложи). 2003 са с обикновен съединител, двигателя е с верига, ръчните скорости, според мен, са за предпочитане за SUV пред автоматика. Ръчното включване на 4х4 също е за предпочитане. В сравнение с поддръжката на МЛ Сорентото е по-добрия вариант. Най - добро е Х5, ама всеки си знае...

                  Коментар


                  • #10
                    От: ML или Sorento

                    Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
                    Соренто е един много здрав и хубав автомобил, евтин за поддръжка и ремонт (ако се наложи). 2003 са с обикновен съединител, двигателя е с верига, ръчните скорости, според мен, са за предпочитане за SUV пред автоматика. Ръчното включване на 4х4 също е за предпочитане. В сравнение с поддръжката на МЛ Сорентото е по-добрия вариант. Най - добро е Х5, ама всеки си знае...
                    Това с Х5 не го разбрах.
                    Да разбирам ли, че автоматика на Киа има проблеми? Бях чел, че след 2003 са с 5 скорости и са по-читави.
                    И накрая да си призная - влюбил съм се в МЛ-а, но искам все пак да запазя практичността.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ML или Sorento

                      Имах предвид БМВ X5 . Няма проблеми според марката, а според конкретният автомобил. Какъвто и да вземеш може да не правиш нищо по него или да се скъсаш от ремонти. Така че ГЛЕДАЙ преди покупка на скъп автомобил. Няма как да се сравняват МЛ със Соренто. Просто едното е висока кола, а другото камион със купе на джип. Коренно различни са. Избираш това което ти харесва и това е. Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ML или Sorento

                        Абе колеги,как ще сравнявате киа с мерцедес,та чак с две ръце.Гробаря ти е дал наи правилното решение бензин+газ,а ако не ти се кара бензинова кола,взимаш си дизел.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • #13
                          От: ML или Sorento

                          ML + 1

                          Коментар


                          • #14
                            От: ML или Sorento

                            Един глас от мен за ML-a

                            Коментар


                            • #15
                              От: ML или Sorento

                              Много здрав и хубав,но с VM-мотори макар с корейска доработка!
                              Естествено ML-а +1!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X