Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

    Здравейте,

    Подозирам, че това е често срещано явление и знам, че повечето си живеем с него, някои ги смущава други не

    Смених гарнитурата на капака преди време, като при затягането спрасках ухото на единия болт, както и да е имах 2ри резервен капак та сложих него с новата гарнитура, 1-2 седмици бе ОК.

    Само да вметна, че стягам на ръка без динамометричен ключ, последиците са кофти за алуминия но благодарение на Академик Стефан Козаров капака бе заварен за нула пари и сега е отново в резерва

    Та проблема с чисто новите гумени гарнитури за капака на клапаните е (дори и да са оригинални), че са много по-тънки финни от старите си оригинални, разликата е значителна, от там идва и лошото уплътняване, просто тънката гума като се стегне и после от жегите сляга и дотам, маслото протича като от разсъхната каца

    Мисля си да сваля капака, да купя нова гарнитура(40 лева), да почистя обезмасля повърхностите на главата и капака, да сложа обилно от червения(термоустойчив) силикон за гарнитури...

    Само, че освен това ми се върти нещо из главата - да изрежа гумена лента широка 2-3-4 мм дебела 1-2 мм и да подложа/залепя на главата и оторе нея да сложа новата гарнитура и силикона щедро...надявам се това да ми даде добра плътна основа която след стягане да изпълява функцията на гарнитура а не на проформа такава...

    Мислите ли, че идеите ми са удачни, имате ли опит предложения за подобни ситуации?

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

    Във всички по-нови автомобили НЯМА гарнитури !!

    Само Силикон ...
    Само, че е СИВ на цвят ... има си номер по МБ, VAG и т.н
    Немски е и го има по магазините
    Ако е останало нещо утре мога да снимам и до го пусна ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

      Би било страхотно да го видим точния модел, мерси предварително колега.

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

        Само да допълня това за двете гарнитури да го забравиш въобще - пробвано е и ще си загубиш времето. Със силикон само или 1 нова и силикон. Намазваш, слагаш и стягаш колкото да опре навсякъде, а на другия ден достягаш.

        Коментар


        • #5
          До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

          Мерси много за съветите, ще трябва динамометричен ключ на 1во четене...

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

            и не затягай като луд все едно капака на клапаните ти държи двигателя

            Коментар


            • #7
              До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

              Зарко, естествено

              Стягам ги с лоста и ключа за гумите

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                Здравей колега.
                От 2 години използвам силикон viktorreinz.
                До сега не ме е предал никога,около 10 лв.струва тубичката
                двигателя на уаз-а го правих със него няма капка масло.
                Пробвал съм на места от който тече масло,изтривам със обезмаслител мажа силикон,повече нямаш проблем.
                FORD MAVERIK 2.7TD
                Тел.0898662817
                LZ1IID

                Коментар


                • #9
                  До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                  Мерси Илийка,

                  Страхотно.

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                    и аз като теб съм

                    смених с нова и то явно затегнал ли съм много, знам ли, преди смъдеше неприятно, сега си е теч, серозно омаза всичко, много се дразня, а нова да сложа пак няма сми.

                    инак гарнитурата ми е същата като старата, не е по-тънка, но явно и чалъм има, а и това силиконче ако кажете ще е супер.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                      Колега Насов ако искаш като(Понеделник или Вторник) правя моята ела(Младост 4 точно до БПС) ще сложа и на теб, дали е 2 или 1 джипка все същото - до ушите в масло

                      Поздрави,
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                        Корковите се късат,ако ги пренатегнеш,това от моите проби.Преди имах едно Типо двувалка,при него теча си беше постоянен,приятел дето се занимава с ДВГ,каза,че самият капак се "измятал".Изкривявал се и не лягал равномерно навсякъде.Та може би,не е лошо да се провери и "равниноста" на самия капак.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                          добре, като разбереш кога пиши на лично точен адрес да видя в бгмапса и ще дофтасам, и аз обичам да се мацам с масло

                          Коментар


                          • #14
                            До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                            ОКи Доки

                            А ти ако случайно имаш гараж с ток поне, няма да ти се разсърдя да ме поканиш да дойда с флекса, че имам едни мисли деструктивни по адрес на задните си калници подкалници брони вежди все стърчащи гадории

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните...

                              ами ние май баш доста си приличаме/или поне джипките хаха/ и аз имам разни гадории за рязане, но уви нямам гараж, то ако имах ехее щастие , но не само това, ами аз в средностатистически гараж не се събирам, много са ниски, и то аз не е като да съм от най-високите... ще питам 1 приятел има двор и достъпен ток...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X