Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

    Колеги , нуждая се от малко помощ . Проблемът не е свързан с тойота 4х4 , но се надявам , че ще помогнете с някакви идеи . Все още нямам проблеми с Рав4-ката си , но на авенсиса му дойде времето. Та проблемът се изразява в това , че при ускорение и поддържане на скорост между 120 и 140 , има силна вибрация във волана и по цялата кола. От гуми и джанти не е , вече е пробвано и със зимни и летни и с размяна на джантите , там всичко е наред. От 1 седмица започна и да придърпва при движенie на 3-та и 4-та скорост , няма значение дали се подава газ или колата се кара по баир надолу на скорост - придърпването е едно и също , изчезва само при положение , че е на неутрална скорост. На 2-ра и 5-та се усеща отново , но по-слабо. Съмненията ми са за вътрешно каре , но има ли начин да се определи кое точно от двете е , също така външно каре може ли да създава такива вибрации и придърпвания? Все още не съм разбрал как да си сложа подпис във форума , затова и не мога да въведа колите си , проблемната е toyota avensis 1ad-ftv 2007год.
    Последно редактирано от iovkito; 08-05-14, 20:20.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

  • #2
    От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

    От къде си? Правилно си се насочил. Вероятно е вътрешно каре,
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

      От Добрич съм. При вдигане на колелата във въздуха и въртенето им , може ли да се усети това затягане на карето?
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #4
        От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

        Няма да я повдигаш.На канал , или четириколонен подемник ще ги провериш вътрешните карета.Колата трябва да е стъпила на колелата си , а ти отдолу хващаш полуоската близо до карето и енергично я натискаш нагоре-надолу.Ако е разбито карето ще видиш , че полуоската мърда.Възможно е да чуеш и почукване. Успех!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

          Благодаря за отговорите. Ще пиша какво е станало , след като пробвам полуоските дали мърдат.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #6
            От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

            Ако е вътрешно каре ,ще имаш и вибрации на волана също ,когато натискаш спирачката по сериозно дори и със скорост около 70-80 километра.
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • #7
              От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

              Вътрешно каре!
              Кое е, се усеща "на ръка" ... толкова е разбито, че ... не може да го сбъркаш.

              Може и друго да е, но ... по описанието което си дал .... толкова.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                Тъкмо излизам от канала , дясното вътрешно каре е разбито , не съм очаквал , че може да е чак толкова зле , а лявото също не ми харесва особено , но в сравнение с дясното е много по-добре. Та така , 215 000 км и нови карета. Дано външните не са със същото качество.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #9
                  От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                  Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                  ... Дано външните не са със същото качество.
                  Интересно... Колко трябва да изкара "качествено" каре по българските пътища ? На кола с 31 нютонметра въртящ момент изсипващ се при 1600 об/мин ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Интересно... Колко трябва да изкара "качествено" каре по българските пътища ?
                    Това ми заприлича на приказката на стария евреин, който се кара на синовете си - 'какви разсипници сте - двамата с брат ти за има няма 20 години чисто нов калпак скъсахте'
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                      Честно казано не знам колко трябва да изкарат , предната ни кола беше карана 350 000 км по българските пътища и не е имала проблеми с каретата , а и половината километри на тази не са по нашите. Както и да е , важното е , че вече се знае от какво идва неприятната вибрация и придърпване и ще се отремонтира .
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                        Имаме 4бр. служебни Тойота-Авенсис 1.8 VVTI, закупени в края на 2007г.-e нема такЪви добичета!Едната е вече над 500 000км. и е най-душмански караната кола...увеличи разхода на масло и бензин, стана по-шумна, но върви и нищо по окачването не тропа.Същото возило мина със 140км./ч. на магистралата малко преди Варна с двете си десни колела през паднал от камион бетонов бордюр, като и двете гуми гръмнаха, но на окачването и оригиналните лети джанти нищо им няма?!Е-едната джанта май трябваше лееко да мине на изправяне...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                          Ми колегата е уцелил кола дето или хич не е жалена...или пък километрите и не са 215к а повечко . Тия Авенсиси, както и предните, както и карините са адски дуракоустоичиви и окачването е доста преоразмерено...мхм...моята карина, не си знае километрите, и все още няма никакви симптоми за проблеми с каретата...но пък - като я взех имаше разити предни лагери главина...ония в сервиза казаха че досега не били виждали такава Тойота с разбити лагери, ама моята беше...така че - две оригинални карета - и пей сърце пожелавам на колегата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Придърпване и вибрации на Toyota Avensis

                            Колата е купувана чисто нова , на реални километри е. Карана е нормално , без кой знае какви издевателства. Карето го смених вчера и днес налях ново масло в скоростната кутия. Придърпване и тресене вече няма , доволен съм. Благодаря за отговорите в темата , все пак наистина се оказа , че е пустото каре.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X