Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

    От известно време ми е влязъл бръмбар в главата със смяна на двигателя на УАЗ-а. Разглобих една Омега и възнамерявах да куплирам двигателя със СК и РК от Фронтера за по-лесно/евтино/, но греда - разликите станаха повече от приликите/съединител, кардани, лостовете ще дойдат много назад, няма и ръчна/ и този вариант отпадна.
    Сега на дневен ред е рязане и напасване на двата кожуха/горе долу по червените линии/ и монтирането на УАЗ-овите скорости на мястото им. Съединителя/феродов диск/ трябва да стане от Жук/Ниса/ - феродо 160-240мм. и леко престъргване на първичния вал за да влезе в леглото на лагера. Маховика и притискителния диск са износени/0,5-0,75мм./ по червените стрелки, ако се престържат по 1мм. по триещата се повърхност и 2мм. по повърхността посочена със зелена стрелка, как ще се отрази на работата на двигателя. За информация маховика тежи 14 кг.
    Всичко това е проект и зависи от двигателя - компресията на 2-ри цилиндър е 8.5атм./като налея малко масло скача до 11-12/, а на другите около 11-12атм., Не ми се разглобява, ще пробвам с наливане на газ за осветление да раздвижа сегментите/ако са спекли/. На двигателя ще се сменя и картера - от Фронтера 2.3 ТД.

    п.п. Имам проблем с качването на снимки. По късно ще опитам пак.

  • #2
    От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

    Сега се получи:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Копие от DSCN4206.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5585296
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Копие от DSCN4208.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5585297

    Коментар


    • #3
      От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

      Ако се центроват нещата добре няма да има осезаеми последствия за маховика. Според мен по добрия варянт е да не ползваш Уазовите скорости и РК, но щом ти е наделяло...

      Ако на Фронтерата картера е като на Омегите 2.3д/тд няма да ти свърши работа, дано е различен.

      Успех!
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Ако на Фронтерата картера е като на Омегите 2.3д/тд няма да ти свърши работа, дано е различен.
        На Фронтерите картерите са по-ниски в задната си част/като на УАЗ/ и събират малко повече масло/което е по-добре за джип/ за разлика от Омеговите, които са по-ниски в предната си част. На дизеловата Фронтера картера има допълнително два сливни отвора за масло: от турбото и от масления радиатор.

        Коментар


        • #5
          От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

          Не бих постъпил така,двигател и скоростите,бих ги монтирал в комплект, раздатка от газ 69, монтирана в центъра с два еднакви по дължина кардана,и без това предния ни кардан е много къс.Защото преработените детайли са по малко и не така специфични като кожуха на съединитела,който става част от скоростите,ми ако кутията се счупи!!!

          Коментар


          • #6
            От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

            Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
            Не бих постъпил така,двигател и скоростите,бих ги монтирал в комплект, раздатка от газ 69, монтирана в центъра с два еднакви по дължина кардана,и без това предния ни кардан е много къс.Защото преработените детайли са по малко и не така специфични като кожуха на съединитела,който става част от скоростите,ми ако кутията се счупи!!!
            И това го мислих, но за раздатката от ГАЗ 69 съм чувал, че се намират трудно зъбните. Здрава раздатка сигурно трудно ще се намери.
            За това което съм замислил, но не е окончателно, единствено ме притеснява здравината на заварката м/у двата кожуха.

            Коментар


            • #7
              От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d1da4cb9479a.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5585547Или преработването на уазовата рк в отделен агрегат.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                Това е руско заводско изпълнение и предавателното число беше около 3 на тази РК. Виждал съм я в http://www.uazbuka.ru/.

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                  Пробно двигателят беше наложен в коша. Алтернатора е от дясно и пречи на кормилната кутия, трябва да се премести от дясно/като на уазовия мотор/. Ще стане лесно на мястото на хидравличната помпа. Друг проблем може да се получи от разположението на водната помпа и вентилатора - на око изглежда са по-ниско разположени и няма да влезе в дифузьора на радиатора. Картера от Фронтера пасва идеално и разположението му спрямо моста е добро.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193511.jpg
Прегледи:2
Размер:161.3 КБ
ID:5608468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193501.jpg
Прегледи:2
Размер:156.3 КБ
ID:5608469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193451.jpg
Прегледи:2
Размер:142.7 КБ
ID:5608470

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Пробно двигателят беше наложен в коша. Алтернатора е от дясно и пречи на кормилната кутия, трябва да се премести от дясно/като на уазовия мотор/. Ще стане лесно на мястото на хидравличната помпа. Друг проблем може да се получи от разположението на водната помпа и вентилатора - на око изглежда са по-ниско разположени и няма да влезе в дифузьора на радиатора. Картера от Фронтера пасва идеално и разположението му спрямо моста е добро.
                    да се чете: ляво. Писал съм глупости.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                      Ако вентилаторната перка не дойде добре ,направи го с ел перка.Примерно от БМВ за климатик са доста дебитни.
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                        Колега, като гледам въздуховода колко е облепян мотора едва ли е читав. Поставял съм двигател от Peugeot на УАЗ и знам колко е труда. Уплътнителя на главата е 25-40лв. това със гаста е мит!
                        0888 69 88 72
                        https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                          Мотора беше на Омега, която баща ми я кара 4-5 години, но купето беше изгнило и я разфасовахме. Както съм писал в първия пост, компресията на 2-ри цилиндър е 8.5 атм./което ме притеснява/, но не виждал логика с тиксото по маркуча. Тиксото е следсвие на гърмеж от пропан-бутана, сега баща ми кара Омега 2.0 и след газификацията маркуча и е с тиксо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                            Мотора беше на Омега, която баща ми я кара 4-5 години, но купето беше изгнило и я разфасовахме. Както съм писал в първия пост, компресията на 2-ри цилиндър е 8.5 атм./което ме притеснява/, но не виждал логика с тиксото по маркуча. Тиксото е следсвие на гърмеж от пропан-бутана, сега баща ми кара Омега 2.0 и след газификацията маркуча и е с тиксо.
                            И аз да кажа нещо по темата. Наскоро правих основен ремонт на същият мотор и ремонта си е цифра, 2.0 е далеч по евтин за подръжка и ремонти.
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател c24ne/OPEL/ на УАЗ???

                              Темата продължава.
                              След доста чуденки, нещата отиват към рязане на опеловият кожух и насаждането на УАЗ-овите скорости. За да се получи добре се наляга удължаване на първичният/амбряжен/ вал на скоростите с парче от ГАЗ 24. Причината е, че коляновия вал на опела е по-напред/по-къс/ и при стандартното разположение на скоростите, двигателя идва много назад/опира в задната стена на двигателния отсек/. Шлиците на волговия вал минават точно през ръкавчето на опеловия лагер и Ф-то на феродовия диск е точно така, че по съединителя остава всичко от опел с изключение на феродовия диск.
                              Дилемата на този етап е надежността на удължения вал или да пробвам някакъв вариант с фланец на маховика, за изнесено назад лагерче за лагеруване м/у кол.вал и първичен вал.
                              Някой има ли информация за първичен вал на УАЗ със малки шлици, като на ГАЗ 24. Взех един вал за ГАЗ 24 от познат, но в зъбните и синхронизатора има разлика.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5711103
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5711102
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5711101

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X