Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PUCH1.jpg
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:6055629
    Може би не бе най-подходящия момент да заключа пари в това "нещо", но знаех че ако го изпусна ще се псувам яко! Служил е от закупуването му в "CASE" (строителна механизация) в Швейцария. Подържан образцово, смених му квото им се сменя + платката на въздушната клапа и замърка. Сменя скоростите като часовник, няма вибрации и всичко му работи. Имаше монтиран голям теглич като на камион, аз го смених с такъв със сфера от дъртото ISUZU защото нямам как да го ползвам иначе. Също така има и два куплунга до теглича, както и неясни за мен допълнителни 2 джаги в купето, които ще снимам и кача тук после. Странното при него е че няма блокаж на предния мост, но практически може да бъде монтиран. Интересува ме да му погледна фабричната комплектовка. Във форума на Мерцедес преди години имаше пуснат един линк, където се пишеше VIN-а и всичко излизаше, но не мога да го намеря. Някой тук да има идея?

  • #2
    От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

    Честит да ти е! Нека ти служи вярно!А с какво предназначение ще е? Инак жалко за предния блокаж хубава екстра е, а да го поставиш е доста скъпо....
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

      Със здраве да го караш! Много безаварийни километри!
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

        Честито! Снимай джаджите, че и моя беше с подобна окомплектовка. Аз на големия теглич имах отдолу малък, ама разкарах само него. Беше като котва. Може да са имали сходна съдба. Аз имам преден блокаж, но пък е 460... Машината е брутална, днес отново се доказа в отвратителни условия! Със здраве да я ползваш!

        П.П. За данните ходих до БС и ми ги разпечатаха, но не е много изчерпателно инфото
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

          Всъщност това, което ме притеснява в момента е че няма заключване на резервоара. Просто няма помпа там. А за да сложа някаква трябва да сваля цялата тапицерия и честно, това не ми се прави. Разбрах че капачките от 309 стават, дали обаче има такива с ключ? Като предназначение , едва ли ще се вкарам в тежки оф роуд ситуации, макар че знам че апетита идва с яденето. Особено като прекосих Видима напред-назад и маневрирах дори и с тези гуми. По скоро ще работи по планински туристическо-строителни проекти. А за блокажа не знам, преди да го купя го гледаха хора, които са в час и ми казаха че помпата или квото е там просто липсва, а диф-а е предвиден да има. Трябва явно да намеря троянския корифей и да обсъдим това с него в някакъв момент. Поздрави на всички, ще се радвам да попадна на някоя сбирка за напитка и лаф.

          Коментар


          • #6
            От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

            Със здраве да си го караш и безаварийно, би ли обяснил по подробно каква е тази ПЛАТКА на въздушната клапа дето си сменял.

            Коментар


            • #7
              От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

              Вакумния блок???Онова в което влизат много вакумни маркучета???

              http://www.neoriginal.ru/cat/mb

              Това работи ли?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                Първоначално публикуван от relooc Преглед на мнение
                Също така има и два куплунга до теглича, както и неясни за мен допълнителни 2 джаги в купето
                Първоначално публикуван от relooc Преглед на мнение
                Поздрави на всички, ще се радвам да попадна на някоя сбирка за напитка и лаф.
                Не съм им специалист на "Пухкавите G-ци" но може да дойдеш да им се пулим на джаджите в купето, а и да ти пазя страх на мързела да къртиш тапицериЙ....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Вакумния блок???Онова в което влизат много вакумни маркучета???

                  http://www.neoriginal.ru/cat/mb

                  Това работи ли?
                  не , дава началната страница преди да си вкарал шасито

                  Коментар


                  • #10
                    От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                    Двигателя е MB 102989, старата класика с обем 2,3л. Ако се сещаш въздушния филтър е позициониран отгоре върху него и закрива инжекторната система. Ако го махнеш се открива голяма въздушна клапа, през която постъпва въздухът в мотора. Тази клапа е свързана механично с два плъзгача, които се движат по платката като променят някакъв параметър. Тук вече попадам в непозната територия и ще спра с обясненията. Факт е че контактните писти на платката бяха изтъркани и двигателя работеше много неравномерно на празен ход 800-1800 об.мин. Васко ( преди работеше в сервиза на Петко между Стамболийски и Т. Александров в София и сега има свой в Слатина), я смени с тайванска. Същата от Балканстар е 450 кинта срещу 180 за тази също нова. BENZBOSS, там няма заключващ модул според мен. Централното си работи идеално. Реглажа на фаровете обаче не шава. А не знам дали те се коригират, а на 124-ката вакуума им е свързан. За да стигна до истината обаче трябва да сваля цялата тапицерия отдясно. Това ме кара да се чувствам зле, хахаха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                      Честито и много безаварийни км

                      Коментар


                      • #12
                        От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                        Който има под ръка ВИН на Мерцедес, може да пробва това:

                        http://partscatalog.ru/mercedes/

                        или това: http://vindecoder.eu/
                        Последно редактирано от коко келеша; 06-05-14, 10:00.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                          Честито

                          Коментар


                          • #14
                            От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                            Първоначално публикуван от relooc Преглед на мнение
                            ... както и неясни за мен допълнителни 2 джаги в купето...
                            Почти сигурен съм, че става въпрос за въздушна система за дърпане на прикачен инвентар с въздушни спирачки ...това е любимото на Швейцарците..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!


                              Те това е единия контролен модул.

                              Ето го по-крупен.

                              Това се вижда отдолу без да свалям панела. Мисля утре да го разкача за да видя повече.

                              Това е другия модул. Както виждате се намира точно под контактния ключ. Белият клавиш отгоре (наричам го така, защото ми прилича на клавиш от пиано) се натиска и потъва навътре като оказва съпротивление като да натискаш нещо плътно и механично, имам предвид че не е само електрически прекъсвач.

                              Това се вижда отзад. Тази хидравлична тръба отива ето тук:


                              Както виждате тук синия кабел, който бях оградил в една от по-горните снимки е прекъснат, а същия на цвят и сечение влиза в модула под контактния ключ. Подозирам че така тази система е елиминирана, днес я пробвах в движение и ефект никакъв. Утре след като сваля корите и разгледам може да дойде прозрението.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X