Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

    Аз не виждам снимките.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #17
      От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5045 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5585300
      Те това е единия контролен модул.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5043 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5585301
      Ето го по-крупен.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5047 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5585302
      Това се вижда отдолу без да свалям панела. Мисля утре да го разкача за да видя повече.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5049 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5585303
      Това е другия модул. Както виждате се намира точно под контактния ключ. Белият клавиш отгоре (наричам го така, защото ми прилича на клавиш от пиано) се натиска и потъва навътре като оказва съпротивление като да натискаш нещо плътно и механично, имам предвид че не е само електрически прекъсвач.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5051 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5585304
      Това се вижда отзад. Тази хидравлична тръба отива ето тук:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5055 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5585305
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5053 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5585306
      Както виждате тук синия кабел, който бях оградил в една от по-горните снимки е прекъснат, а същия на цвят и сечение влиза в модула под контактния ключ. Подозирам че така тази система е елиминирана, днес я пробвах в движение и ефект никакъв. Утре след като сваля корите и разгледам може да дойде прозрението.

      Коментар


      • #18
        От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

        Видях тук във форума една обява за идентична машина. Направи ми впечатление, че седалките и (особено шофьорската) са изкривени както на моя, но доста по сериозно. Защо се получава така? Дали е било от теглото на тези, които са ги карали, или е слабо място. Аз съм си разглобявал няколко пъти седалката на 124-ката и мисля да го направя и с тази, но ако имате впечатления споделете моля.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0398.JPG
Прегледи:2
Размер:105.1 КБ
ID:5585307

        Коментар


        • #19
          От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

          Това, което си снимал на първата снимка е реостат. Служел е за регулиране на нещо.
          Модулът под таблото е производство на Warner, правят електромагнитни съединители и спирачки.
          Тръбата от модула отива към спирачната помпа. Може би има връзка с допълнителни спирачки на прикачен инвентар.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

            Това е най-логичното и според мен. Явно не са пневматични, няма допелнителен компресор. Според теб каква би могла да е връзката с прикачения инвентар? Усилване на спирачното усилие на самия джип, или някаква механична връзка квото там е прикачено. Може би ако свържа сините кабели ще си проличи. Това, което констатирахме при сервизирането на жипката бе, че регулатора на спирачното усилие намиращ се на задния мост е затегнал лошо и практически не функционира. Но не мисля че двете неща са свързани.

            Коментар


            • #21
              От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

              Така като гледам тръбата е свързана към задния спирачен кръг.
              Ако кантарът отзад е блокирал може този модул да служи за регулиране на усилието при товарене.
              Примерно колкото повече торавиш въртиш рестата към 100, колкото по-малко - към 0.
              Скалата на реостата 0-100. Според мен това са проценти, не вярвам да е мярка за съпротивление.

              Около теглича има ли някакъв вид бърза връзка към спирачките?
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #22
                От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                Вижадал съм на кола внесена от Италия такъв вид блокировка , натискаш спирачката и заключваш и колата няма мърдане.

                Коментар


                • #23
                  От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1399466378.942379.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5585386
                  Те това има изотзади. Залягах отдолу, но няма и помен от други джаджи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                    Първоначално публикуван от relooc Преглед на мнение
                    Те това има изотзади. Залягах отдолу, но няма и помен от други джаджи.
                    Горното е стандартен куплунг за ремарке, долното за захранване на нещо специализирано.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                      Мамка им швейцарска!

                      Коментар


                      • #26
                        От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                        То е ясно, че ПУХ-а не е седял на паркинга да го гледат колко е готин
                        Моя като го взех беше с двойни пружини отзад. Смятай какво товарене е отнесъл.

                        Стана ли ясно за какво са доработките по спирачките и реостата между седалките?
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #27
                          От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                          Не, не е седял за хубост. Нямах време да разкостя кабеляците на тая допълнителна джаджа. Фокусирах се върху седалките. Както казах съм разглобявал такива от 124 и тая не ме затрудни изобщо. Металната и конструкция е толкова лека и лесна за кривене, че ми стана жал. Сглобих я обратно и я монтирах на място както си беше леко усукана. С контролирано прилагане на усилие в обратна посока успях да я докарам до фабрично състояние. Наздраве!

                          Коментар


                          • #28
                            От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                            Прилича ми на контрол на електрически спирачки на ремарке/трейлър. Реостатър би трябвало да е за нагласяване/регулиране на усилието според натоварването на ремаркето.

                            http://en.wikipedia.org/wiki/Trailer_brake_controller

                            Hydraulic Over Electric Controller

                            This controller uses the hydraulic pressure of the brake system on a vehicle with hydraulic brakes to provide a current to control the electric brakes of a trailer.
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #29
                              От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                              Колеги, за да не отварям нова тема, ще използвам тази на колегата, който моля да ме извини! Възнамерявам да взема един ПУХ 463, 92г., прави ми впечатление, че е с два блокажа като този ПУХ от темата, не намирам вин декодер , за да разбера какво става, моля за помощ!!!
                              I want out !!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: PUCH 230 463/ SWB/ '92 Кеф цена нема!

                                Без да им разбирам на "Пух"-четата, блокажите и ВИН-а не са свързани.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X