Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

    Здравейте!
    Първо се извинявам за невежеството си, но едва прохождам в средите на автомобилите.
    Историята:
    Преди няколко дни взех Терано 2 , 1994г 2,4 бензинче. Да ми е честито! Все още няма газ. За момента по него съм сменил САМО маслото и масления.
    Преди процедурата със смяната, на равно шосе при тръгване от светофар колата изгуби мощност. Държанието й беше, все едно е свършило горивото, или си пуснал педала на газта /или пък си я удавил/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unknw_mini.gif
Прегледи:1
Размер:4.3 КБ
ID:6055624. Заби нос и натиснах съединителя за да не угасня по средата на кръстовището, при което оборотите и се възстановиха (при натиснат съединител). ТОва става на първа предавка. Отбих след кръстовището и след няколко форсирания и 2 минути всичко се нормализира.
    Същия ден, смених маслото и заминах. Трябваше да кача едно баирче, на което дори 4х4 не се налага, но все пак на първа го качвах и се получи ъщото нещо, но по-продължително. След като пристигнах по особбено мъчителен и срамен начин, изгасих двигателя. След половин час пробвах пак да кача баирчето и нямаше никакъв проблем.
    Имате ли идея, къде да търся този проблем?
    Чека не свети, но не съм убеден че не е махната/изгоряла крушката.
    Има ли някъде място в София, където да закарам Тераното, за да се направи една диагностика от човек, който разбира от тези коли? Имам познати монтьори, но те нямат диагностика за Нисана ми не ми се иска да експериментират.

    Другия ми проблем е вдигането на стрелката за температурата, над средата, при все че бях по магистрала, без наклон с 90км/ч и външна температура 9 градуа, но предполагам, че това е от липсващите ламели на радиатора. Или може би е от друго?

  • #2
    От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

    Честито.Давай и другите филтри-горивен и въздушен-като за начало,пък после да се види....

    Коментар


    • #3
      От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

      Провери тук.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121009
      ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
      ТЕЛ;0876228770

      Коментар


      • #4
        От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

        Попрочетох темата от линка, но искам да Ви припомня че разбирам от неща от съвсем друго (макар и полезно за повечето от вас) естество.
        millchev74, горивния съм го поръчал, както и всички кабеляци, свещи и т.н., но все пак в мен остава зрънцето на изскубана чек лампичка. Продавачите в БГ са уникални.
        В момента издирвам радиатор и евентуално виско, но и за това ми е нужна помощ.
        Това ми е първата подобна машина, от която наистина се интересувам. Карал съм МНОГО автомобили, но единствено този го чувствам мой и искам да науча. Когато сте карали бърза двувратка (не голф) а сте си мечтали за това, може би ще ме разберете.

        Искам да си закупя кабели и букса за грешките - с линк ще ми помогнете много.
        Искам да я закарам при ЧОВЕКЪТ, защото буксата не може дапокаже много неща.
        Знам че няма да стигна хората, на които се възхищавам за ентусиазма и възможностите за работа по машините, но искам пона малко да науча.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

          Както и колегата е писал по-горе...Първо смени и останалите два филтъра и след това ще се гледа нататък.Ако е позадръстен горивния филтър, нищо чудно и да ти прави подобни мизерии!
          За охлаждането, ами провери най-напред дали ти работи виското коректно/има изписано тонове теми из форума/, след това промивка на охладителната система/това обаче не с добавка и толкова, а със сваляне на радиатора и промиване на същия както и доколкото е възможно промивка на блока със силна струя вода/.Принципно виското сработва при положение на стрелката няколко мм. над средата, но все пак...не е нормално при равен участък и 90км/ч. и то при 9градуса да ти прави това.Категорично има нещо за промяна, и аз лично не съм убеден, че това ще е точно заради липсващи ламели на радиатора/е разбира се с уговорка, че не липсват 2/3 от тях де /.Та направи първо проверка на виското, после промий добре радиатора и цялата система и чак тогава мисли какво ще купуваш!
          П.П. Честита придобивка.Много и безаварийни километри, както и невероятни дестинации ти пожелавам с Тераното!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

            Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
            ....но все пак в мен остава зрънцето на изскубана чек лампичка. Продавачите в БГ са уникални....
            Чека задължително трябва да ти светне при даване на контакт.
            Ако тогава не светва - явно ламБата е модифицирана (или има някакъв по-сериозен ел-проблем).
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

              Благодаря и на двама ви! Да, преди да пиша, четох на няколко места как да проверя за виското. Промиването и проверката ще се осъществи утре, но мисля че проблемите са именно в радиатора, защото доста голяма част от ламелите ги няма.
              Както прочетох поста на колегата slowtraveler, директно се засилих към колата за да го проверя. За моя радост, чека свети и пак се чувствам засрамен, че не съм го забелязал преди :Р .
              Стискайте палци. Утре ще пиша какво казва проверката.

              Коментар


              • #8
                От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                Аndro 160

                Безплатна компютърна диагностика на автомобили 4x4 с марката "NISSAN", през текущия АПРИЛ месец - 0888/319614.

                Не е ли това решението на проблема от - до?
                Последно редактирано от Сашо; 06-05-14, 10:47. Причина: оплесках нещо с тоя пост, но и не знам как да го оправя...

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                  Ами не е решение, тъй като колегата ми каза по телефона, че не се занимава с бензинови двигатели. На старата ми кола, чека гаснеше преди да запаля двигателя. Тук не иска да изгасне чак до запалването. До колкото прочетох ТУК на страница 1-6 това е нормалното и поведение. Така ли е при вас?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                    Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                    До колкото прочетох ТУК на страница 1-6 това е нормалното и поведение. Така ли е при вас?
                    Така трябва да е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                      Честита придобивка, със здраве да си караш колицата. Относно проблемите , и аз имам подобни проблеми с температурния режим, но всичко е поправимо, макар да не е лесно.
                      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                        Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                        Искам да си закупя кабели и букса за грешките - с линк ще ми помогнете много.
                        1. Търсиш в google "nissan consult programatoribg" и ще ти излезе като първи резултат. Позле звъниш и питаш дали наистина го имат и отиваш да си го вземеш. Ако го нямат, в eBay имат. Само се чака повече.

                        2. Ако нямаш компютър с COM порт ще ти трябва и преходник USB-COM. В Комет електроникс продават качествен кабел (кода му е "US232R-10-BST") с правилния чипсет, така че да нямаш проблеми..

                        3. Сваляш последния "EcuTalk" софтуер.

                        Унишлено линкове не давам. Търговски линкове в тоя форум са забранени.

                        За Виско питай Patrol fen, ако искаш оригинално. Ако ти е скъпо търси например Valeo. Втора ръка е лош вариант. Но преди това:

                        За проблема с температурата:

                        1. Намери си читав радиатор
                        2. Промивка
                        3. Капачка на радиатора (20лв)
                        4. Термостат (20лв)
                        5. Чак ако всичко останало не помогне - виско. Проверява се лесно - писано е из форума.
                        6. Ако продължава - евентуално спукана глава или продухана гарнитура на глава (надали).
                        Последно редактирано от sparkybg; 07-05-14, 00:45.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                          Като дадох този линк и аз имах предвид Andro 160!
                          ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                          ТЕЛ;0876228770

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                            Е, то честито и от мен и добре дошъл при адреналина и чувството за свобода. Със здраве да го караш и айде на ъпгрейдите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко проблема при леко пътуване с Терано 2, 2,4 1994г.

                              Благодаря ipivo! Данаил Андреев, разбрах те още първия път. Именно за него ти отговорих.
                              sparkybg, благодаря! Надявам се скоро да се видим за да дадеш цени съвети, по препоръка на дядо Владо, а и от прочетеното тук.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X