Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

    Темата е продължения на тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181879

    Та прибирам си е аз от Япония и пътьом оставам един следобед в Париж. Времето е малко, та разчета беше наложителен. Кацам на Шарл дьо Гол, оттам с влак до Париж. Хотелът ми е на 600м от Айфеловата кула, но до там директен транспорт няма. Слизам на станция Нотр Дам и оттам планът - Лувъра, Шанз-Елизе, Триумфалната арка, Айфеловата кула, хотела. После се сетих, че забравих да видя Бастилията, ама... Речено - сторено.

    Първият културен шок след Япония е фактът, че поне 30, да не казвам и 40% са черни. Особено по крайните квартали. Навсякъде драсканици, т.нар. "графити" и боклук колкото искате. Добре, че минах оттам малко да се климатизирам преди България
    Та слизам аз на станция Нотр Дам и първото, което посещавам е естествено той.

    Нотр Дам - тълпа, отдолу насипан някакъв смотан пясък и се вдига лека приятна пушилка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03134.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:6055545

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03137.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:6055546

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03141.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:6055547

    Оттук се отправям към Лувъра, но по пътя попадам на една градинка с ей това в нея

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03164.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:6055548

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03181.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:6055549

    Хубаво и впечатляващо, но в градинката, която го е приютила, са се разположили на отдих разни хора, което не е никак лошо, но малко се обезмисля от факта, че най-натоварените улици минават на 30м от всички страни на "градинката".

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03161.jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:6055550

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03162.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:6055551

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03163.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:6055552

    Почудих им се, послушах бученето на колите, подишах изгорелите газове и продължих към Лувъра.

    По пътя...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03194.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:6055553

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03196.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:6055554

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03197.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:6055555

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03205.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:6055556

    Точно преди Лувъра попадате на една много обнадеждаваща колона чакащи автобуси.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03210.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:6055557

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03211.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:6055558

    Срещу Лувъра виждате нещо...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03218.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:6055561

    После стигате Лувъра

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03215.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:6055559

    Подминавате го...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03266.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:6055560

    ... и стигате до една градинка, която води към Шанз-Елизе.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03274.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:6055562

    Та в тази "градинка" познатият вече от Нотр Дам пясък е в доста по-големи количества, тълпата също е в доста по-големи количества и съответно по законите на физиката и вдиганият прах е в доста по-големи количества.

    Тук започвате да се сещате за вода. Оглеждате се от къде можете да си купите и единственото, на което попадате е един от многото черни продавачи на какво ли не, който държи в ръцете си 5-6 бутилки минерална вода и ги предлага на минувачите. Отказвате се за момента да пиете вода и с носталгия се сещате за вендинг машините в Япония, които можете да намерите навсякъде. За чистотата там сте се сетили пак с носталгия вече поне 50 пъти.

    Намирате и тоалетни... и пак познатата носталгия по Япония...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03291.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:6055564

    А ей тези ме утрепаха. Насядали около този гьол и само по една въдица им трябва за да е идилията пълна.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03280.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:6055563

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03285.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:6055565

    Незнайно защо пак се сещате за Япония?!?

    Следва прословутата Шанз-Елизе

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03312.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:6055566

    В началото с една алея и познатия вече пясък. А и както се вижда, спокойно и тихо място за разходка...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03323.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:6055567

    Ако искате да не се бутате в тълпата минавате на познатия вече и станал любим пясък.

    Между другото не помня дали споменах, но в Япония нагазих с маратонките в Тихия океан и пак не можаха да се омизерничат за 9 дни толкова, колкото за 1/2 ден в Париж... даже и не беше близо.

    От тихо и спокойно място за разходки, Шанз-Елизе се преобразява в търговска улица, а в далечината се вижда Триумфалната арка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03324.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:6055571

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03328.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:6055568

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03335.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:6055569

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03337.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:6055570

    Лирично отклонение...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03338.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:6055572

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03339.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:6055573

    ... и стигаме до Триумфалната арка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03342.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:6055574

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03350.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:6055575

    Един бърз поглед назад към Шанз-Елизе, наляво...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03347.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:6055577

    ... и след ~1.5км стигаме до Айфеловата кула.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03357.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:6055576

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03366.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:6055578

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03368.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:6055579

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03372.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:6055580

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03388.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:6055584

    Тези много ги харесвам, но колко ли е наема под Айфеловата кула...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03376.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:6055581

    Тук някакси не ми се чакаше на опашката за да се катеря по кулата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03382.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:6055582

    Малко ръждичка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03385.jpg
Прегледи:1
Размер:222.3 КБ
ID:6055583

    При кулата пак познатите черни продаващи всякакви боклуци, но поне любимия пясък го нямаше, поне от тази страна. От другата има площадче, ама не проверих за пясък.

    Толкоз с кулата засега и тръгвам наляво по съседната улица към хотела.

    В първата градинка забелязвам двама въоръжени с автоматично оръжие военни, като единия разговаря с хората. Странна работа...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03392.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:6055585

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03393.jpg
Прегледи:1
Размер:201.3 КБ
ID:6055586

    Между другото тук е първото място в чужбина, където виждам арест - още на Нотр Дам арестуваха няколко "чисти" французи.

    Както и да е - продължавам към хотела. По пътя си набелязвам едно ресторантче

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03394.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:6055587

    Уличката към хотела, съседна на площада на Айфеловата кула е доста културна и сравнително тиха.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03400.jpg
Прегледи:1
Размер:160.1 КБ
ID:6055588

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03401.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:6055589

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03411.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:6055590

    Хотела приличен като за 2-3 вечери, но не повече. Иначе персонала много любезен.

    Изгледът от прозореца включва и част от Айфеловата кула, но скрита зад дърво. За сметка на това цената е прилична, а ако случайно много ми домъчнее за кулата, мога да изляза да си я видя

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03417.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:6055592

    Къпя се, кратка почивка и излизам да видя кулата през нощта.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03420.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:6055591

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03423.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:6055593

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03424.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:6055594

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03428.jpg
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:6055595

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03444.jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:6055596

    Нощем търговията с боклуци е особено интензивна. Всички черни продавачи са излезли и светкат с макети на кулата, предлагат бира и друг алкохол.
    Покрай мен мина тичаща група, от която някакъв дето ми мязаше на шотландец и със същия акцент много радостен, че си е купил една бира реши че е добре да ми даде общи насоки какво мога да си купя. Явно съм го погледнал много лошо, защото усмивката му замръзна и само каза "Maybe not".

    Малко след това всички черни продавачи хукнаха през глава да бягат викайки с цяло гърло. След тях се бяха засилили двама полицаи на колелета, които стигнаха края на моста и се върнаха.

    На връщане минавам през набелязаното ресторантче да хапна. Най-после едно положително впечатление. Ресторантчето прилично, с малки маси и типична френска обстановка като от филмите, въпреки черния сервитьор, който беше много културен между другото и с много добър английски. Както навсякъде има такива и "такива".

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0051.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:6055597

    Поръчах си стек с кана Бордо, но реших, че докато го чакам ще взема нещо за мезе. Спрях се на гъши пастетчета от раздел ордьоври. Викам си ще си мажа за мезе. Поръчах и хляб с тях за мазането.

    Дойде нещо дето малко се позачудих ордьовъра ли е или основното.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0053.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:6055598

    Много добра комбинация от нещо като желиран пастет с късчета месо, свежа салата, туршийка и сос отдолу.

    Почти се наядох, но идването на стека автоматично ми отвори апетита.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:6055599

    Понеже ме питаха как го искам - казах средно опечен. Точно така си беше.

    Оттук в хотелската стая, откъдето изгледа към Айфеловата кула, вече е малко по-добър поради това, че е осветена.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03465.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:6055600

    Лягам си спокоен с мъсълта, че като стана да пикая мога да погледна Айфеловата кула
    Последно редактирано от silverfox; 04-05-14, 22:16.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

    За първи път си в Париж, нали? Изкарваш си си супер, вЕрвай ми. Това с пясъка е същото, но доста по поносимо в сравнение с миризмата на конска п***я в баш центъра на Виена, само дето в Париж не ти се насълзавят очите. Културни особености.

    Коментар


    • #3
      От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

      Да, за първи път, но във Виена съм бил 2 пъти и нямам такива впечатления.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

        Бил си зимата.

        Коментар


        • #5
          От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

          Аз до самия Париж не съм стигал, но при прекачване на Шарл дьо Гол имах усещането, че съм някъде в централна Африка...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

            Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
            Аз до самия Париж не съм стигал, но при прекачване на Шарл дьо Гол имах усещането, че съм някъде в централна Африка...
            СЮриозно? И на кое централноафриканско летище си се прекачвал за да направиш сравнението? И въобще приближавал си си екватора за да изтършиш подобно сравнение?

            Коментар


            • #7
              От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              СЮриозно? И на кое централноафриканско летище си се прекачвал за да направиш сравнението? И въобще приближавал си си екватора за да изтършиш подобно сравнение?
              Не разбрах какво толкова се засегна и защо така настървено коментираш в темата.
              Просто споделих какво видях аз и как впечатлението ми доста се доближава до написаното до момента от колегата silverfox.
              Мисля, че всеки има право на мнение и е свободен да го споделя тук с останалите.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Бил си зимата.
                Август 2011 и Април 2013, т.е. есен и пролет.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                  Вервайте ми - описаното до тук е една много малка част от цялата грозна истина! До преди десетина години Париж беше най-спокойния, най-романтичният и красив мегаполис в света (никога не е бил чист, ама това е една цяла отделна тема...). Сега е меко казано "кенеф" и ситуацията е същата във всички по-големи градове, като на юг - (в Марсилия например...) в които трудно можеш да видиш истински французин! Само и единствено в прованса (въпреки, че черните и арабите вече плъзват и там) вече може да се усети истинската Франция. По груби сметки близо 50% от 40 милионна Франция са хора родени или с корени в Близкия Изток или Африка! Китайците също са страшно много - само в Париж китайският квартал е голям колкото половин София. Дано да имате моя късмет и да поостанете на място в което бели хора събират боклука и всички се познават! Аз бях в село с 400 жители в което няма дори и магазин - сякаш времето беше спряло. Спях в разкошна каменна селска къща на 250 години! В цялото село имаше само 2-3 нови къщи... Невероятна красота и най-безбрежното спокойствие за което можете да се сетите. Много мога да разкажа и за двете лица на тази някога наистина велика държава...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Много мога да разкажа и за двете лица на тази някога наистина велика държава...
                    Давай!
                    Че Париж май отпадна от списъка за пътуването!
                    Не знам как ще убедя половинката ама......
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                      Давай!
                      Че Париж май отпадна от списъка за пътуването!
                      Не знам как ще убедя половинката ама......
                      Какво по-точно те интересува?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                        https://www.google.com/maps/place/Ha...66d150feda05d5

                        За мен тук миризмата през късна пролет беше трудно поносима, а не съм чак толкова изнежен.

                        Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                        Не разбрах какво толкова се засегна и защо така настървено коментираш в темата.
                        Просто споделих какво видях аз и как впечатлението ми доста се доближава до написаното до момента от колегата silverfox.
                        Мисля, че всеки има право на мнение и е свободен да го споделя тук с останалите.
                        Да градиш и изказваш мнение за град от престой на едно от летищата му е най-малкото глупаво. И да, Париж е силно надценен, мръсен и пълен с паплач град, но след 7-8 посещения за общо поне месец не бих се колебал дълго да отида пак.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                          Въоръжените мъже не е лошо че ги има, че преди години един френд останал без фотоапарат и кинти на нова година.
                          Среща в тъмното с негри, кофти случка под Айфеловата кула.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Какво по-точно те интересува?
                            Не че за три-четири дни можеш да опознаеш една страна, но първоначалните планове бяха два дни Париж и ден два обиколка.
                            Та чудя се дали да отделим толкова време на града за сметка на обиколка из провинцията.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интересни впечатления от Париж на връщане от Япония

                              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                              Не че за три-четири дни можеш да опознаеш една страна, но първоначалните планове бяха два дни Париж и ден два обиколка.
                              Та чудя се дали да отделим толкова време на града за сметка на обиколка из провинцията.
                              Ако са делнични дни - два дни за основното в Париж стигат (опашките са по-малки). Ако сте с деца - задължителни два дни в Дисниленд - грехота, е да не ги заведете! Що се касае до прованса - Франция е огромна държава в сравнение с България, а за нашия прованс ден - два са нищо... Където и колкото да обикаляте, избягвайте магистралите ако искате да видите и почувствате нещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X