Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Bronco II Прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Bronco II Прегрява

    Колата прегряваше, сменихме стария термостат с нов, и при пробег от 30 км водата започва да ври, а джипът прегрява. Някои да каже някое мнение. Четох в Американски форуми някой от възможните причини, повреден съединител на перката, гарнитура на глава, или водна помпа, но не знам как да локализирам проблема някой идей?
    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

  • #2
    От: Ford Bronco II Прегрява

    Сервиз
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Ford Bronco II Прегрява

      Няма форд бронко от обявите за продаване,който не съм видял и чул как работят. Ако е сивият от София имаше проблем в двигателя. Колегата Кърнаре 81 вече им знае и кътните зъби.
      0877 877 297

      Коментар


      • #4
        От: Ford Bronco II Прегрява

        Моя форд бронко го притежавам от 2000 година, надали си и го виждал дори ето и снимки : А кой е този колега Кърнаре 81 ? Тук от форума ли е ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5584344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5584345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5584346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5584347
        Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

        Коментар


        • #5
          От: Ford Bronco II Прегрява

          И при мен имаше проблем със загряването .Смених термостат и нищо , оказа се задръстен радиатор.Сваля се лесно.Почистих го и всичко си бе ОК.С изключение че след 2 месеца радиатора почна да тече .Вече съм с нов радиатор от Ибей с доставка до вкъщи за 160 $.Не знам дали това е проблема при теб , виското на перката може да си го провериш лесно.Гарнитура на глава това е кофти работа , до 89 година им е слабо място.Водната помпа я има в БГ за около 50 - 70 лв.( по спомен в Елит кар).
          Като седи на място вдига ли температура , опиши при каква ситуация го прави.Ако искаш може и да ми звъннеш ако мога да помогна телефона го има в подписа.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #6
            От: Ford Bronco II Прегрява

            Да колега darka не съм го виждал, защото го няма в обявите. Харесват ми джантите. Кърнаре 81 е от форума.
            0877 877 297

            Коментар


            • #7
              От: Ford Bronco II Прегрява

              Твоя е по новичкия модел при който слабостите на главата и гарнитурата са отстранени ( така поне пише по щатските форуми)
              Ford Bronco II 2.9 V6
              Уаз 469Б
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
              0899846606

              Коментар


              • #8
                От: Ford Bronco II Прегрява

                Ако са от чугунините - проблема си е все същият.
                0877 877 297

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Bronco II Прегрява

                  Може може , не споря но според мен не е чак толкова слабо място . Радиаторите са доста проблемни и има голяма вероятност да е запушен.Особено ако е седял доста време .
                  Ford Bronco II 2.9 V6
                  Уаз 469Б
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                  0899846606

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Bronco II Прегрява

                    Колега ilko_o , и на двата дето ги имам радиаторите са здрави , но главите са им голям проблем.Двигателя мие много добър , но го карам без термостат , защото държи същите градуси.Прегрееш ли го по сериозно , направо ги пръска между клапаните.Според мен направо си им слабо място.Толкоз години правя ремонти и за първи път виждам такъв капризен двигател.
                    Газ 69
                    Ford Bronko 2
                    0888 98 40 81

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Bronco II Прегрява

                      Когато източих водата от долното съединение на радиатора, за да сменя термостата, от радиатора изтече бистър антифриз не ми направи впечатление да е замърсена със боклуци, тръгвам от София, по магистралата стигам до Вакарел държи добра температура, щом дойде байра за към село изкачването там започва да прегрява и се чува с не въоражено ухо как водата ври вътре. Как мога да проверя водната помпа дали върти ?Защото проблемът мисля че е от там
                      Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Bronco II Прегрява

                        Няма да споря за главите , не съм много компетентен.Просто чета по форумите какво пише не съм го изпитвал на собствен гръб а се надявам и да не ми се случва.Но хубавото , е че ги разбираш нещата( вече си го изпитал) и ако се наложи направо го карам при теб въпреки , че си ми далече.

                        Сега за радиатора факт че след като киснах радиатора в оцет и какво ли още не 24 часа изтече голяма мизерия и повече не съм имал проблем с температурата( естествено докато не текна след 2-3 месеца, но то така се случва обикновенно), освен това има доста разстояние между радиатора на климатика и радиатора за охлаждането и там се събира ужасно много прах , кал треви и други, трябва периодично да се чисти с водоструйка .Не стига дори до средата на скалата вече.Преди все на високите градуси.Това , че радиаторите са здрави не значи че са чисти вътре.Това също им е като слабост ( замърсения радиатор). Много майстори обиколих за загравянето и всеки казваше виж си радиатора преди да правиш каквото и да е било , а аз все не вярвах.За това първо почисти и тогава сменяй.
                        Ford Bronco II 2.9 V6
                        Уаз 469Б
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                        0899846606

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Bronco II Прегрява

                          Ако е водната помпа ще загрява почти на място , защото не може да циркулира водата из двигателя.Първо виж перката , после радиатора и термостата .
                          Като загрее и отвори термостата , провери дали всички маркучи парят еднакво , включително и долният край на радиатора .
                          Газ 69
                          Ford Bronko 2
                          0888 98 40 81

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Bronco II Прегрява

                            Мерси Кърнаре81, щом спре да вали в София, веднага вадя инструмента, и започвам да разглобявам радиатора, а как да проверя перката на радиатора, когато джипа е студен и загасен, перката се върти на ръка сравнително лесно, усеща се едно леко затягане от гумения съединител, но когато колата загрее и работи, перката се върти
                            Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Bronco II Прегрява

                              Свалих радиатора, през него не можеше да се погледне дори, беше задръстен с много мръсотия, между пластинките , измих го с струя вода изтече около 2 кила боклук, и сега му направих няколко кръгчета, не се качи по високо от първата буква на надписал нормал, само на дълъг път трябва да го изпробвам и пак ще пиша
                              Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X