Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Bronco II Прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ford Bronco II Прегрява

    Браво колега , дано е станал ,пробвай го на някой по продължителен баир и виж дали пак ще загрява.
    Газ 69
    Ford Bronko 2
    0888 98 40 81

    Коментар


    • #17
      От: Ford Bronco II Прегрява

      Моя също вдигаше температура от калта между ламелите. Внимавай да не е силна струята, че ще ги смачкаш, а той си е мъничък тоя радиатор.

      п.п.
      Страхотно ти е бронкото, всеки път му се кефя като минавам по Черковна.
      Докарай го в събота 9 часа пред Кемпински, да открием сезона с американските коли, а ?

      Коментар


      • #18
        От: Ford Bronco II Прегрява

        Явно замърсяването на радиатора ще мине и той към детските болести на машинката.Радвам се че си успял да се разминеш само с радиатора.
        Аз от както сложих новия радиатор и всичко е песен
        Ford Bronco II 2.9 V6
        Уаз 469Б
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
        0899846606

        Коментар


        • #19
          От: Ford Bronco II Прегрява

          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
          Моя също вдигаше температура от калта между ламелите. Внимавай да не е силна струята, че ще ги смачкаш, а той си е мъничък тоя радиатор.

          п.п.
          Страхотно ти е бронкото, всеки път му се кефя като минавам по Черковна.
          Докарай го в събота 9 часа пред Кемпински, да открием сезона с американските коли, а ?
          Къде има информация за това събиране ?
          Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

          Коментар


          • #20
            От: Ford Bronco II Прегрява

            Добър вечер колеги, днес изпробвах джипа до село по магистралата няма проблем, като дойде байра температурата закова средата (което е в норма). След като спряхме в двора чух как водата Бълбука направо клокочи , но по показателя на температурата е на средата . Някой някаква идея да има ? Системата е пълна само с вода без антифриз !
            Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

            Коментар


            • #21
              От: Ford Bronco II Прегрява

              Обезвъдуши ли радиатора след като го монтира. .При мен се случваше когато не го бях обезвъдушил добре и преди да сменя капачката на радиатора.Но мисля , че въобще без бълбукане няма как да се размине.
              Ford Bronco II 2.9 V6
              Уаз 469Б
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
              0899846606

              Коментар


              • #22
                От: Ford Bronco II Прегрява

                Просто монтирах радиатора и напълних системата с вода, след което запалих долях вода наместо, след което като загря и отвори термостата, долях още малко и това беше, а капачката на радиатора се развива с едно запъване в един момент, не е да я отвиеш като на нормална кола, дали да не пробвам с друга капачка за такъв форд примерно, защото ме съмнява тази капачка, дали не бърка нещо тя работата.
                Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                Коментар


                • #23
                  От: Ford Bronco II Прегрява

                  Пробвай като позагрее малко , гасиш колата развърташ леко капачката да видиш дали ще изкара въздух.Американците я броят за консуматив капачката за това е добре да се сменя . Аз така или иначе смених радиатора , но купих и нова капачка , а дали става от друг форд не мога да ти кажа.И при новата ми капачка има запъване , така че мисля че е нормално.Но добре е да я смениш.
                  Ford Bronco II 2.9 V6
                  Уаз 469Б
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                  0899846606

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ford Bronco II Прегрява

                    То аз като се замисля е възможно да бълбука от разширителния съд който е преливник един вид, ако вдига налягане системата, и ако капачката не работи(до колкото знам е клапан) може от това да се получава
                    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ford Bronco II Прегрява

                      Днес ходих до Костинброд с Бронкото, през целия път на отиване и на връщане, почти без почивка в обратната посока, стрелката не мръдна по нагоре от между първите 2 букви на НОРМАЛ. Като спрях на Костинброд, колата нито клокочеше нито беше загряла, но от време на време се чува едно щракане от двигателя, от лявата глава като че ли чука клапан, след пауза от 10 мин запалих и обратно към София, щтракането го нямаше, чувал съм го и преди това щракане след по дълъг пробег, много изнервящо щрака, точно като повдигач на кобилициа. Като спрях в Костинброд джипа си беше на работна температура загрял, пробвах да завъртя перката на ръка, след което видях че се върти доста лесно, със съвсем леко затягане, каквото е и на студен двигател, същото усилие е нужно за да се завърти перката. Как мога да разбера дали не трябва когато е загрял автомобила, перката да се върти по трудно със леко затягане ?
                      Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ford Bronco II Прегрява

                        До колкото аз знам ( ако греша да ме поправят) виското се вкл. като е над 90 градуса при положение , че не е загрял няма как да се стегне и да се върти трудно перката. Когато караш по асфалта с нормална скорост перката не играе тъй като се обдухва от притока на въздуха.Като загрее на средата спри остави го да работи на място 5 минути и тогава пробвай да я спреш , ама задъжително с ръкавици , че току виж отишъл някой пръст.Някой пробват и със навито списание да я спреш , но смятам че ще го накъса.
                        Ford Bronco II 2.9 V6
                        Уаз 469Б
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                        0899846606

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ford Bronco II Прегрява

                          Като затяга леко перката , значи че си работи. А относно щракането като почне , губили мощност или няма промяна във вървенето?
                          Газ 69
                          Ford Bronko 2
                          0888 98 40 81

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ford Bronco II Прегрява

                            Първоначално публикуван от karnare 81 Преглед на мнение
                            Като затяга леко перката , значи че си работи. А относно щракането като почне , губили мощност или няма промяна във вървенето?
                            Ами, не усещам да има загуба на мощност, може и да има загуба на мощност, но тя сигурно е минимална, и аз лично не усещам да има такава. Просто се появява много дразнещо щракане, точно като от повдигач.
                            Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ford Bronco II Прегрява

                              Повдигачите по някой път зор се пълнят с масло и затова щракат.Случвало сее по някой път 2-3 дни да щракат и после се оправят сами.
                              Газ 69
                              Ford Bronko 2
                              0888 98 40 81

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ford Bronco II Прегрява

                                Ако се разглобят и сглобят, ще им помогне ли ?
                                Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X