Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпросчета по силовото окабеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпросчета по силовото окабеляване

    Имам някакви идеи да попреправя силовите кабели на Диското, като евентуално оставя и заготовки за сплит-чардж система с втори акумулатор в багажника. Та питанката е:
    1. Подходящи ли са силиконовите силови кабели, които се продават в аудио-тунинг магазините?
    2. Колко е сечението на оригиналните - 10 или 16 кв.мм ?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

    Колега, сега в момента страдам заради един 3м кабел 16кв. Със 100ач акумулатор стартера ми се лигави. Съвсем скоро ще стане 25кв.
    Метража е пренебрежимо малко за да правиш компромиси. Сложи поне 25кв, да не кажа 35
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

      Добре Аз по сайтовете повече от 25 не виждам, а и още стои въпроса читави ли са тия дето се продават "масово" или да търся други източници? Щото пък това, кото го има при "битовите" електричари е прекалено твърдо за автомобилно приложение.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

        Какво имаш в предвид, че повече от 25 не виждаш? В първия специализиран магазин за кабели ще намериш по 5 разновидности на многожилни от 16, 25, 35 и 50кв. и по 2-3 вида клеми за тях и 2-3 вида термошлаух.
        На мен лебедката ми е с 50кв. Не казвам, че се прави лесно, но не е невъзможно.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

          Точно това имам предвид - гледам "силиконови" кабели, които са с много тънки жила и с много мека изолация, съответно са гъвкави и не създават механични мостове, и не предават вибрации. От тях виждам максимум 25.

          П.П. Самият сплит чарджър, който предлагат в Падок, също идва с някакви кабели, ма никъде не пише нито колко са дебели, нито колко са дълги...
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

            "Силиконови" кабели е като "железно дърво" Силиконови са само изолациите му Останалото - Мед.
            Не е препоръчително кабелите да са дълги, да има много връзки и т.н.
            Да не стане така, че вместо да спечелиш нещо - ще загубиш от втори акумулатор отзад
            Системата с два акумулатора, вързани директно в паралел при мен работи над 23 години без зареждачка от падок
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпросчета по силовото окабеляване

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              "Силиконови" кабели е като "железно дърво" Силиконови са само изолациите му Останалото - Мед.
              Не е препоръчително кабелите да са дълги, да има много връзки и т.н.
              Да не стане така, че вместо да спечелиш нещо - ще загубиш от втори акумулатор отзад
              Системата с два акумулатора, вързани директно в паралел при мен работи над 23 години без зареждачка от падок
              Да бе, ясно, че е мед, ма това е поредния придобил популярност нонсенс Въпросът, пак повтарям, е че се търси нещо достатъчно гъвкаво и с изолация, която няма да се опече за три месеца в коша.
              Втория отпред просто няма къде да го сложа, освен ако не мина на две Оптими, ма нещо не ми се връзва финансово
              Идеята на сплитъра е да се разделят консуматорите, като се оставят "битовите" такива само на втория, а основния да си изпълнява чисто автомобилните функции.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X