Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Самурай за EuroTrial

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

    Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
    Да предложа нещо .
    Видях какво правите по Тойотата , явно искате да стане проходима като УАЗ-а . На Пловдив ли ще я видим с новото окачване?

    Аз вече имам идея за амортисьорите - отред ES9000, отзад ES3000 и да видим какво ще се получи.

    Коментар


    • #32
      От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
      Видях какво правите по Тойотата , явно искате да стане проходима като УАЗ-а . На Пловдив ли ще я видим с новото окачване?

      Аз вече имам идея за амортисьорите - отред ES9000, отзад ES3000 и да видим какво ще се получи.

      На Пловдив ще я тестваме и ще стане ясно кое колко държи . Само предлагам аершоковете на Филчев, дават големи ходове но ще видим колко са здрави .
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #33
        От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

        Всъщност в клас стандартен не може с airshocks.

        Коментар


        • #34
          От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
          Всъщност в клас стандартен не може с airshocks.
          Те вашите изисквания и правила край нямат . Наздраве да сме живи и здрави пък каквото сабя покаже и честа майко юнашка
          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
          тел. 0889 017703
          0897 516030

          Коментар


          • #35
            От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

            Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
            Те вашите изисквания и правила край нямат . Наздраве да сме живи и здрави пък каквото сабя покаже и честа майко юнашка
            Тия са на европейците, аз се оказа, че имам перфектните амортисьори - от Галопера, обаче, като не дават да се мести захвата и ......

            Коментар


            • #36
              От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

              Днес ударих на голям камък. Оказа се, че всичките кардани на Самурая ми са преправяни, да не казвам как ..... и за съжаление не са каквото очаквах и каквото трябваше да е. Сега имам няколко въпроса за да се опитам да разбера, кое какво е и как да реша проблема. За по нагледно направих и няколко снимки.

              Вляво е фланец от раздатката, вдясно е фланец на диференциала. Разликата в дупките е осезаема, както и в разстоянието м/у тях. Вляво - 8 мм, вдясно 10 мм, вляво е по-малък квадрат, вляво по-голям. Предполагам, че фланецът на диференциала е от Витара.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00350.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5589680

              Това е от фланецът от диференциала
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00358.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5589686

              а самият кардан м/у тях е с големите отвори и разстояния и съответства на диференциала, но не и на раздатката. За да се монтира карданът към раздатката с болтове 8-ци в дупки 10-ки, които са и по навън е пилено и всички дупки са направени на елипса (т.е. съсипани) и болтовете седят по диагонал.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00344.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5589676

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00346.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5589677

              Ето ги и съсипаните дупки.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00347.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5589678

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00351.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5589681

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00352.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5589682

              Сега разполагам с 5 фланеца за кардани със съсипани дупки, и 3 фланеца за раздатка със съсипани дупки. Аз искам всичко да съответства, защото при първото натоварване тия болтове по диагонал ще се откъснат и ще ми паднат карданите.

              Първо искам да разбера фланците от диференциала от какво са?
              После има ли фланци за раздатката, които да съответстват на тези от диференциала. Предполагам, че има защото като се минава на УАЗ–кови кардани, фланците от раздатката няма как да станат.
              Самите кардани, с какви фланци са?
              Шлиците на всички са еднакви и съвместими и евентуално ако се снабдя от някъде с 3 броя както да диференциала, мога да ги изпиля и да ги преправя за раздатката, но пак ми трябват 5 за кардани, за да поправя и карданите.

              Ще съм благодарен са разбиращите от Самурай да ми обяснят, какво да направя. В момент ми идва на ум да мина на УАЗ-кови кардани и сега проверявам дали е позволено. При всички положения ще ми трябват поне 5 фланеца за карданите и 3 за раздатката. Имам и една раздатка, която Чаро ми даде и тя си е за болтове 8-ци и не е съсипана.

              Ето ги едните и другите спрямо УАЗ-ков.
              нестава - дупките на уаз-а са прекалено близо до края на фланеца
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00353.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5589683

              става - може да се пробият нови дупки за да стане от уаз-а
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00354.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5589684

              Ето ги и фланците - 3-вида ширина на фланеца.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00355.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5589685

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00348.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5589679

              Сега прочетох, че имало 2 вида фланци, широки и тесни. Каква е разликата?
              Последно редактирано от Стоян Францов; 26-05-14, 22:16.

              Коментар


              • #37
                От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                Тези фланчета които са с отвори 10мм. сао от самураи с широки мостове
                съответно и на радатката фланчето е с по големите болтове (и квадрата е по голям)
                Явно е станало нещо и е имало размяна на раздатката или мостовете и някои Маистор е разпилил дупките да стане (работата)
                Единственото спасение е да завъртиш карето на здраво място върху фланеца и да разпробиеш нови дупки
                Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                Коментар


                • #38
                  От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                  Първоначално публикуван от soundbway Преглед на мнение
                  Тези фланчета които са с отвори 10мм. сао от самураи с широки мостове
                  съответно и на радатката фланчето е с по големите болтове (и квадрата е по голям)
                  Явно е станало нещо и е имало размяна на раздатката или мостовете и някои Маистор е разпилил дупките да стане (работата)
                  Единственото спасение е да завъртиш карето на здраво място върху фланеца и да разпробиеш нови дупки
                  Както и очаквах. Значи търсят се фланци за раздатка с отвори 10 мм, от големите (3-броя - комплект) и 5 броя за карданите
                  Последно редактирано от Стоян Францов; 26-05-14, 23:18.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                    Аз ще проверя какво имам,но какво те притеснява да ги разпробиеш на стругар.Аз така съм ги разпробивал за да станат и Уазковите кардани на тези фланци и няма никакъв проблем

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                      Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                      Аз ще проверя какво имам,но какво те притеснява да ги разпробиеш на стругар.Аз така съм ги разпробивал за да станат и Уазковите кардани на тези фланци и няма никакъв проблем
                      3-те фланеца на раздатката са от малкия размер и не става да се разпробият - те са ми най-важни. За УАЗ-кови кардани още чакам отговор и ако дават ще слагам, че такива поне имам, а и ти ми даде готов.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                        Вземаш карета,които ти отговарят на фланците и правиш кардани.Или вземаш фланците и размерите на карданите и отиваш до Кубрат да ти направят кардани.Може и да звъннеш на Мехата да ти даде тел.номер на майсторите на кардани.
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                          Най лесно ще ти е да направиш по един фланец 10мм. с вътрешни резби който да пасе от едната страна на твоя фланец а от другата страна на уазовия кардан . Сещаш ли се болтовете ще се стегнат направо във франеца без гаики .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                            Не си взех апаратче да направя малко снимки на работата по Самурая.

                            Проблемът вече има решение. Ще сложа кардан от УАЗ за заден, вече е готов с нови карета и чака ред за монтаж. Имам и още един фланец от Витара, който ще сложа като изходящ на раздатката, утре ще ги преправя да стават за УАЗ и готово. Това обаче не е позволено на Евротраяла и ще го ползвам само при нас. За Словакия ще сложа кардан от Самурай с 8-ки. Всъщност се оказа, че дават да си правиш каквото искаш с кардана стига карето и фланеца към диференциала да са оригинални, т.е. уж можеш да правиш много, а всъщност нищо (Това важи за клас Стандартен).

                            Утре ще имам и комплект кардани за 1.3 от този тип с 8-ките и всичко ще си пасне. Днес получих и един заварен диференциал от Balta, но явно е видял зор. Заварките са спукани и ще го ползвам като резервен. Ще го заварим наново. Жалко, че нямах с какво да направя снимки.

                            Така според мен, сателитите и осите трябва да се махат иначе няма достатъчно място да се бръкне и завари добре, което води до спукани заварки след известно време употреба. Ще направя малко снимки как Жоро завари моя - изпили края на зъбите на планетите и за капака се заварява едната планета, а другата за корпуса на диференциала. Получава се проходна касета. Натоварването на касетата е много сериозно, личи си по спуканите заварки и според мен е задължително да се се ползва по здрав кардан, затова реших да сложа този от УАЗ-а, даже мисля да не го махам за Евротраяла и ако мине преглед да си карам с него, ако не на място да го заменя с крехък

                            Лошото е, че времето до Ивански е малко, а ангажиментите ми са много и не знам как ще се справя. Финансите също са кът и късите амортисьори някак си трябва да докачат своя ред.


                            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                            Най лесно ще ти е да направиш по един фланец 10мм. с вътрешни резби който да пасе от едната страна на твоя фланец а от другата страна на уазовия кардан . Сещаш ли се болтовете ще се стегнат направо във франеца без гаики .
                            - това също не е позволено към диференциала.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                              Имам и още един фланец от Витара, който ще сложа като изходящ на раздатката

                              Първо мери добре и после преправяй.
                              Сузуки Самурай-старт от скрапа
                              0885192667

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подготовка на Самурай за EuroTrial

                                Първоначално публикуван от Миро Иванов Преглед на мнение
                                Имам и още един фланец от Витара, който ще сложа като изходящ на раздатката

                                Първо мери добре и после преправяй.
                                Уж съм премерил. Шлиците пасват, ширината е различна - 9 мм трябва да се отнеме и една шайба за болта 4.5 мм и става като този, който свалих. Сега ги правят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X