Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин arcade stick...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтин arcade stick...

    Много се чудих дали изобщо да пускам темата, но...

    Искам да си намеря т.нар arcade stick - казано съвсем просто ръчка с бутони, като от едно времешните големи сандъци с жетони. Нещото не е за мен, а за сина ми... Аз лично си играя кротко на геймпада, но той не може така. Това, което видях първо е много далече, второ е много скъпо и трето е за десничари, което прави нещата много сложни за мен. И аз, и Даниел сме свикнали на ръчка от дясно (т.е. сме левичари).

    В резултат единственото, което ми идва на ум е да търся някой в България да ми я направи... За да бъде по-сложно трябва ми да е съвместима с PC (с direct input, през USB ще е най-практично предполагам).

    Остава ми разбира се и варианта да си купя някой Razer Atrox за 400 лева, но... не мисля, че ще стигна чак до там...

  • #2
    От: Евтин arcade stick...

    Speedlink SL-6603 мисля, че ще ти свърши работа.

    http://speedlink.com/?p=2&cat=414&pid=31097&paus=1

    Друг е въпроса, че освен Техномаркет друг не знам дали ги внася у нас.

    p.s. пробвал ли си да му дадеш пад от xbox, там мисля, че "гъбата" беше изместена в дясно?
    Последно редактирано от diecast; 04-05-14, 16:16.

    Коментар


    • #3
      От: Евтин arcade stick...

      Това няма да стане защото е малко и няма достатъчно бутони. Нещото го мисля за Даниел (по-големият ми син). Той играе доста Streetfighter 4 и там трябват поне шест бутона. Надявах се някой тук да разбира достатъчно от едновремешните "сандъци" и да ми даде съвет от къде и как мога да си набавя наистина здрава ръчка за не твърде много пари.

      Иначе геймпад и с xbox360, и с PS3 layout имаме... xbox-кият е Razer Sabertooth, а PS3-то е някакъв лицензиран на Logitech.

      Коментар


      • #4
        От: Евтин arcade stick...

        Аз съм купувал за проект (сандък) от x-arcade (тогава четох доста и тези бяха най-хвалени - другите се трошат за норматив) - за съжаление не го довърших (липса на време и отказване на останалите участници в проекта) и продадох ръчките с копчетата преди половин година за 50-60 лева . Има готови китове но незнам какво разбираш под "не твърде много пари"
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Евтин arcade stick...

          По принцип се сещам и за по-евтини варианти но са свързани с поене и дейност тип направи си сам . Ако имаш интерес ще ги споделя.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Евтин arcade stick...

            Точно готовите x-arcade гледах, но ръчката е 65 гущера, а доставката 64... За това се замислих дали тук някой няма да ми направи нещо от този сорт за 80-90 кинта. За сега обаче всички ме отсвириха и намерих един пич, който продава Madcatz контролер на старо за сносна цена - може би ще пробвам с него. Даниел е още малък и не вярвам да успее да строши Madcatz-а.

            Коментар


            • #7
              От: Евтин arcade stick...

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              Това няма да стане защото е малко и няма достатъчно бутони. Нещото го мисля за Даниел (по-големият ми син). Той играе доста Streetfighter 4 и там трябват поне шест бутона. Надявах се някой тук да разбира достатъчно от едновремешните "сандъци" и да ми даде съвет от къде и как мога да си набавя наистина здрава ръчка за не твърде много пари.

              Иначе геймпад и с xbox360, и с PS3 layout имаме... xbox-кият е Razer Sabertooth, а PS3-то е някакъв лицензиран на Logitech.
              А пробва ли с оригинален от 360 с кабел или безжичен.
              За мен лично рейзър не е никаква марка с добро качество... А доста такива са ни минали през ръцете за ремонт.

              Коментар


              • #8
                От: Евтин arcade stick...

                Преди четири-пет години бяха точно марката с качество, но... китайците се намесиха в играта и вече Razer не са американска компания а тайванска (разбирай китайска). И на мен доста рейзъри са ми минали през ръцете и от по-старите им неща съм бясно доволен. Новите им продукти за съжаление са по-скоро hit-n-miss, но това е друга тема.

                //EDIT2 като заговорих за компании... в момента една част от бивши техни служители работят в Roccat - немска компания за хардуер. Имам няколко техни неща - не са зле.

                Заговорих за Razer защото спонсорират отбор в Streetfighter и играчите им са добри и им дават доста добър feedback. Xian - миналогодишният шампион от Evo е в техният отбор и те доста сериозно работят с него. Xian използва Gen като основен герой с който играе, а Gen е може би един от най-трудните герои за игра. Определено от Razer дърпат напред в R'n'D-то заради това.

                За Даниел купих един Madcatz TE Fightstick на старо и горе-долу съм доволен. Остава въпроса със смяната на самият стик - не целия fightstick,а само конзолата, която го играе контролер. Видях, че могат да се купят за 20-25 долара, но дори не съм отварял самата ръчка.
                Последно редактирано от господин никой; 26-07-14, 10:39. Причина: Edit2...

                Коментар


                • #9
                  От: Евтин arcade stick...

                  Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                  Преди четири-пет години бяха точно марката с качество, но... китайците се намесиха в играта и вече Razer не са американска компания а тайванска (разбирай китайска). И на мен доста рейзъри са ми минали през ръцете и от по-старите им неща съм бясно доволен. Новите им продукти за съжаление са по-скоро hit-n-miss, но това е друга тема.

                  //EDIT2 като заговорих за компании... в момента една част от бивши техни служители работят в Roccat - немска компания за хардуер. Имам няколко техни неща - не са зле.

                  Заговорих за Razer защото спонсорират отбор в Streetfighter и играчите им са добри и им дават доста добър feedback. Xian - миналогодишният шампион от Evo е в техният отбор и те доста сериозно работят с него. Xian използва Gen като основен герой с който играе, а Gen е може би един от най-трудните герои за игра. Определено от Razer дърпат напред в R'n'D-то заради това.

                  За Даниел купих един Madcatz TE Fightstick на старо и горе-долу съм доволен. Остава въпроса със смяната на самият стик - не целия fightstick,а само конзолата, която го играе контролер. Видях, че могат да се купят за 20-25 долара, но дори не съм отварял самата ръчка.
                  Вся още се намират по ибей sanwa seimitsu ако намериш такава ръчка ти я препоръчвам. Това чудо е неубиваемо, повечето автомати който пенсионирахме имаха такива ръчки, но всичко отиде за скраб последното го подарихме на колеги който като динозаврите още се занимават с такива апарати......

                  Рокат са същата сволоч, от про гейм аксесоарите няма нищо което да се е доказало всичките имат някакъв процент брак.
                  Дали е малък и голям не знаеш какво ще уцелиш.

                  Само РЕЙЗЪРА имат стабилен сервиз, но докато е в гаранция след това кофата ги зове. Друго няма което да се поддържа и да е със стабилна поддръжка.
                  Ако Микромеките направят представителство за техния гейм сегмент в нашата страна, ще има и някакво развитие за ПРО марките в противен случай залагаме на нещо което е купено от Европата и се молим да е издръжливо, дори и мненията във нета не са 100% ориентир.

                  За сега си оставаме страна от третия свят за игрите.Нищо, че Крайтек и Юбисофт отдавна са стъпили на наша територия.
                  В повечето им заглавия дори и с дребния шрифт не ни споменават

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтин arcade stick...

                    Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                    Вся още се намират по ибей sanwa seimitsu ако намериш такава ръчка ти я препоръчвам...
                    Точно за това иде реч... Гледах, гледах Sanw-ите, но... нъцки. По-новите им модели пак се ядват, но много трудно се доставят тук. Цената им става тройна...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:joy_bunch.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5602206

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтин arcade stick...

                      А ей това чудо не ти ли върши работа?
                      Съвършено нов е - не е пускан дори, обаче е се включва в game-port.
                      Ръкохватката не е счупена, а просто не е монтирана - в пликчето отляво е.
                      Чудото се разтяга наляво и надясно - вероятно от ергономични съображения.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евтин arcade stick...

                        А ние вече взехме един Madcatz на старо... сега по-скоро се оглеждам за части Колкото и да е здрав ще му видят сметката - уверен съм, че ще успеят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Евтин arcade stick...

                          Няма нещо на тоя свят, което да е толкова здраво, че да устои в детските ръчичкки - личен опит.
                          Съжалявам, че се сетих късно за Genius-а.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X