Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Засега, това май е единственият шанс да го яхна по-скоро . Както се казва "Който ни играй, ни пичели"

    https://www.louis.de/en/service/rund-ums-einkaufen/gewinnspiel
    Ама като гледам списъка с миналогодишните печеливши, само на германци са давали наградите
    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      National Geographic

      за Събота, 18 Юни 2016https://youtu.be/cwDcZeZ5Cyk
      Ducati è nel mio cuore.

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        ето и тези симпатяги са тествали https://www.youtube.com/watch?v=0uLDPTz_Jgc

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от the_animal33 Преглед на мнение
          National Geographic

          за Събота, 18 Юни 2016https://youtu.be/cwDcZeZ5Cyk
          Успях да погледам малко от предаването.
          Много силно ме впечатли окачването на новата Африка , имаше момент в които се движеха по сравнително равен терен със малки бабунки.Предната и задната гума подскачаха доста сериозно , но водача не се "тресеше" или "подскачаше" , все едно караше по абсолютно гладък асфалт.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
            Успях да погледам малко от предаването.
            Много силно ме впечатли окачването на новата Африка , имаше момент в които се движеха по сравнително равен терен със малки бабунки.Предната и задната гума подскачаха доста сериозно , но водача не се "тресеше" или "подскачаше" , все едно караше по абсолютно гладък асфалт.
            Вероятно го говориш на база опит със старата африка Всички съвременни офроуд мотори се движат по бабунки без водача да подскача....Което със старата не беше съвсем така
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              мммддаааа прав си
              Все още нямам опит със по нова / чисто нова машина , но някои ден ..........
              Цената на "новата Африка" не е безбожно висока и може би .........
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                Цената на "новата Африка" не е безбожно висока и може би .........
                В сравнение с GS 1200 - си е направо на промоция... В новия брой на "Motorad" имя пряко сравнение м/у двата... Ще сканирам статията и ще я сложа уикенда...

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Изобщо не са в един клас тези два мотора, новата Африка и БМВ R 1200 GS, за да се сравняват... Не можеш да сравняваш примерно круши с ягоди... Коректното сравнение на новата Африка е с БМВ F 800 GS.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Всичко може да се сравнява!
                    Дори и Джъмбоджет с Чесна. Все са в един клас - летящи.
                    Какви са резултатите е друга тема.
                    На кого му харесват или не ... също.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Да бе... На кой с каквото му е изгодно с това сравнява... Аз искам да прочета сравнение между новата Африка и Харли Дейвидсън Електра Глайд Ултра класик... Кой е по-скъп и по-добър за пътешествие, щото не мога да си избера... И двата са мотори, и двата са двуцилиндрови, и двата са за пътешествия, и двата имат куфари и т.н.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Все едно сравняваш ЧЗ с Дукати, или ГС с Валкирия, нямат нищо общо. Тук всеки втори е с ГС, ако не и 2 от 3 мотора. Тръгнали на разходка от по 50-100км, ама като накачулели куфари, екипи за по н-хиляди евро, все едно ще обикалят света. Тук са позьори, парадират с това което имат. В никакъв случай БМВ е лош мотор, напротив, но както и колите им са на безбожно големи цени спрямо качеството. Просто за тез пари предлагат марка а не мотор. Мотора е много добър, но не струва толкова. Аз лично не виждам с какво един ГС дето е 120 коня 1200 кубика, достатъчно надежден мотор, е нещо повече от Кростурера на Хонда примерно, че да е с минимум 5000 евро по-скъп като нов? И двата са с кардан, и двата са са със спици, и двата са 1200 кубика, и двата са върха на мотостроенето (тук измислих нова дума ). БМВ-то отстъпва с 20 в стоковия и с 50 коня в тунингования вариан на Хонда но какво от това (ВФР двигателя се тунингова до 170 и няколко коня тук)? Пък за Африката ... говорих с неин собственик, каза че тепърва я изучава, имал ГС, но му се ходило към Африка (континента) и с таз цел я е купил, каза че е много доволен ( и аз да се набутам 12 000 евро и аз ще казвам така ). Тепърва предстои да се доказва като мотор. Не искам никой да се засяга, това е лично мнение.
                        HONDA NC700X '13
                        HONDA Wave 110i '13

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Кой каквото сравнение го интересува такова прави! Тебе Владич ако те интересува сравнение между новата африка и харли, ми седни и го напиши. А иначе африката и и бмв 1200 са си напълно сравними защото и двата са от един клас а и двата са флагмани на производителите си в този клас. Иначе аз бих оприличил сравнението не като между ягоди и круши а като между кон и слон! Кой кой е оставям всеки сам да реши!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Изобщо не са в един клас тези два мотора, новата Африка и БМВ R 1200 GS, за да се сравняват... Не можеш да сравняваш примерно круши с ягоди... Коректното сравнение на новата Африка е с БМВ F 800 GS.
                            И защо да не може да се сравняват , единия е най-голямото ендуро на Хонда , а другия на-голямото ендуро на БМВ? Това , че БМВ ползват боксер и кардан , не значи , че с редови двигатели и такива с вериги не може да се сравняват с тях. Но до някъде си прав , от тежките ендура само F800 и R1200 GS ги има в "дълга база".
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Малко извън темата, но сега имам Хонда NC700Х, в момента се оглеждам за ХR400 за извън пътя в БГ, но ако сменям мотора си за пътувания, това ще е VFR1200X DCT (нищо че е 270+ кила), тоест с двойния съединител. Не съм го пробвал, но и не искам, щото знам, че ще се запаля, и ще вляза във филм за да си го купя А кон като африката - зависи от целта, и нея искам, ама не мога да имам всичко, тъй че в мечтите си се ограничавам до 2 крайни модела (нещо по средата не ми е вариант, не живея в такава страна (като Тунис и Мароко)), тук карам 100% асфалт, в БГ е друго. Искам и да мога да хвана Сакара
                              HONDA NC700X '13
                              HONDA Wave 110i '13

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                А за горите в Бг защо на ЦРФ Х?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X