Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Резервоарът на БМВ е под седалката и от там по-нисък център на тежестта на целият мотор.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Резервоарът на БМВ е под седалката и от там по-нисък център на тежестта на целият мотор.
      Ами ето още едим + за GS-a!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Аз пък не съм сигурен , че центъра на тежестта на GS-а е по-нисък. Хондата е с по-тежък двигател и по-ниска позиция на седалката , та нищо чудно да е с по-нисък център на тежестта.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Ей ще ме скъсате от смях,по-малък разход?!?С колко и по каталог...резервоара на Хондата събира повече,пробега е по-голям с малко.По-големия двигател,повече мощ/въртящ момент,по-бърз,поддържа 100 км с 1000 об.по-малко,всичко е в полза на Хонда...единствения минус за мен са двата метра по-дълъг спирачен път.

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Според мен няма как да компенсират тежестта на 18 литра бензин с едно леко накланяне на двигателя напред и с 2-3 см по-ниска седалка и то само за водача.
            И за, какво ти са по-голям двигател, по-голям въртящ момент, повече коне, по-голяма скорост, по-висок разход и т.н. за дълго пътешествие? Купи си Хаябуса тогава, или Голдуйнг... За какво гледаш такива мотори, ендура?
            Последно редактирано от ВладиЧ; 07-03-16, 09:45.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Според мен няма как да компенсират тежестта на 18 литра бензин с едно леко накланяне на двигателя напред и с 2-3 см по-ниска седалка и то само за водача.
              Владич , центъра на тежестта е странно животно. Вземи една линия , наложи я на двете снимки , и ще забележиш , че основният обем на горивото е в почти един и същ диапазон от височината. Споменавам седалката , защото върху нея седи този дето кара , и имаме тежест разположена по-ниско при единия мотор. А понеже тази тежест е доста високо разположена , по-тежкият двигател сваля центъра на тежестта. Има и други дребни детайли като различното окачване отзад. Ако беше един и същ мотор в два варианта , с горен и долен/под седалката/ резервоар , този с долния щеше да е с по-нисък център на тежестта. Но в случая имаме два различни мотора , та няма как да сме сигурни.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                И за, какво ти са по-голям двигател, по-голям въртящ момент, повече коне, по-голяма скорост, по-висок разход и т.н. за дълго пътешествие? Купи си Хаябуса
                Защото в критична ситуация на асвалт ще те измъкне точно по-мощния мотор,за 10% повече мощ веднага жертвам половин литър бензин[emoji6] на дълго няма да се очудя при еднаква скорост Хондата да гори по-малко предвид по-ниските обороти.А и при по голям резервоар за мен не е от значение.Заглеждам се по тия туч-ове щото все някога ще одъртея,тамън на Хондичката ще стане на годинки и ще и минат детските болежки...

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Новата Хонда може ли да се движи на две гуми, понеже в мрежата често срещам клипчета да я експлоатират "на кантар"?
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Многото цифрички и червени квадратчета не са им били нужни, за да направят очевадния извод, но са им били необходими, за да пресъздадат надпревара между почти равни противници, за да може аудиторията оплетена в хиляди малки цифрички, да си мисли, че това всъщност са противници (което е далеч от истината) и са си свършили много добре работата ... припомних си четене на Auto Bild за VW.

                    Германските журналисти са писали и по високо тегло за dry и wet за Хондата (сравнени с официалния каталог на Хонда), детайлите не са важни, но "объркването" показва, че цялото сравнение е брътвеж.

                    При това положение, съвсем ме губят с "анализата", че Хонда с 4-бутални, радиални апарати от CRF 450 на 310 мм дискове спира по-лошо от допотопното, аксиално монтирано Брембо с 2-те си миниатюрни буталца и 300 мм дискове на БМВ.

                    От тука вече ме губят изцяло, с всяко едно сравнение и твърдение.

                    На всичко отгоре това БМВ е с 16 л. резервоар, 24 литровото струва много повече от Хондата.

                    Понеже споделяте какво ще предпочетете и аз ще споделя, не бих платил повече от 60% от цената на Хондата за този модел на БМВ, това наистина е 8 годишен модел, най-ненадеждния модел на БМВ и най-грозния ... неспасяем.

                    По-интересно е как е Африката, извън пътя спрямо КТМ Адвенчър R, а защо не и спрямо по-леките едноцилиндрови ендура.
                    И на пътя по завои спрямо останалите с 19/17 колела (защото Африката е 21/18 )

                    @Владич, Хаябуса е към 200 коня, тая Африка много страшна ти се вижда, но чак толкова.

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Винаги съм си мислел, че последното нещо което интересува каращите мотори е КАКВО КАРАТ. Мислех,че по-важното е ДА СЕ КЕФЯТ на това ,което карат и да си събират спомени(на някои Господ не им оставя време). Ама явно стремежът да се покажем чрез мотора е по- важен от самото удоволствие да караме. Естествено,че един нов модел ще има доста предимства пред един стар вече такъв.Още повече ,че Хонда закъсняха много с тая Африка(което не значи ,че няма да печелят от нея)....Африката си е име и трябва да направят голяма издънка за да им паднат продажбите.Никой не пише за МотоГуци , Дукати ,Априля в тоя клас , все едно ги няма . А това са хубави мотори. Ама като е излязло име на италианките ,че са проблемни и край . А кой е имал дълго време , че да купи пак и да им увеличи продажбите . И БМВ и Хонда са хубави мотори , но ЗАЩО НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯ БМВ съм го писал някъде тука из форума(не може за 100% качество да искаш 150 % цена). Така ,че кой е фаворита е ясно.
                      ПП Владич, МОЛЯ ПРОЧЕТИ СИ ПИСАНИЯТА ЗА ХОНДА ОТ ПРЕДИ 5-6Г. КОГАТО ОЩЕ НЕ БЕШЕ СИ КУПИЛ БМВ-то!

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Ами пробвайте и вие да смените Хонда с БМВ и изобщо една марка с друга, та малко да ви се разшири кръгозора, щото не е добре човек да е, като кон с капаци... Купил си си някога някакъв модел на Хонда (много добър за времето си) и край... Повече друго освен Хонда няма да карам?!?!? Нямам нищо против всеки да си купува и да кара каквото му е кеф, но моля, малко по-широко гледайте на нещата.
                        Аз за себе си съм избрал в момента какво да карам. Даже имам определени виждания и горе-долу знам, какви показатели ще има следващият ми мотоциклет. Мога само да ви кажа, че новата Африка Туин не се вписва в тези мои показатели и изисквания, и изобщо не е сред фаворитите ми за следващ мотоциклет. От мен толкова по тази тема!
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          ... Мога само да ви кажа, че новата Африка Туин не се вписва в тези мои показатели и изисквания, и изобщо не е сред фаворитите ми за следващ мотоциклет.
                          Може би по същите причини и новото БМВ няма да си купиш,ама това е друга тема! А защо не допуснеш че някои от хората изразили мнение,са минали през доста марки преди да достигнат до заключенията които формират сегашното им мнение? Той Емо много добре си го е казал!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                            за МотоГуци , Дукати ,Априля в тоя клас , все едно ги няма . А това са хубави мотори. Ама...
                            и заради цените най-вероятно...
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Айде бе, няма ли някой в това хубаво време, вече да я юрка здраво и да намери 10 мин. в някоя дъждовна вечер да сподели - какво и как...?

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Карат, ама не пишат...
                                LZ1NDI
                                DR650SE K8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X