Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско муфа

    Имам фронтера 2.0, бензин, 1994г. Карам я от две години основно за лов. Но от както съм я купил перката върти постоянно. Вероятно е заминала виско муфата. Наложително ли е да сменям виското? От къде мога да си купя? Колко струва? Мога ли да си го меня сам. От Стара Загора съм.
    [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

  • #2
    От: Виско муфа

    Първоначално публикуван от kanyo Преглед на мнение
    Имам фронтера 2.0, бензин, 1994г. Карам я от две години основно за лов. Но от както съм я купил перката върти постоянно. Вероятно е заминала виско муфата. Наложително ли е да сменям виското? От къде мога да си купя? Колко струва? Мога ли да си го меня сам. От Стара Загора съм.
    Привет колега, виското има голяма вероятност предишния собственик да я е фиксирал постоянно, това се прави само при временно решение, инак ще се пръсне перката в един момент и ще нанесе доста щети, хубаво виско струва 420лв, има и неоригинални от 100-200лв. но си има риск с тях. Можеш да го смениш сам ако намериш подходящ ключ и нещо много важно, виското е с обратна резба! Другия вариант е да приспособиш ел. перка, тук има цяла тема за това: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8140 .

    Коментар


    • #3
      От: Виско муфа

      При загасен двигател можеш ли на ръка да превъртиш перката? Ако можеш с не много голямо усилие, не го пипай, а я остави така.
      Ако изобщо не можеш да завъртиш перката, трябва да търсиш друга виско муфа.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Виско муфа

        При загасен двигател се върти свободно с ръка без усилия.
        [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

        Коментар


        • #5
          От: Виско муфа

          Първоначално публикуван от kanyo Преглед на мнение
          При загасен двигател се върти свободно с ръка без усилия.
          Е, какъв е проблема тогава? Не загрява ли или пък загрява?

          Коментар


          • #6
            От: Виско муфа

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            .....При загасен двигател можеш ли на ръка да превъртиш перката? ....
            Този тест нищо не доказва .

            Муфата се тества на напълно загрял двигател . Трябва да опиташ да я спреш на ръка . Ако не успееш , значи е изправна.

            Първоначално публикуван от kanyo Преглед на мнение
            Имам фронтера 2.0, бензин, 1994г. Карам я от две години основно за лов. Но от както съм я купил перката върти постоянно. .....
            Щом на изгасен двигател върти на ръка , значи не е зацепена постоянно от предишен варварин , което е добре .
            Това че като запалиш двигателя и перката започва да се върти е нормално . Все пак говорим за вискозен съединител .

            Направи горния тест на загрял двигател , само че си сложи първо една дебела ръкавица или смачкай на дебело един вестник , за да не ти обели пръстите

            ПС. Марто , прав си , допълних се Я ! Ти откога си с този звяр , бе ?! Не съм ти забелязал подписа ...
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 25-04-14, 17:02.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Виско муфа

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Този тест нищо не доказва .

              Муфата се тества на напълно загрял двигател . Трябва да опиташ да я спреш на ръка . Ако не успееш , значи е изправна.
              А в ръката вестник ! На руло ! Не бъркай с гола ръка !
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: Виско муфа

                Ударихте го на садо-мазо. Кой с ръка кой с крак кой с....
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: Виско муфа

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Този тест нищо не доказва ...
                  Всъщност доказва точно това:
                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ...
                  значи не е зацепена постоянно от предишен варварин , което е добре...
                  Тестът с вестника е отделно.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виско муфа

                    Извинете, но аз ли бъркам нещо или?... първо темата почва, че перката се върти постоянно,пост1, пък после на загасен двигател пак се върти без усилие, пост 4. Май пак си чешем просто езиците и ще правим "поредния основен ремонт на двигателя" без нужда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виско муфа

                      3 вискота нови - всяко едно вьрти на студен мотор,НО не е зацепило,аз виско което да не вьрти на запален мотор не сьм виждал.

                      Едното вьрти без усилие,но си работи като загрее колицата,другите 2 и те работят,но ги развьртам определено по-трудно от пьрвото.

                      Нищо никьде никога не прегрява или температура да скача,пробвал сьм ги и на 45 градуса / снимки имам,да не скочи някой /.


                      Айде от начало - виското на напьлно студен мотор зацепило ли е за около 20 секунди?На студен мотор зацепило ли стои,като загрее зацепва ли виското,на загасен мотор като го засилиш колко оборота прави само преди да спре,на загрял мотор като го загасиш прави ли повече от 3-4 оборота???


                      Не му пречи да се вьрти постоянно и сьщевременно на загасен да се вьрти без усилие,на моята едната така си прави,ЗАЦЕПИЛО виско е друга бира обаче,то всяко едно вьрти
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виско муфа

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        ...Всъщност доказва точно това:

                        ....
                        Аааа , извинявай ! Не разбрах че си имал предвид принудителното зацепване .

                        Впрочем , по повод на последното : преди време на един приятел така продупчихме муфата за временно , докато си реши проблема с нова . "Зацепихме я" с 3 болта през 120 градуса . Разби се ако се не лъжа още на третата седмица. Корпуса на муфата беше алуминиев , та наистина е временно решение .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виско муфа

                          Аз съм виждал на БМВ зацепена перка с болчета която се беше скъсала и се забила във водния радятор. Наистина е временно.
                          Николай Георгиев 0+
                          тел.0887357722

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виско муфа

                            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                            Извинете, но аз ли бъркам нещо или?... първо темата почва, че перката се върти постоянно,пост1, пък после на загасен двигател пак се върти без усилие, пост 4. Май пак си чешем просто езиците и ще правим "поредния основен ремонт на двигателя" без нужда.
                            Ти бъркаш .
                            Или по-точно не си разбрал за какво става въпрос . Ако си с виско , включи си мотора ( както е студен ) , вдигни капака и виж какво става с перката . И каквото и да видиш - не се чуди , така е .

                            Той Бенца го е обяснил , ама по неговия си начин
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виско муфа

                              Моята муфа е полу-зацепена. Побългарена е, но не от варварин . Върти се постоянно, но при резки амплитуди в оборотите превърта. Може да се спре с вестник на руло независимо дали е на топъл или студен двигател, но по-трудно от обичайното.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X