Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

    Не става. Ще го вкара през града и задължително покрай сградата на общината, на Велико Търново. Ако зададе междинна точка произволно по пътя на голям мащаб, като мине на 10 метра от нея, пак ще се опитва да го върне да мине през нея. Предполагам, че картата решава магистрала Тракия за по-важна, защото е завършена, а Хемус е от две по-малки части. ( и тук ли дискриминация спрямо северна България?) Но за това пък картата не прави разлика между третокласен планински път и оф- роуд с зелена маркировка (демек за мотор) и ме кара да минавам през гората.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #17
      От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

      Това е неудобно, предполагам не само за мен. Единствения начин е да не му задавам маршрут, а само да си го ползвам за карта, което малко обезмисля наличието на подобно устройство в автомобила, но ...

      Коментар


      • #18
        От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

        Ами задай му тогава някое село по пътя, през което се минава, като допълнителна точка.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #19
          От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

          Nuvi 360 Версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotade.При задаване на София - Варна наистина те прекарва през АМ Тракия, на Faster Time. Но на Shorter Distance е по АМ Хемус. Коригирайте в менюто.

          Коментар


          • #20
            От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

            Първоначално публикуван от XaXo Преглед на мнение
            Много съм доволен от устройството си 250w, както и от картите на OFRM, но имам един въпрос.
            Не помня от кой update, но от известно време при всяко задаване на маршрута София-Варна или обратно постоянно иска да ме прекарва от долната магистрала - Тракия, а аз искам да си карам по Хемус.

            ...
            Не съм променям настройки или нещо такова.
            От както имам устройството настройките са:
            Предпрочитан маршрут - най-бързо
            ...
            Как да го оправя това?
            Компютрите имат неприятното свойство да правят това, което си им казал да правят, а не това, което искаш да направят.
            Да си беше сменил настройките на GPS-а! След като си му задал да ти направи "най-бърз" маршрут естествено е, че ще те прекара по готовата магистрала, а не отгоре. Сложи настройката на "най-къс" и ще те прекара по "Хемус", където разстоянието е с 50-60 км по-малко.

            И по принцип, когато човек не иска да остави на машинката да избира маршрута, а има предпочитания откъде точно да мине, е добра идея да не се задава само начало и край на маршрута, а по трасето да се сложи някоя и друга междинна точка.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

              Чавдаре,пробвай да караш от София до Варна с опция най-къс маршрут и спазвай напътствията на навигацията,гарантирам незабравимо преживяване особено с топо...

              Нормално е гпс да спазва това което му е казано да прави.Аз лично сменям опциите постоянно,скоро обаче преоткрих южна България благодарение на гармин с опцията на къс маршрут.....в едно село ме упътиха с думите,още един с гпс.....
              Въпреки това,без гпс не мога
              Последно редактирано от Roninn; 02-05-14, 08:30.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Чавдаре,пробвай да караш от София до Варна с опция най-къс маршрут и спазвай напътствията на навигацията,гарантирам незабравимо преживяване особено с топо...

                Нормално е гпс да спазва това което му е казано да прави.Аз лично сменям опциите постоянно,скоро обаче преоткрих южна България благодарение на гармин с опцията на къс маршрут.....в едно село ме упътиха с думите,още един с гпс.....
                Въпреки това,без гпс не мога
                Предполага се, че човек си използва и главата, а не разчита сляпо на машинката. Винаги трябва да си имаш 1-2 наум, за да не те изненада някоя неточност в картата или бъг в софтуера.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Чавдаре,пробвай да караш от София до Варна с опция най-къс маршрут и спазвай напътствията на навигацията,гарантирам незабравимо преживяване особено с топо...

                  Нормално е гпс да спазва това което му е казано да прави.Аз лично сменям опциите постоянно,скоро обаче преоткрих южна България благодарение на гармин с опцията на къс маршрут.....в едно село ме упътиха с думите,още един с гпс.....
                  Въпреки това,без гпс не мога
                  Така е,направиш ли грешката да избереш на къс маршрут,ще падне голямо псуване на майка,баща и цялата рода ! Правете маршрута с междинни точки и винаги го преглеждате преди да тръгнете. Също е много добре и да се знае покрай кои места ще се минава,за лична сверка с показанията на навигацията. Не знам за тази версия дали е оправено,но в момента Ришки проход е с най-добрия асфалтиран път,така че колкото и да ви казва да не минавате от там,спокойно можете да НЕ слушате навигацията и да се насладите на прекрасен път от разклона на Карнобат до Шумен.
                  Garmin nuvi 765T

                  Коментар


                  • #24
                    От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                    По тази логика, човек като знае от къде да мине и междинните точки, кой път е хубав и кой не- за какво му е навигация. Идеята е като се пътува по места за пръв път , да разчиташ, че ще те заведе до където ти трябва през където трябва. Иначе една карта на БГ и си ок. Аз не мога да знам пътищата в цяла България какви са. То кво се получава искаш да стигнеш от точка А до точка Б, но трябва да пуснеш тема във форума, за да те посъветват хора от района или които често пътуват там, от къде да минеш, че ти да го напишеш в навигацията, белким стане работата. Нещо няма да се получи с всеки човек май......този вариант.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                      Ами няма да се получи с човек, който очаква от навигацията повече, отколкото тя може да му даде, да.
                      Има специфики, с които трябва да се съобразяваш.
                      Аз например винаги преглеждам маршрута, когато го изчисли и това е съвсем естествена стъпка, мисля.
                      Много често се разминава с моите виждания за трасето и почти винаги ползвам междинни точки.
                      Все едно да спазваш на сляпо и на 100% инструкциите и след това...
                      Ако ти каже да влезеш в забранена улица и го направиш навигацията ли ще е виновна или ти?

                      ОФРМ е добра доколкото може да бъде една карта.
                      Действителността е доста по-динамична от нея, както и от всяка една друга!
                      Тази работа да стигнеш от т.А до т.Б по най-оптималният начин следвайки напътствия от GPS често е химера.
                      Ползваш го ако не знаеш как да се придвижиш между тези 2 точки и със сигурност ще те отведе по един или друг начин.
                      Ако знаеш или си мислиш, че знаеш по-добър такъв - просто не я ползваш.
                      Или ползваш междинни точки.
                      Това е.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                        Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                        По тази логика, човек като знае от къде да мине и междинните точки, кой път е хубав и кой не- за какво му е навигация. Идеята е като се пътува по места за пръв път , да разчиташ, че ще те заведе до където ти трябва през където трябва. Иначе една карта на БГ и си ок. Аз не мога да знам пътищата в цяла България какви са. То кво се получава искаш да стигнеш от точка А до точка Б, но трябва да пуснеш тема във форума, за да те посъветват хора от района или които често пътуват там, от къде да минеш, че ти да го напишеш в навигацията, белким стане работата. Нещо няма да се получи с всеки човек май......този вариант.
                        Съвсем нормална е логиката. Наистина за какво ти е навигация, ако знаеш пътя, освен за да ти писка за камери ?!? А за маршрута ... Ако зададеш на GPS-а само начална и крайна точка, той няма откъде да знае през къде "трябва" да те прекара. За тази цел се добавят междинни точки. Можеш да караш и мързеливската, без предварителна подготовка, но тогава трябва да имаш готовност за изненади ...

                        С една хартиена карта на България може да си ОК, а може и да не си, защото тези карти се обновяват още по-рядко, отколкото GPS картите. При всички положения, човек трябва да си има 1-2 наум. Колкото и да се актуализират картите, винаги може да има непредвидени моменти - неточно отразен тип на пътя, лошо състояние на пътя, затворени пътища поради някаква причина (ремонт, свлачище и т.н.). Няма карта, която да може да отразява мигновено всякакви промени в обстановката.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                          Айде и аз 20 цента.
                          OFRM си е супер, особено за офроуд за което я използвам основно и там има трески за дялане колко щеш, но поне си наясно къде си в гората. Аз Гармин за навигация в град, село или през европа не разчитам, няма толкова малоумен начин на навигиране като неговия, ако ви трябва нещо за пътища (изключвам офроуд) всички си имате умни телефончета, програмки и карти за тях колкото щеш, че даже и работят перфектно.
                          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                            Май не е точно така. Караш из Европата(някъде около Марибор) и търсиш къща за гости. По телефона ти казват: "Ако нямаш Гармин,няма как да ни намериш".
                            Пускаме две умни телефончета-едното с Гармин и сити навигатор,другото с "I go". На навигатора има път и къща,на другия екран е бяло поле.
                            Та такива работи...
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                              Всичко опира до карти а гармин е предпочитана платформа основно и именно заради тях.
                              Както за път, така и извън него. И най-вече извън него
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: Излезе версия 2014 Q1 на карта OFRM Geotrade

                                Валери, може ли да кажеш с кои карти си бил на гармина и игото ?
                                И точно кой адрес си търсил и го е нямало в Иго.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X