Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква ръчна помпа за гориво/масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква ръчна помпа за гориво/масло?

    Здравейте колеги,
    докато спях ми се присъни къде има залежи от течни горива и като се събудих, о чудо! Вярно било
    Остана въпроса с добива. Каква ръчна помпа бихте препоръчали за да не се окаже, че сондажа ще спре в най-неподходящия момент поради техничсеки проблем.
    Поради спецификата на "земната кора" не могат да се използват от обикновените помпи които са с 3/4" или 1" тръба, като за варел... Очакваните добиви са около 1000-2000л. та и разни помпички с външен вид на такива от апарати за кръвно не биха ми свършили работа, ще се проточи с тях...
    Прилагам разни снимки от нета,за ориентировка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:6053742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:6053743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:11.2 КБ
ID:6053744

    А-аа и за на края, поради надигнала се вълна от екоактивисти трябва да се действа бързо, преди да са обявили територията за резерват

  • #2
    От: Какваръчна помпа за гориво/масло?

    Има едни дето се закачат към бормашина. Виж в строителните хипермаркети.

    Коментар


    • #3
      От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

      В работата имам подобна на тази http://www.pestimenergia.bg/shop/pro...si-332010.html . Имам и една разглобена в гаража за смяна на семеринг на оста . Определено вършат много добра работа за точене на такива продукти от терсене място Моите и двете са чугунени и нямат видими следи от износване след дълги години работа има и с алуминиев корпус но на тях при не много чисти течности им се надира работната част и им пада КПДто . Пишеш в гугъла ротационна помпа за горива и избираш модели и цени . По цели континенти с такива зареждат от лек автомобил през танк до самолет . Само че има негър на ръчката На едната и бях отвил двете тръби и на щуцери вързах маркучи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4996.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5581578Ако споделиш къде е находището можем да помогнем а форума може да пази тайна
      Последно редактирано от sek.1; 23-04-14, 10:40.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diselna_pompa-1352982534.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5581583

        Пластинчата помпа предназначена за прехвърляне на дизелово гориво и други течности с по висок вискозитет от водата.
        Главното преимущество на помпата е захранването на 12V или 24V, защото може да се използва в полеви условия свързана към акумулатор или агрегат. Има възможност да се монтират различни периферии - пистолет, разходомер , филтри и т.н
        Работен режим - при 12V до 30 мин/час , при 24V до 10 мин/час
        ВНИМАНИЕ!!! ПОМПАТА НЕ Е ПОДХОДЯЩА ДА ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА БЕНЗИН

        TP 04002 0.180 / 0.4 40 л/м/ 60 л/м 12V / 24 V


        Това ако ти харесва, да ти дам линк?
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #5
          От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

          Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
          Здравейте колеги,
          докато спях ми се присъни къде има залежи от течни горива и като се събудих, о чудо! Вярно било
          Остана въпроса с добива. Каква ръчна помпа бихте препоръчали за да не се окаже, че сондажа ще спре в най-неподходящия момент поради техничсеки проблем.
          Поради спецификата на "земната кора" не могат да се използват от обикновените помпи които са с 3/4" или 1" тръба, като за варел... Очакваните добиви са около 1000-2000л. та и разни помпички с външен вид на такива от апарати за кръвно не биха ми свършили работа, ще се проточи с тях...
          Прилагам разни снимки от нета,за ориентировка:
          [ATTACH=CONFIG]704754[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]704755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]704756[/ATTACH]

          А-аа и за на края, поради надигнала се вълна от екоактивисти трябва да се действа бързо, преди да са обявили територията за резерват
          Ползвал всичко по снимките и всичко по предложените помпи от колегите та на кратко - забрав за снимките и избери ротационната ако ти се вьрти,ако не си вземи оная с врьзка за 12 волта и една резервна за дрелка и ги гледай да идват с импельри резервни.Тая с тока празни 200 литра за 2 цигари време / зависи и от помпата де ма това което ние ползваме това може /,а тая на дрелката 30-50 литра за цигара време.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

            Точно за това ми беше въпроса, ще се ориентирам към ротационната, и ще си направя щуцер за маркуч...
            ... за съжаление не мога да споделя мястото, защото като се говори за него и имането се зарива по надълбоко, знаете как е...

            Коментар


            • #7
              От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

              Ей, не се открие в България някое находище с голям запас и това е. Все разни по 200л, 20тона и подобни.

              Коментар


              • #8
                От: Каква ръчна помпа за гориво/масло?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ей, не се открие в България някое находище с голям запас и това е. Все разни по 200л, 20тона и подобни.
                Абе за тия находища много бият . С малко връзки по армията или някоя мина където имат още 40 тонни белази може да си намери електрическа маслоподкачваща помпа от танков двигател .
                Последно редактирано от sek.1; 24-04-14, 20:17.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X