Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Нисан Терано 2

    Здравейте колеги!! Имам проблем с моя Нисан и ще съм благодарен ако някой може да ми помогне. Проблема се появи днес докато го карах. Навлязох във вода изведнъж и угасна и това му беше паленето. Уж не беше дълбоко но имаше вода във въздушния филтър и сега не знам какво да го правя.. Джипа е Нисан Терано 2 2.7 тди 1997г. Благодаря предварително!!!!
    Последно редактирано от nikolay_stoyanov; 20-04-14, 22:37.

  • #2
    От: Проблем с Нисан Терано 2

    Колко вода имаше във въздушния? Удавен ли е или проосто има малко вода?

    На стартер върти ли, чуват ли се странни звуци при въртене? Изведбъж с удар ли угасна?

    Ако отговора на всичко е "не", изчакай го да изсъхне и после пробвай пак.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Проблем с Нисан Терано 2

      Ами въздушния беше мокър целия.. и най-вероятно е навлязла и навътре...На стартер върти, нямам странни звуци, но няма намерение да запали... Да с удар беше просто с висока скорост поднесе на един завой и се забих в един бая голям гол... водата беше около 30 см

      Ще изчакам малко да изсъхне и пак ще пробвам..
      Последно редактирано от nickbochev; 21-04-14, 10:00. Причина: Сливане

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Нисан Терано 2

        Първоначално публикуван от nikolay_stoyanov Преглед на мнение
        Ами въздушния беше мокър целия.. и най-вероятно е навлязла и навътре...На стартер върти, нямам странни звуци, но няма намерение да запали... Да с удар беше просто с висока скорост поднесе на един завой и се забих в един бая голям гол... водата беше около 30 см

        Ще изчакам малко да изсъхне и пак ще пробвам..
        Да изсъхне какво?Виж дали е влязла вода в цилиндрите....

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Нисан Терано 2

          Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
          Да изсъхне какво?
          Електроинсталацията. То ако всичко е в ред и с кофите да го поливаш - не му пука, но съм виждал и случки някои да въртят номера.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Нисан Терано 2

            Тази сутрин станах закачих му акумулатора, че го бях сложил да се зареди и не даде да му докосна ключа и запали от рас... Не знам дали не беше станало нещо на електроинсталацията защото вчера след като стана тоя проблем, лампичките по таблото започнаха да мигат все едно е коледна елха. Може ли да влезе вода в двигателя защото това ме притеснява най-много. И може ли занпред да се появи някакъв проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Нисан Терано 2

              Ако беше влязла вода в двигателя щеше да я чуеш. Виж си инсталацията, прегледай хубаво.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Нисан Терано 2

                Първоначално публикуван от nikolay_stoyanov Преглед на мнение
                Тази сутрин станах закачих му акумулатора, че го бях сложил да се зареди и не даде да му докосна ключа и запали от рас... Не знам дали не беше станало нещо на електроинсталацията защото вчера след като стана тоя проблем, лампичките по таблото започнаха да мигат все едно е коледна елха. Може ли да влезе вода в двигателя защото това ме притеснява най-много. И може ли занпред да се появи някакъв проблем.

                Набави си технически вазелин, откачи и почисти всички букси, бушоин, релета в двигателния отсек и ги смажи с въпросния вазелин. Прегледай всички маси, ако има клаясало почисти, притегни. Би трябвало да нямаш повече грижи с това след тая интервенция. Моя си върви и не му дреме и след миене на двигателя с големия маркуч, обаче всички букси светят отвътре.

                С метални тръбички ли си между дюзите, или с маркучета?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Нисан Терано 2

                  С метални тръбички е между дюзите. Днес ще отида да си взема такъв вазелин и ще почистя навсякъде.. Снощи го запалих и както светеше таблото изведнъж угасна дясната половина към километража. Най-вероятно има нещо още мокро или прекъснато..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Нисан Терано 2

                    - Умната дюза ти е с пиезо датчик - едната възможна причина да не работи като е мокро. Опитай да напръскаш само около нея с вода да видиш какво ще стане.
                    - датчика за позиция на коляновия вал ти е отпред, върху предните капаци на двигателя. Случва се да прави проблем тоя датчик, макар че в случая надали е от него.

                    Общо взето това е, за което се сещам. За мигането на таблото - огледай си масите в двигателния отсек, както ти казах по-горе. Неестествено е точно тоя вариант (1996-2000г) да прави грижи по таблото - няма електроника/компютри по него.

                    Прочети си и грешките, все пак.

                    И както казах - когато всичко е в ред, и с кофата да го поливаш не му дреме. Търси какво ти играе номерца.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Нисан Терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Набави си технически вазелин, откачи и почисти всички букси, бушоин, релета в двигателния отсек и ги смажи с въпросния вазелин. Прегледай всички маси, ако има клаясало почисти, притегни. Би трябвало да нямаш повече грижи с това след тая интервенция. Моя си върви и не му дреме и след миене на двигателя с големия маркуч, обаче всички букси светят отвътре.

                      С метални тръбички ли си между дюзите, или с маркучета?
                      Карал съм го във вода не 30 ами 60 санта и повече и аз го мия с маркуча няма проблрем.Явно гумичките по буксите искат чистене и мазане.На бензинка ми и влизало вода в цилиндрите без сериозни последици-късмет де.Дано и при колегата да мине леко.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Нисан Терано 2

                        Вчера почистих и смазах всички букси и бушони по двигателния отсег с технически вазелин. Всяка маса, която има съм изчистил от клеясало и съм претегнал. Сега работи и върви даже по добре и от преди нз защо може и така да ми се струва. Таблото си светна пак и засега не е изгасвало. Благодаря на всички за съветите!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Нисан Терано 2

                          Сега ми остават още куп неща да правя още по него Решил съм да сменя предни амортисьори, тампони на стабилизираща щанга,биалетки и въобще почти всичко отпред по окачването.. Отзад също мисля да сменя пружини и да го повдигна малко... Но това ще е на малко по късен етап

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Нисан Терано 2

                            По предницата взимай само оригинални части. Иначе се сменят през 1000-2000км. За биалетките е особено важно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Нисан Терано 2

                              Онзи ден когато почиствах буксите и масите не бях забелязал 2 маси и вчера викам да ги развия и да ги зачистя. Така и стана, но после като го запалих ми светна чека и не изгасва.. Няма никаква промяна във вървенето, не прекъсва не пуши вдига си оборотите ами както обикновено е всичко, но свети чека.. Мисля си да не би като съм зачистил тези маси сега да свети защото те бяха клеясали и да не са отчитали нещо не знам.. Пък чета във форума за тази цедка на помпата и си мисля да не е пълна и моята с боклуци и чак сега като почистих ел. инсталацията да ми светва чека...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X