Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика на Нисан навара D22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностика на Нисан навара D22

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10245553_690731804302281_515871457736934361_n.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:6053252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10274313_690731834302278_5322916609642649071_n.jpg
Прегледи:1
Размер:35.0 КБ
ID:6053253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10271564_690731817635613_6700484569328645394_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:6053254

    Здравейте колеги, това имам под волана на пикапа, двигателя е YD25DDTI, бялата букса доколкото разбрах е OBD2 16 пина, всякаква информация за диагностика би ми била полезна защото нямам знания в тази област, какъв хардуер ми е необходим за диагностика ?

  • #2
    От: Диагностика на Нисан навара D22

    Хардуера, дето ти е необходим за четене на грешки са казва "кламер". Дават се на късо контакти на буксата и се гледат миганията на "check" лампата, по което се четат грешките.

    За диагностика (гледане на данни в реално време) вече си трябва кабел. Из eBay - дал господ. Просто в описанието трябва да пише че поддържа твоето возило.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Диагностика на Нисан навара D22

      Така вчера ми пристигна bluetooth OBD2 четец от ибей, влезна в бялата 16 пинова букса, свърза се с телефона ми, с приложението torque се опитах да направя връзката, започна да проверява един по един протоколите но никой не съвпадна, така че колегите с подобни автомобили да имат едно наум. По принцип за дизелови автомобили го дават че от 2004 всички трябва да поддържат OBD2 стандарт, моят е регистириран април 2004, но уви.

      Коментар


      • #4
        От: Диагностика на Нисан навара D22

        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
        Така вчера ми пристигна bluetooth OBD2 четец от ибей, влезна в бялата 16 пинова букса, свърза се с телефона ми, с приложението torque се опитах да направя връзката, започна да проверява един по един протоколите но никой не съвпадна, така че колегите с подобни автомобили да имат едно наум. По принцип за дизелови автомобили го дават че от 2004 всички трябва да поддържат OBD2 стандарт, моят е регистириран април 2004, но уви.
        Нещо не е май както трябва...
        При мен на Терано 2 2001г. същра OBD2 четец си се свързва перфектно с телефона и с torque...
        Работи си идеално, като показва и трие грешки, а също си предава и рални данни при запален мотор и при движение също.
        Аз съм доволен и джипа е както писах 2001г.
        П.П.виж дали се сдвоява с телефона, да не би четеца да не открива телефона...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Диагностика на Нисан навара D22

          свързва се с телефона върти протоколите и накрая ми казва че не може да се свърже, евентуално да си проверя дали съм запалил колата... моят е от този който е със оранжева лепенка и пише че поддържа всички OBD2 протоколи, твоят какъв е ?

          Коментар


          • #6
            От: Диагностика на Нисан навара D22

            Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
            свързва се с телефона върти протоколите и накрая ми казва че не може да се свърже, евентуално да си проверя дали съм запалил колата... моят е от този който е със оранжева лепенка и пише че поддържа всички OBD2 протоколи, твоят какъв е ?
            Ами и моя е същия...Марката му беше нещо с "Е..."
            А ти запалил ли си двигателя или не?
            Ако не си мисля, че трябва да е запален
            П.П. Провери все пак дали наистина се свързва.Отиди на блутут настройките и му задай ръчно да се свърже към телефона ти.Понякога може да ти се наложи и докато джурка протоколите, да го извадиш от буксата и пак да го мушнеш!
            И още нещо...В менюто ти има да посочиш на какъв автомобил го закачаш...добре е да си е избрано на твоя който тестваш!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Диагностика на Нисан навара D22

              Съмнява ме да стане точно за навара д22.
              Аз моята съм я карал в Бош сервз и на други гаражни майстори с диагностики и не могат да се свързват с колата. Само в Нисан сервизите имаха точния софтуер.

              Коментар


              • #8
                От: Диагностика на Нисан навара D22

                Бе, нещо четох по чужди форуми и рових в ибея за нещо по скъпо и май ще стане с нисан консулт 2, обаче това си е чисто нисанска апаратура и струва пари и ще ме мине без домашни диагностики.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X