Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

    Първо поздравявам всички с настъпващите празници - много здраве и безаварийни километри!

    Искам да споделя впечатления от въпросния автомобил. Карам го от 2007 година - закупен нов от Нисан Варна. 2.5 DCI (174к.с) автоматик.
    В момента а на 289,000км.

    Какво мога да кажа:

    Експлоатация:
    Колата е карана при всякакви условия - зиме, лете, дъжд,сняг, кал, камъни, пясък... гараж нямам, нощува на улицата. Дърпал съм ремаркета, каравани, други коли и лодка. Товарил съм я с почти всичко което може да влезе вътре. Завирал съм се във всякакви възможни места. Пътувал съм по всички възможни пътища - магистрали (в БГ и Европа), второстепенни, третостепенни и ужасни междуселски и черни пътища.
    Правил съм си Off Road експерименти (естествено в рамките на нормалното - но дерета, баири и там подобни спортни изяви) и до този момент не ме е оставяла никъде, при никакви условия. Не съм закъсвал в сняг, лед, кал и пясък.

    Поддръжка:
    Масло двигател - на 8,000км - синтетика 5w50, 5w40
    Кутия, раздатка и диференциали - на 60,000км
    Гуми въртя на 5,000км
    При студен старт винаги чакам няколко минути да позагрее(5-10мин)
    При гасене(особено след по сериозно натискане - магистрали и висока скорост) изчаквам да поохлади турбината и тогава гася.
    Не издевателствам, карам нормално не влизам в критични обороти.
    С една дума - пазя- не съм душманин.

    Двигател / динамика:
    Карал съм и по бързи коли, или както един приятел казва " като хипопотам в рядка кал е". Набира бавно но позволява да се кара с висока скорост.
    140км/ч - 2,800 оборота, 160 км/ч - 3,200 оборота. Не е особено пъргава, но затова пък разхода е доста приличен - 9-10 л извън градско(120 - 140км/ч)
    не повече от 12л. градско - нормално каране. Двигателя е малко по-шумен в сравнение с Mercedes, Audi, VW и BMW, но затова пък е безпроблемен.
    Няма светене на чекове, чистене на грешки и т.н. Разход на масло няма и до днес. Като понатисна рязко газта изпушва, но си е така от нов.

    Окачване:
    Возията е повече от прилична, като се има в предвид, че е на шаси - вози доста добре. Малко по-твърдичко(в сравнение с леките коли)но плавно без лакатушене като Terrano(имах и мога да направя сравнение). Нямам никакви оплаквания, нито аз, нито всички хора които съм возил през годините.
    До този момент разбит тампон, шарнир, рейка или изпуснал амортисьор нямам.

    Интериор:
    Не е от лускозните, но има всичко необходимо(моя е comfort, средно ниво, има едно по-високо elegance - кожи, навигация ел.седалки и т.н).
    Като изключим тапицерията на шофьорската седалка, която се скъса(аз съм 100кг) всичко друго си е на място, и си работи като ново.

    Ремонти:
    Към момента съм сменил ролка на динамото на 150,000км (със някакъв тип съединител е) купих втора употреба от Ebay за 20 паунда.
    Каре на кардана на 170,000км което аз доста умишлено поразбих в една огромна пряспа (да отбележа, че колата не е спирала, карето просто почна да тресе и го смених).
    На 270,000км кутията влезе в някакъв авариен режим и се движеше само на 3та скорост. Оказа се скъсано кабелче (вътре в кутията) отвориха запоиха и отново всичко е ок.

    Заключение:
    За мен, повтарям за мен това е перфектния автомобил със всякакво предназначение - семеен, за пътуване, за разходки в гората, риболов къмпинг...
    Става и за градско каране(висок, спира се навсякъде - тротоари, градинки), също така за пътуване. Удобна висока стойка - не изморява.

    Има много глупости изписани за този модел, дано да съм вкарал малко яснота по случая.

    Ако някой има въпроси, ще се радвам да отговоря.

  • #2
    От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

    Поздравления! С мъничко завист ти казвам едно евала и си пожелавам и аз нещо подобно. Със здраве да си го караш и още много километри - че да ти втръсне.

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      Поздравления! С мъничко завист ти казвам едно евала и си пожелавам и аз нещо подобно. Със здраве да си го караш и още много километри - че да ти втръсне.
      Мерси много за пожеланието. В интерес на истината, не мисля да го сменям скоро, но дори да реша, не знам с какво мога да го заменя. Може би като излезе нов модел, но определено ще бъде Нисан. Това ми е третия от марката и от всички съм много доволен.

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

        Много добре написано.
        Моят вече е на 140 000. Кара се ежедневно и за този пробег няма нищо сменено. 140 000км нито тропа, нито скърца, нито нищо. С ръчни скорости е - въпреки митовете и легендите, че хвърлял съединител на 90 000км, засега няма изгледи да е за смяна, въпреки че понякога така ми сеструва, но това е защото си въобразявам, поради многото изписано по този въпрос.
        Не съм доволен само от боята - таванът ми се олюпи, но май някой го е напръскал с нещо като киселина, за да стане така.

        Всички консумативи си сменям сам на 10 000км.

        Ако ще го сменям, искам да е с фейслифта, който е с 3л дизел и 235кс.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

          Искрени благодарности. Страшно полезен пост /поне за мен/. Определено ми помогна при избора на кола. И аз ти пожелавам още дълго да си го караш и да му се радваш.

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

            Интересна статия,набелязъл съм и аз такъв джип в момента карам Терано 3.0 ДИ и съм изключително доволен.Надявам се скоро да карам Патфайндър и да има положителни отзиви от него.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

              Тъй като и аз съм собственик на такъв джип,искам да отбележа също , че разхода ми на 100км. извънградско при нормално каране е 7.3 л. което имайки в предвит големината му и т.н. е направо майтап.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                Какво имаш впредвид с нормално каране до 100 или до 130 на магистрала?
                Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                  По данни на производителя - разход извънградско 8,3 литра на 100 километра
                  Nissan Pathfinder 2.5 dci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                    Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                    По данни на производителя - разход извънградско 8,3 литра на 100 километра
                    Остай ги тея - откъде да знаят колко им гори колата Друго си е тука някой като ти каже колко малко му гори колата, и как не се е прекарал

                    Майтапа настрана - от личен опит над 2г на същия - джипа е икономичен за размерите и теглото си, но под 8,5 няма как да падне, проверено многократно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                      Първоначално публикуван от pmpetrov Преглед на мнение
                      Тъй като и аз съм собственик на такъв джип,искам да отбележа също , че разхода ми на 100км. извънградско при нормално каране е 7.3 л. което имайки в предвит големината му и т.н. е направо майтап.
                      Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                      Какво имаш впредвид с нормално каране до 100 или до 130 на магистрала?
                      !00 км/ч средна се постигат , когато стрелката ти е застанала на 115 на магистралата

                      Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                      По данни на производителя - разход извънградско 8,3 литра на 100 километра
                      Аха , про 90 км/ч средна скорост.Няма как да стане при 90 км/ч ограничение.
                      Няма нищо лошо , че собственикът и екземплярът са се намерили.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                        Здравейте, колеги!
                        Нов съм във форума и съжалявам предварително ако правя грешки тук.
                        Та въпроса ми е !
                        Загуби ми се парното на nissan pathinder 2.5 dci 2006. Температурата на уреда е ОК.стой в хоризонтално положение и мотора си загрява,което ме води до мисълта,че термостата е ок.Забелязах,че нивото но антифриза ми е под минимума дори го няма в казанчето, дали това е в основата на проблема? Дали някой е имал подобен проблем или да ми даде съвет какво може да е станоло???

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                          Липса на парно е проблем, а съчетано и с липса на охл. течност може да е сериозен проблем.
                          Напълнете охл. течност и следете какво се случва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                            Остай ги тея - откъде да знаят колко им гори колата Друго си е тука някой като ти каже колко малко му гори колата, и как не се е прекарал

                            Майтапа настрана - от личен опит над 2г на същия - джипа е икономичен за размерите и теглото си, но под 8,5 няма как да падне, проверено многократно.
                            Имах такъв джип 10г и твърдя, че спокойно разхода може да бъде свален под 8, защото моят многократно е засичан на 7-7,5л на 100 на пътя София-Варна.
                            При тези джипки и пикапи разходът варира в големи граници в зависимост от това дали са с ръчни скорости и дали са Евро 3 или Евро 4. Евро 4 с автомат харчи най-много, значително повече от най-икономичната комбинация - Евро 3 с ръчка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Pathfinder R51 2006 - впечатления

                              Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                              Първо поздравявам всички с настъпващите празници - много здраве и безаварийни километри!

                              Искам да споделя впечатления от въпросния автомобил. Карам го от 2007 година - закупен нов от Нисан Варна. 2.5 DCI (174к.с) автоматик.
                              В момента а на 289,000км.

                              Какво мога да кажа:

                              Експлоатация:
                              Колата е карана при всякакви условия - зиме, лете, дъжд,сняг, кал, камъни, пясък... гараж нямам, нощува на улицата. Дърпал съм ремаркета, каравани, други коли и лодка. Товарил съм я с почти всичко което може да влезе вътре. Завирал съм се във всякакви възможни места. Пътувал съм по всички възможни пътища - магистрали (в БГ и Европа), второстепенни, третостепенни и ужасни междуселски и черни пътища.
                              Правил съм си Off Road експерименти (естествено в рамките на нормалното - но дерета, баири и там подобни спортни изяви) и до този момент не ме е оставяла никъде, при никакви условия. Не съм закъсвал в сняг, лед, кал и пясък.

                              Поддръжка:
                              Масло двигател - на 8,000км - синтетика 5w50, 5w40
                              Кутия, раздатка и диференциали - на 60,000км
                              Гуми въртя на 5,000км
                              При студен старт винаги чакам няколко минути да позагрее(5-10мин)
                              При гасене(особено след по сериозно натискане - магистрали и висока скорост) изчаквам да поохлади турбината и тогава гася.
                              Не издевателствам, карам нормално не влизам в критични обороти.
                              С една дума - пазя- не съм душманин.

                              Двигател / динамика:
                              Карал съм и по бързи коли, или както един приятел казва " като хипопотам в рядка кал е". Набира бавно но позволява да се кара с висока скорост.
                              140км/ч - 2,800 оборота, 160 км/ч - 3,200 оборота. Не е особено пъргава, но затова пък разхода е доста приличен - 9-10 л извън градско(120 - 140км/ч)
                              не повече от 12л. градско - нормално каране. Двигателя е малко по-шумен в сравнение с Mercedes, Audi, VW и BMW, но затова пък е безпроблемен.
                              Няма светене на чекове, чистене на грешки и т.н. Разход на масло няма и до днес. Като понатисна рязко газта изпушва, но си е така от нов.

                              Окачване:
                              Возията е повече от прилична, като се има в предвид, че е на шаси - вози доста добре. Малко по-твърдичко(в сравнение с леките коли)но плавно без лакатушене като Terrano(имах и мога да направя сравнение). Нямам никакви оплаквания, нито аз, нито всички хора които съм возил през годините.
                              До този момент разбит тампон, шарнир, рейка или изпуснал амортисьор нямам.

                              Интериор:
                              Не е от лускозните, но има всичко необходимо(моя е comfort, средно ниво, има едно по-високо elegance - кожи, навигация ел.седалки и т.н).
                              Като изключим тапицерията на шофьорската седалка, която се скъса(аз съм 100кг) всичко друго си е на място, и си работи като ново.

                              Ремонти:
                              Към момента съм сменил ролка на динамото на 150,000км (със някакъв тип съединител е) купих втора употреба от Ebay за 20 паунда.
                              Каре на кардана на 170,000км което аз доста умишлено поразбих в една огромна пряспа (да отбележа, че колата не е спирала, карето просто почна да тресе и го смених).
                              На 270,000км кутията влезе в някакъв авариен режим и се движеше само на 3та скорост. Оказа се скъсано кабелче (вътре в кутията) отвориха запоиха и отново всичко е ок.

                              Заключение:
                              За мен, повтарям за мен това е перфектния автомобил със всякакво предназначение - семеен, за пътуване, за разходки в гората, риболов къмпинг...
                              Става и за градско каране(висок, спира се навсякъде - тротоари, градинки), също така за пътуване. Удобна висока стойка - не изморява.

                              Има много глупости изписани за този модел, дано да съм вкарал малко яснота по случая.

                              Ако някой има въпроси, ще се радвам да отговоря.
                              Колега Прав си колата е просто перфектна карал съм такова доста дълго време, колата се държи уникално на пътя, наистина не изморява а до колкото за 4Х4 системата много ми харесва стига да имаш хубави гуми до сега не ме е оставял никъде само че онова което аз карах беше с Ръчни скорости за разход ако говорим нормално каране без настъпване гори 10 - 11 проблеми не ми е правил никакви, колата доста ми харесва пожелавам си някой ден пак да карам такъв. Казвам на всички които искат да си купят някаква кола за "Всичко" взимайте си го за всякакъв път става, но знаете все пак трябва пазене всичко си иска своето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X