Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центрофуга за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Центрофуга за дизел

    От картинката колко се вижда този към по-външния обем е изхода, другият е за осушаване на обема под въртящата се чаша.
    Колко тона ще чистиш и какво е замърсяването?

    Коментар


    • #17
      От: Центрофуга за дизел

      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
      От картинката колко се вижда този към по-външния обем е изхода, другият е за осушаване на обема под въртящата се чаша.
      Колко тона ще чистиш и какво е замърсяването?
      2000 литра без малко. Вътре в горивото има вода (много малко но има ) , ръжда и нещо като пясък ама на харизан кон зъбите няма да гледам . Другата идея е , че миналата година помпата ми беше пред заминаване и , за да я съсипя изгорих малко над 400 литра олио, а имам достъп и до двигателно масло. При цени от 60-100лв за ГНП лукас без грам електроника само с един клапан авансатор или 200 лева за ремонт на ГНП-то с демонтаж и монтаж и реглаж на дюзите мисля , че тази центрофуга мога да я използвам и след това на всеки 150 литра олио или масло ремонта е избит . Е вярно остава цапотията и два дена без кола за ремонта като се наложи ама няма пълно щастите

      Коментар


      • #18
        От: Центрофуга за дизел

        По принцип повечето корабни сепаратори за гориво и масло са на този принцип
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31744787fa.png
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5581468
        Където: 1: Product feed, 2: Centripetal pump, clarified phase, 3: Discharge, clarified phase, 4: Hydrohermetic feed, 5: Distributor, 6: Disk stack, 7: Sliding piston, 8: Spindle, drive, 9: Discharge, collected solids, 10: Solids holding space, 11: Discharge, concentrate, 12: Nozzles, 13: Centripetal pump, concentrate
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Центрофуга за дизел

          Това ми го бутат на количка,включва помпа човека,смучещия е колко гърло вината на резервоара и смуче по 300-500 литра на час.Ако ми трябва по-голяма ми я карат с лодка,че няма как да се бута в марината та не знам дали наистина му излиза сметката на човек да прави една такава магария.

          Колко е водата там,колко е ръждата и от 100 литра нафта колко пясък излиза?Щото това го обира и нормален филтър еле ако я оставиш да се утаи и смучеш на десетина см от дъното.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Центрофуга за дизел

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...Колко е водата там,колко е ръждата и от 100 литра нафта колко пясък излиза?Щото това го обира и нормален филтър еле ако я оставиш да се утаи и смучеш на десетина см от дъното.
            Напълно съм съгласен...
            Просто колегата бе тръгнал в посока сепаратор, та затова реших да му покажа какво представлява сепаратора, та да го откажа (неговата схема по-ми прилича на филтър за течности с по-голям вискозитет, за които е нужна допълнителна сила за да ги прекара през филтъра)...
            Един варел с утайник би му свършил прекрасна работа
            Пък ако иска след това - и през един горивен филтър че да е съвсем сигурен...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Центрофуга за дизел

              За да се получи нещо то задължително трябва да мине през горивен филтър преди да се сипва в резервоара иначе рано или късно събираш тиня с шепи да я ринеш / кой иска снимки да казва / и това въпреки прекарването през центрофуга.Не я ли прецицам през 30 микрона поне не го броя за нафта
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Центрофуга за дизел

                Благодаря колеги ако ми остане време ще сътворя това от скицата, за да видя какъв ще е резултата. А засега минавам на варианта седмица две във варел и после на 10-15см от дъното източване с маркуч на самотек да не увлича много ако има помпа. След това през горивен филтър 2-3 пъти и оттам в резервоара . Благодаря за всички съвети и идеи

                Коментар


                • #23
                  От: Центрофуга за дизел

                  Ето,че Форума помага.Стигнахте до правилното бюджетно решение (анулирахте утопичните идеи). Времето (чакането) в случая ВИ носи (спестява) пари и труд. Успех и да си "джиткате" безаварийно!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Центрофуга за дизел

                    Центрофуга, която да работи по-добре от земното притегляне не може да се направи в домашни условия. Ни лагери, ни балансиране може да се направи като свят. Отделно че ще харчи ток и занимавка, а утаяването си става и без да му помагаш.

                    За филтри - има едни водопроводни текстилни, има по 100-50-20-10-5 микрона, филтърното тяло е 2 педи и в чашата (стъклена) има място за 300-500мл боклуци. Според мен от това трябва да се започне. Най-много да трябва да му се смени уплътнението, ако страда от нафтата. Е и някаква помпичка в цялата работа, макар че водата обикновено минава и на самотек.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Центрофуга за дизел

                      Помпа лукас... кой модел е? Трябва да е или без електрически клапан за аванса, или без електроника. Двете вървят заедно.
                      Ама карай, може да имаш късмет. Щом е оцеляла от олиото май е прескочила трапа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Центрофуга за дизел

                        Не съм при нея да запиша номера , но е с клапан авансатор. Няма Електроника по нея роторна е. Единствено клапан авансатор и клапан за спиране и пускане на нафтата към двигателя. Предлагат ми една Бош с тръбичките и 4-те дюзи от рено 19 1.9 дти и се чудя дали да не я подменя ако се скапе някой ден дето се вика хляб и вода не иска да стои в гаража а и пари за придобивката и май не ще

                        Коментар


                        • #27
                          От: Центрофуга за дизел

                          Здравейте, искам да добавя един въпрос. А именно, ако искаме да пречистим замърсено масло (трансформаторно, хидравлично) и то да стане бистро, свежо има ли някакъв начин. Говорим за в домашна среда. Благодаря предварително.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X