Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

    Здравейте! Повечето майстори не обръщат много внимание на детайлите и се налага пак сам да поправям разни неща след среща на машината с майстори. Явно има нещо криво, не знам дали е челото на двуцевката, или долната страна на колектора, но гарнитурата на уплътнява и това си е. Ясно ми е, че оправането на проблема става със сваляне на колектора и двуцевката и шлайфането им, но не мога да си позволя подобен лукс, защото джипката ми е единствената кола и няма, а какво да разнасям железата за шлайф. Преди време уплътних с една бяла паста, която е за тази цел, но след около половин година пак проби. Чудя се сега дали да не пробам с топлоустойчив силикон за камини, или пак с някаква паста, но на друга марка?! Дайте акъл вие, как да закрепя положението, че това пърдене отпред много дразни.
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

    Пак с тая паста. Не виждам с какво друго. При положение че е изкарала 6 месеца е добре. Но не бих се занимавал. Сваляй колекторите и шлайф, всичко друго е майтап и като сметнеш времето и разправиите по пасти и т.н. пак ще стане колкото да шлайфаш.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

      крива е металната част на генерацията
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
        Здравейте! Повечето майстори не обръщат много внимание на детайлите и се налага пак сам да поправям разни неща след среща на машината с майстори. Явно има нещо криво, не знам дали е челото на двуцевката, или долната страна на колектора, но гарнитурата на уплътнява и това си е. Ясно ми е, че оправането на проблема става със сваляне на колектора и двуцевката и шлайфането им, но не мога да си позволя подобен лукс, защото джипката ми е единствената кола и няма, а какво да разнасям железата за шлайф. Преди време уплътних с една бяла паста, която е за тази цел, но след около половин година пак проби. Чудя се сега дали да не пробам с топлоустойчив силикон за камини, или пак с някаква паста, но на друга марка?! Дайте акъл вие, как да закрепя положението, че това пърдене отпред много дразни.
        Моторен силикон ,качествения издържа 300 градуса.Преди години карах Форд Гренада 2.1дизел ,правих си основен ремонт на мотора ,но гарнитурите на генерацията не можах да ги намеря и използвах такъв силикон за ДВГ,никакви проблеми ,след години така я и продадох.Силикона се спича ,но държи добре при това на дизел!В никакъв случай не използвай този за камини ронлив е и стои като строителен материал след изсъхване,демек не става!Мислил ли си да пробваш с клингерит или медна ламарина/латунг/?Стига да имаш време да търсиш!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Моторен силикон ,качествения издържа 300 градуса.Преди години карах Форд Гренада 2.1дизел ,правих си основен ремонт на мотора ,но гарнитурите на генерацията не можах да ги намеря и използвах такъв силикон за ДВГ,никакви проблеми ,след години така я и продадох.Силикона се спича ,но държи добре при това на дизел!В никакъв случай не използвай този за камини ронлив е и стои като строителен материал след изсъхване,демек не става!Мислил ли си да пробваш с клингерит или медна ламарина/латунг/?Стига да имаш време да търсиш!
          Медната ламарина е добра идея, но нямам идея, каква дебелина да търся и откъде. Не знам дали и като е по-дебела ще могат колектора и двуцевката да я стиснат така, че да я щамповат един вид и да легне по кривините. Разгледах силикона за камини и на него си пише, че като изсъхне става твърд и няма еластичност. Ще пробам с такъв силикон, какъвто ти казваш само да спре да вали някой ден....
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Здравейте! Повечето майстори не обръщат много внимание на детайлите и се налага пак сам да поправям разни неща след среща на машината с майстори. Явно има нещо криво, не знам дали е челото на двуцевката, или долната страна на колектора, но гарнитурата на уплътнява и това си е. Ясно ми е, че оправането на проблема става със сваляне на колектора и двуцевката и шлайфането им, но не мога да си позволя подобен лукс, защото джипката ми е единствената кола и няма, а какво да разнасям железата за шлайф. Преди време уплътних с една бяла паста, която е за тази цел, но след около половин година пак проби. Чудя се сега дали да не пробам с топлоустойчив силикон за камини, или пак с някаква паста, но на друга марка?! Дайте акъл вие, как да закрепя положението, че това пърдене отпред много дразни.
            Мисля си, дали не е най-добре да намериш друг колектор, да го шлайфаш, ако има нужда и да го смениш направо с нови гарнитури. А и ще си ползавш джипата през това време. Пък и едва ли ще е много скъп.
            Макар че ако проблемът е в генерацията, няма нужда от колектор, а от генерация. Тая генерация скъпа ли е? Имаш ли представа колко струва? Проверявал ли си?
            Последно редактирано от sony bono; 19-04-14, 10:06.

            Коментар


            • #7
              От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
              Мисля си, дали не е най-добре да намериш друг колектор, да го шлайфаш, ако има нужда и да го смениш направо с нови гарнитури. А и ще си ползавш джипата през това време. Пък и едва ли ще е много скъп.
              Макар че ако проблемът е в генерацията, няма нужда от колектор, а от генерация.
              Не ми се дават излишни кинти, че и без това вече хвърлих сериозна сума, като част от тях просто отидоха на вятъра. Ще закрепя сега положението, а пък някой ден ще ида при едни пичове ауспухджии, които ще ми решат проблема кардинално, а пък така и така се каня от много време да махна катализатора...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Не ми се дават излишни кинти, че и без това вече хвърлих сериозна сума, като част от тях просто отидоха на вятъра. Ще закрепя сега положението, а пък някой ден ще ида при едни пичове ауспухджии, които ще ми решат проблема кардинално, а пък така и така се каня от много време да махна катализатора...
                Сигурно има и добавка, сиплаш я и запушва дупката.

                Коментар


                • #9
                  От: Уплътняване на изходящ колектор и двуцевка!?

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  Сигурно има и добавка, сиплаш я и запушва дупката.
                  Да... и най-вероятно ще залепнат и клапаните
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X