Обява

Свий
Няма добавени обяви.

новобранец със сузуки самурай търси съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • новобранец със сузуки самурай търси съвет

    купих си сузуки самурай от 1985 година ( финансиите ми стигнаха за този модел само) в добро състояние е. Имам желание да се науча и да усетя какво е да караш по черни пътища, но преди това има ли някакви ъпдейти които трябва да направя на този молед?! или просто тръгвам и карам?! много ще съм благодарен за някой и друг съвет и препоръка.
    съжалявам ако е имало подобна тема, но аз поне не открих нещо подобно.

  • #2
    Точно за Самурай може и да няма ... ама има общовалидни неща за всички джипове ... така че може да четеш на воля из форума ...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #3
      да но точно какво да търся ?!

      Коментар


      • #4
        Ами ... и аз не мога да намеря нещо конкретно ...
        http://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=1627

        Ако ще си правиш разходка по черен път и ще се върнеш при по-голямо препятствие - може да караш и така ... Ако ще караш по-сериозно има много неща да се направят ... и има за повечето от тях писано ...
        Необходима екипировка, избор на гуми, евентуално лифтинг ... ама аз не карам джип и пропускам много неща ...

        Има няколко броя на списанието ОфроудБГ с "Училище 4х4" ... там има описано необходимата екипировка и теория за някои срещани терени извън пътя ... добро е като за начало - после идват сериозните въпроси ...
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          трябва ти някои като братя Флекс
          10-15000лв.
          и си готов
          WWW.FBRALLYRAID.COM

          Коментар


          • #6
            cdjabi, един съвет от мен покарай както си е, почети из форума и след един - два опита ще наберш смелост да се "заглавиш" някъде като хората и тогава ще почнеш да си мислиш за неща като: лебедка, хубави гуми, high-lift...списъка е "безкраен" и включва неща като самоблокиращи се диференцияли... та стига до смяна с по-така и после Още по-така "джип", въобще ако си се заразил с тази "краста" (оффроуда си е заболяване) приготви се за много (не винаги оправдани) разходи и много забавления.
            Успех

            Коментар


            • #7
              а иначе ето какво може да стане и от твоето сузуки:
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #8
                Купи си едни хубави гуми и направо в калта! Опита който ще добиеш сам с дадена машина неможе да ти го обясни никой! Да некажем че всяка ситуация си е сама по себе си индивидуална! А за това че ще се счупи нещо от друго нещо тва е задължително дори и да си го направил по свръх модели за качество Все пак от мен съвет:
                1.Прегледай масла - двигател,скорости,мостове,раздатка!
                2.Хубави гуми - за да незатъваш като има мъгла и да казваш че джипа небил проходим!
                3.Гресирай си карданите и провери каретата дали нехлопат!
                От там нататък само ще си покаже кое ще се чупи!
                А иначе за малкото пари ... според мен си направил един от най-добрите избори щом си начинаещ! Успех със возилото! Със здраве да го караш! Да затъваш, щото иначе немоеш да осетиш тръпката, но винаги да излизаш! Ако имаш някви проблеми с части пиши ми тук във форума и ще ти помогна ако не с часта то с някой савет!
                4ао
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар


                • #9
                  Внимателно чета форума и се уча (надявам се бързо)
                  благодаря за съветите и напътствията
                  И какви гуми ще ми препоръчате за моя джип
                  този на снимката изглежда много яко - ама не са ли му много големи гумите?!
                  да не стане така да купя няакакви гуми да не стават за моя джип или пък да го натоваря нещо
                  дайте някой модел на що годе приемлива цена

                  Коментар


                  • #10
                    DINI ще направя това, което си ми написал. виждам тук в форума, че доста неща си писал за този модел - сузуки самурай и си имал до скоро. така че ако има проблеми ще те питам това онова.

                    Коментар


                    • #11
                      тази на снимката е на един приятел, който я продава за $2500, като е вкарал в нея над $1500 под формата на гуми, лифт-3', дифове и тн. гумите са 33/12.50р15 интерко и според мене трудно ще влязат на нелифтван suw
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        знам за един зевзек, който си сложи 265/70R15 А/Т гуми с толкова изтъркан грайфер, че едва се вижда... - стават без да опират на Самурайчето

                        За нормална експлоатация - не по-широки от 205 според мен... избора на гуми зависи с какви /предполагам ограничени/ ресурси разполагаш...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          хаха аз съм слагал на моя 375 широки от шевролет с никелирани джанти..., проблема беше че подпираше на завой в гредите, а инче джантите бяха исхвърлени на вън и нему седеха много лошо! Този от който го купих го караше с оригиналните джанти с 275 ама му седеха като конуси и се цепеха!
                          За какви да си купиш - има едни тракторни барум за по 110 кинта някаде е за една гума! 16" са и стават на самурая, но само за тежки условия в смисъл неможеш да дигаш повече от 40-50... и нестават за шусе!
                          Иначе 16" джанти за самурая се намират лесно стават от старите жолги, вършава, жук, ниса, новите ниви.
                          4ао и успех
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от DINI
                            хаха аз съм слагал на моя 375 широки от шевролет с никелирани джанти...
                            не казвам, че не може да се сложат, а че няма да има положителен ефект в/у проходимостта
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              малко офтопик но имам въпрос към дини какво направи с джантите от шевито ? че си търся такива

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X