Обява

Свий
Няма добавени обяви.

новобранец със сузуки самурай търси съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    за проходимост.... на самурая са му много и 195 широки ако питаш мене, това за дълбок сняг говорим! Иначе за кал и пясък тези 375 правеха чудеса! Той просто неможе да се окупае! А на път няма дупки се едно
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от DINI
      ... А на път няма дупки се едно
      4ао
      да не искаш да кажеш "и с дупки и без дупки - все едно" /все си друса/?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от LJ73

        да не искаш да кажеш "и с дупки и без дупки - все едно" /все си друса/?
        LJ,това ми хареса.

        аз понеже продължавам да си мисля за лендкрузъра(виж другата ми тема) и сондирам мнения , та днеска в работата единия от шефоветв вика "ама ти точно на тойота ли си се спрял, аз имам перфектен вранглер, с 5.7 мотор, лифтван, и тн, бля-бля; ама имам и един страшен самурай..." и аз понеже му се изсмях, той се пули и вика "ми това е the best for offroud", казвам ,да , ама са ви много скъпи зъболекарите...е, не разбра
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #19
          щом друса, значи върви! а това е най-важното!

          Аз съм се возил на няколко самурая, но не ми е направило впечатление да друсат кой-знае колко /сигурно защото само с малка скорост и за кратко/... Тойота-та имам чувството, че друсаше най-много по кръпките на Цариградско... направо удряше в бъбреците от това тръскане...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            колкото разбрах трябва да си намеря 16" джанти и гуми по-малки от 195. лично аз съм скиор и обичам да се качвам на места където кола едва ли би могла да отиде. много ще се радвам ако успявам със самурая.
            след като прочетох това онова във форума отидох да пробвам самурая - оказа се че не му работи блокожа. вдигнах задните му гуми във въздуха и пробвах пак - оказа се че не зацепва. попитах тук там и ми казаха че това е много лош знак - тоест има опасност да затъвам. завъртях гумите и чувам леко потробване във диференциала. майсторите ми казаха че трябва да се свали.
            с един мой приятел решихме ( той разбира доста от коли, но с джипове няма опит) да свалим целия диференциал и да отворим
            за случая си купих една книга "японски автомобили" за 17 лв. поръчах я в нета - ама след като получих пратката останах "Леко" разочерован. нещо не ми се видя надеждна.
            след като сваля диференциала и да кажем че успея да оправя блокажа, какво още би трябвало да проверя или сменя. разбира се ще сменя маслото. а друго?! дайте напътствия

            Коментар


            • #21
              АБе бате ти сигурен ли си въобще, че тоя джип има блокаж! Далеч несе залъгвай, че всички самураи имат! Повечето нямат! Като гледам никъде неспомена за механиката с която го включваш-жилото!
              А Тва за дифера ... и да го свалиш ти гарантирам, че дори и да има повреда в блокажното устройство нищо неще можеш да направиш!
              За начало виж е тоя сайт дет съм направил http://blokaj.hit.bg/ това е точно блокажа на самурай! Като погледнеш последната снимка има едно капаче с четири болта е там трябва да е монтирано това от предпоследната снимка! Ако не е значи блокаж нямаш! Ако нямаш и такъв отвор значи никога не е и имало!
              За шума в дифа - как точно шуми? Обясни по подробно! Ако дигате на крик двете гуми и ги въртите и се чува шум несе заблуждавай това е нормално! Ти и да свалиш дифа нищо неможеш да му помогнеш! Ако има луфт или сменяш лагер се реголира, но реглажа на диференциала е едно от най-сложните неща в ремонта на автомобилите като цяло... ако се опиташ нещо да го реголираш гаранция, че ще му ускориш процеса на трошене - неси съсипвай количката по този начин...
              Ако го вадиш все пак то предварително трябва да искубеш полуоските, така че смени си семерингите на полуоските и лагерите на полуоските ако са разбити! От тези лагери понякога има много голям шум...
              4ао и успех и пиши пак кво става ако те интересува нещо! Ако сваляш дифера изброй му зъбите на пиньон и корона защото имам некви остатъци може да ти свършат работа ...
              4ао
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #22
                аз прегладах преди това всички твои мнения и разгладах вниматлено снимките. имам точно същото от дясната страна на блокажа. аз от вътре пунскам жилото, светвами на таблото индикация че съм пуснал блокажа, но таратанци .....когато вдигнах гумите установих че не работи. в четвъртък ще започнем да сваляме всичко отзад.ще пиша ако имам проблеми и как се развиват нещата

                Коментар


                • #23
                  хах блокажа требва да ти работи тогава когато е освободено тва вътре! Що, ти сведка лампата значи е така то там така е напраено че датчика светне ли значи 100% е активирана системата!
                  Има обаче значение как въртите когато го повдигнете
                  на късата полуоска е муфата! Нея може да иа извадиш и без да сваляш дифа ми направоо от главината я вадиш! Ама щом си решил да разглобяваш действай! Тъкмо ще си видиш щетите ако има такива по задния мост!
                  4ао и успех ако има въпроси ше помагаме!!!
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X