Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюзи ТЛК 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дюзи ТЛК 120

    Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
    Та за дюзите на 95-ците и първите 120-ки /който дюзите са с различните букси/ издържат повече към 200 000 км.Но в предвид годините и километрите им,покупката на такъв модел ще е свързано вече с смяната им.И аз искам 95-ца с 1кд мотор къса база-как връъйй повече от 120-ка.
    95-цата е дългата база. Късата е 90.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      Re: Дюзи ТЛК 120

      Не е съвсем по темата, но ако за 200 хиляди км се минава само с комплект дюзи за 2000лв, на мен не ми изглежда толкова страшно положението. Имам предвид, че всяко едно МПС за тези пари си има болежки. А относно здравите 80-ки, много рядко има такава без ремонти по мотора.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #93
        От: Дюзи ТЛК 120

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        95-цата е дългата база. Късата е 90.
        Упс моя грешка ,айде фаселифта да кажа 2002г

        Коментар


        • #94
          От: Re: Дюзи ТЛК 120

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          Не е съвсем по темата, но ако за 200 хиляди км се минава само с комплект дюзи за 2000лв, на мен не ми изглежда толкова страшно положението. Имам предвид, че всяко едно МПС за тези пари си има болежки. А относно здравите 80-ки, много рядко има такава без ремонти по мотора.
          Това говорим за началните производства, после живота става 80-100 000км.

          Коментар


          • #95
            От: Дюзи ТЛК 120

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Малко тема за размисъл:

            Прави ли ти впечетление, че 2-ра дюза отново е с най-голям + ?
            Не бях обърнал внимание, но и не знам дали има връзка. Ако имаш нещо пред вид - казвай, че ме заинтригува?

            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
            Не е съвсем по темата, но ако за 200 хиляди км се минава само с комплект дюзи за 2000лв, на мен не ми изглежда толкова страшно положението. Имам предвид, че всяко едно МПС за тези пари си има болежки. А относно здравите 80-ки, много рядко има такава без ремонти по мотора.
            Така е Мишо. И аз се попримирих с тази мисъл, въпреки че става дума за 100, а не за 200 хиляди км. А и дюзите не са единствения проблем - водна помпа, амортисьори, тампони на ДВГ(два пъти в гаранция), но все пак не са кой знае колко сериозни и скъпи проблеми.
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • #96
              От: Дюзи ТЛК 120

              Аз му навъртях на моя 262 000 км вече и грам непуши,работи тихичко,зачетох се в таз тема,и се чудя колко им е ресурса на тез дюзи,да се подготвя психически ?
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #97
                От: Дюзи ТЛК 120

                Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                Аз му навъртях на моя 262 000 км вече и грам непуши,работи тихичко,зачетох се в таз тема,и се чудя колко им е ресурса на тез дюзи,да се подготвя психически ?
                Както Митко Джамбазов ми беше казал - може на 50 000 да се скапят, а може на 500 000 да нямат проблем. Зависи от късмета.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #98
                  От: Дюзи ТЛК 120

                  Последно не разбрах от къде и какъв дизел да зареждаме.Познати в Бургас,които карат цистерни към Лукойл и зареждат различни вериги бензиностанции,казват,че зареждат от един кран всички,една и съща нафта,а после всяка верига сама си слага добавки.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дюзи ТЛК 120

                    За всички километри , които съм изминал с тойотата си , единствено съм усетил разлика с нафтата , която заредих от последната бензиностанция на Петрол , която се намира преди границата на Малко Търново. Тогава наистина си мислех , че двигателят ще се разпадне и няма да успея да стигна до Турция. Масово съм зареждал от Лукойл и от Автотрейд. От Лукойл зареждам и дизел за тракторите , проблеми не съм имал. Зареждам варелите от колонката и избягвам да ми носят с цистерна , защото така поне знам , че съм заредил дизел от този , от който зареждат всички останали.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • От: Дюзи ТЛК 120

                      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                      За всички километри , които съм изминал с тойотата си , единствено съм усетил разлика с нафтата , която заредих от последната бензиностанция на Петрол , която се намира преди границата на Малко Търново. Тогава наистина си мислех , че двигателят ще се разпадне и няма да успея да стигна до Турция. Масово съм зареждал от Лукойл и от Автотрейд. От Лукойл зареждам и дизел за тракторите , проблеми не съм имал. Зареждам варелите от колонката и избягвам да ми носят с цистерна , защото така поне знам , че съм заредил дизел от този , от който зареждат всички останали.
                      Аз съм на мнение (след дълги тестове на всички възможни продавани в БГ. дизел горива)че ромпетролския дизел е най добър за 120та !!!!

                      Коментар


                      • От: Дюзи ТЛК 120

                        Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
                        Последно не разбрах от къде и какъв дизел да зареждаме.Познати в Бургас,които карат цистерни към Лукойл и зареждат различни вериги бензиностанции,казват,че зареждат от един кран всички,една и съща нафта,а после всяка верига сама си слага добавки.

                        ...и после някои управители на бензиностанции си слагат нЕкви "добавки",които да запълнят липсите...и те така!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Дюзи ТЛК 120

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          ...и после някои управители на бензиностанции си слагат нЕкви "добавки",които да запълнят липсите...и те така!
                          Точно така.За това дори в един град,където има няколко бензиностанции от една верига има разлика в горивото една от друга и не важи правилото,че щом е Шел(примерно),на другия Шел горивото ще е същото.
                          А какво остава за различните градове,където и шофьорите на цистерните взимат участие в химичния състав на горивата.

                          Коментар


                          • От: Дюзи ТЛК 120

                            С какво си гледате дюзите. Диагностиката на дюзи може ли да се прави с телефон и OBD-2 адаптер?

                            Аз на моя гледам един куп параметри докато карам (скорости, температури и прочие) и да гледам кодове за грешки от ТЛК 120.

                            Вероятно Torque по-подразбиране не познава броячите на дюзите на ТЛК-то.....

                            Коментар


                            • От: Дюзи ТЛК 120

                              Аз ги гледам с това - http://www.ebay.com/itm/NEW-Mini-VCI..._Tools&vxp=mtr
                              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                              Коментар


                              • Виждам, че темата е стара, но да питам аз! Преди 23 000 км смених дюзитес оригинал о Денсо, и от известно време забелязах че докато е студена при 1800 2300 оборота чукат. На топъл двигател корекциите са ок, максималната е 0,9.На какви обороти трябва да се гледат корекциите? Иначе мотора работи много спокойно и като е топъл и студен, не тресе, припушва само като я стъпча!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X