Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

    Колеги помагайте.
    Джипа пипа маслото.няма течове на масо под двигателя. И се чудя откъде да го подхващам.
    За да сменя вложките трябва ли да свалям главата.. ?

  • #2
    От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

    Може и да не я сваляш. Но при всички случаи ще трябва да свалиш ремъка и валовете. Предвид, че това е един от най-кривите двигатели, произвеждани изобщо, не съм оптимист, че ще спре да гори масло. Преди да го попилееш, виж състоянието на ЕГР и отдушниците.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

      То ако беше казал че имаш 2,2 и не гори масло никой нямаше да ти повярва.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин
        Може и да не я сваляш. Но при всички случаи ще трябва да свалиш ремъка и валовете. Предвид, че това е един от най-кривите двигатели, произвеждани изобщо, не съм оптимист, че ще спре да гори масло. Преди да го попилееш, виж състоянието на ЕГР и отдушниците.

        А този ЕГР и отдушниците къде са ?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
          То ако беше казал че имаш 2,2 и не гори масло никой нямаше да ти повярва.
          Казвам, пък който ще да вярва
          Затапва се ЕГР-а, сменят се гумички и ако не е на 1 000 000 км. няма от какво да гори масло
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

            Къде се намира този ЕГР ? Какво представлява.. ? И какви гумички се сменят ?
            Просто не ми е ясно. От три месеца я имам .. не познавам мотора. Преди имах чугуненото магаре 2.4 на ОФА ДБ.
            по него всичко ми беше ясно. Но с този 2.2 уви. Ще е хубаво някои да ми обясни за ЕГР и гумичките.. ?
            Мерси предварително

            Коментар


            • #7
              От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

              Ей от шега не разбирате
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
                Къде се намира този ЕГР ? Какво представлява.. ? И какви гумички се сменят ?
                Просто не ми е ясно. От три месеца я имам .. не познавам мотора. Преди имах чугуненото магаре 2.4 на ОФА ДБ.
                по него всичко ми беше ясно. Но с този 2.2 уви. Ще е хубаво някои да ми обясни за ЕГР и гумичките.. ?
                Мерси предварително
                Гумичките се намират закачени за клапаните. ЕГР-а е между колектора и мотора.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                  какво представлява този ЕГР клапан... каква роля има при горенето на масло.. смисъл защо трябва да го запуша. ?
                  а ролята на тези гумички каква е? да не става въпрос за вложките.. ? или се бъркам нещо..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                    Айде да взема и аз отношение Който е бил с мене по разходки знае за какво иде реч Моята пуши яко - смених гумичките на клапаните-без сваляне на главата става ,ама на 4ти цилиндър си е яко секс... Сега ще затапя и ЕГР-а , но нямам особени надежди че ще се оправи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                      По какъв начин ЕГР-а влияе върху разхода на масло?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                        Колега на мен ми изглежда ,че не си в запознат с ДВГ. Препоръчвам ти да потърсиш специалист ,който е наясно с гумички и клапани .
                        Гумичките са уплътнители на стеблата на клапаните ,които не позволяват на маслото да попадне в горивната камера по стеблата на клапаните.

                        ЕГР Накратко: Рециркулация на изгорелите газове при някои режими на двигателя. Бута изгорели газове обратно през входащия колектор за доизгаряне. Сваля малко емисиите при градско каране.

                        Като одъртее, прави само проблеми, когато се скапе нещо. Ако ремонта му е скъп, по-добре да се изолира някак, ако е възможно.
                        Напред и нагоре
                        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                        0886769809-Юлиян
                        kiko00@abv.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                          Сега ми стана ясно.. просто знам че ЕГР има при нафтови коли.. не предполагах че и този мотор ще го има.. мерси за информацията..
                          Като сменя гумичките ще напиша какво се случи.. днис ги купих..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                            По какъв начин ЕГР-а влияе върху разхода на масло?
                            Аз си го обяснявам с богатите на сажди газове които се връщат в мотора, и насаждането им по сегменти и т.н. Моя и преди това не харчеше та не съм много убеден но все пак за мен премахването на ЕГР-а и на бензинов двигател и на дизелов е плюс.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

                              А как става елиминирането на този клапън.. ??? Какво е нужно.. и кои е маркуча които се затапва. Ще съм благодарен ако някои колега качи снимка с направените промени по клапана..
                              Мерси предварително.. )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X