Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми SUV?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръчайте ми SUV?

    Новото Х-трейла,има по голям багажник.
    Пътят е целта.

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте ми SUV?

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Твърдо не си наясно и по-скоро го приемаш твърде лично...
      Като си купи "Кашкай" г-н (по-често) госпожа Х, ще "гледа от високо" и ще демонстрира, че е едно ниво над тези, които са си купили "Микра" ...
      Вярно, че е от личен опит, но натрупах доста опит от начина на приемане на пътя на различните автомобили и реакцията на другите участници в движението към тях....
      Което смятам, че е доста точен показател относно дали даден автомобил демонстрира нещо...
      Личния опит - Мазда6/2008г/147к.с. - всеки се пази от нея на пътя заради дизайна (по-агресивния и вид) , въпреки, че като динамика не е нещо особено (0-100 : 9.9сек, Vmax-214км/ч /пробвано до 219км/ч)..
      С Кашкая/2008г/140к.с. всеки решава, че трябва да се дърпа или да не ти дава да го изпревариш, или ще те засече въпреки, че е по-щръклест/висок... Динамиката 0-100 - приблизително като на маздата, само Vmax е по-ниско...
      Та затова и смятам, че при условие, че доста от хората не те имат за участник в движението, явно трудно ще демонстрираш някакъв хай-статус с такъв автомобил
      А поне Кашкая не смятам, че предназначението му е за често излизане по черно и теглене на ремарке - все пак механиката му е по-близо до лек автомобил
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте ми SUV?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Вярно, че е от личен опит, но натрупах доста опит от начина на приемане на пътя на различните автомобили и реакцията на другите участници в движението към тях....
        Което смятам, че е доста точен показател относно дали даден автомобил демонстрира нещо...
        Личния опит - Мазда6/2008г/147к.с. - всеки се пази от нея на пътя заради дизайна (по-агресивния и вид) , въпреки, че като динамика не е нещо особено (0-100 : 9.9сек, Vmax-214км/ч /пробвано до 219км/ч)..
        С Кашкая/2008г/140к.с. всеки решава, че трябва да се дърпа или да не ти дава да го изпревариш, или ще те засече въпреки, че е по-щръклест/висок... Динамиката 0-100 - приблизително като на маздата, само Vmax е по-ниско...
        Та затова и смятам, че при условие, че доста от хората не те имат за участник в движението, явно трудно ще демонстрираш някакъв хай-статус с такъв автомобил
        А поне Кашкая не смятам, че предназначението му е за често излизане по черно и теглене на ремарке - все пак механиката му е по-близо до лек автомобил
        Категорично подкрепям. Със стария ръждилник (Диско 1 ) получавах предимство почти винаги . С Диско 3 е малко по-различно...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте ми SUV?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ...
          Та затова и смятам, че при условие, че доста от хората не те имат за участник в движението, явно трудно ще демонстрираш някакъв хай-статус с такъв автомобил ...
          Не е съвсем точно! Камиончето от аватара определено се възприема като участник в движението, което обаче не значи, че с него можеш да демонстрираш "някакъв хай-статус" ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте ми SUV?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Не е съвсем точно! Камиончето от аватара определено се възприема като участник в движението, което обаче не значи, че с него можеш да демонстрираш "някакъв хай-статус" ...
            Така де , с един ,,ръждилник'' изпъкваш доста повече...Лъскавите СУВ-та се сливат с тълпата...
            Последно редактирано от бат'Марто; 13-04-14, 18:51.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте ми SUV?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Не е съвсем точно! Камиончето от аватара определено се възприема като участник в движението, което обаче не значи, че с него можеш да демонстрираш "някакъв хай-статус" ...
              Все пак говоря за автомобили от една и съща година...
              Малко офтопик, но дават път на камиончето съвсем не заради хай-статуса, а заради ръждата
              Братовчед ми - малко луд, на времето бе взел жигулата на баща си (на под 1х.км, стояла 20г в гараж) просто защото не му пукаше какво кара. Моряк е, и не смяташе, че има смисъл да влага пари в някакъв автомобил, при условие, че има такъв почти нов, пък бил той и жигулка.
              Та и на него винаги му даваха път на кръстовище, но с малко 'театър' от негова страна...
              Когато трябва да излезе без предимство от натоварено кръстовище без предимство в задръстване правеше следния номер:
              Изпъва шия напред, забил носа си в предното стъкло над волана (а е над 100кг), като новак-шофьор. Чуква съединителя, за да подскочи леко колата напред, и пуска чистачките да направят един-два маха на сухо Винаги му даваха път, не заради статуса, а защото 'той за цвета на боята не държи'
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте ми SUV?

                10-те каси бира чакат. Вземаме който сув кажеш и само ме караш сутрин от нас до градината на малки, от там до офиса и вечер по обратния маршрут. Няма 12км общо и мврим разхода.

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте ми SUV?

                  Не успях да прочета питащия за Софийско градско ли пита, но ще споделя моя опит със СУВ и разход. Двигател 2.0 црди, скорости 6. Преди работех в Дружба а живеех в Люлин час пик разход 9 като карах по околовръстното. Сега живея в Овча Купел и работя в центъра, пак час пик - разход 10-11 зимата до 12. Ако си вземеш СУВ с малак двигател 1.5 - купето ще му тежи и пак ще харчи много. Та това с икономичния джип или сув го забрави.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X