Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми SUV?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми SUV?

    Здравейте, предложете ми надеждно, икономичено SUV до около 15 000лв. Ориентирал съм се към дизела за сега, като търся нещо, което не дава повече от 7/100 нафта (може и бензин с газ стига сумата на 100км преход да не превишава 20лв за гориво). Икономита на гориво ми приортет номер 1, след което надеждността за да не вися само по сервизите и на последно мяст външния вид. Няма даходя да катеря Еверест, така че 4х4 възможностите му, не са от значени за мен. Пространството на багажник също, тъй като до сега съм карал само малки коли.

  • #2
    От: Препоръчайте ми SUV?

    Honda CR-V, 2,2 дизел, 140к.с. Между 6-7000 евро (= 12-14000лв.) може да се намери нещо читаво на горе-долу малко км. Градско 7/100, извънградско на дълъг път може и докъм 6/100 да го смъкнеш, има 6 скорост. Външен вид- грозно е, ама на кой му пука. Със сигурност е по-здраво от Мерцедеса, ако може това да е критерии за здравина.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми SUV?

      Преди има няма 3 дни .....Туксон бензин ...сега ....това долу
      Първоначално публикуван от mitko.be Преглед на мнение
      Здравейте, предложете ми надеждно, икономичено SUV до около 15 000лв. Ориентирал съм се към дизела за сега, като търся нещо, което не дава повече от 7/100 нафта (може и бензин с газ стига сумата на 100км преход да не превишава 20лв за гориво). Икономита на гориво ми приортет номер 1, след което надеждността за да не вися само по сервизите и на последно мяст външния вид. Няма даходя да катеря Еверест, така че 4х4 възможностите му, не са от значени за мен. Пространството на багажник също, тъй като до сега съм карал само малки коли.
      ето за любознателните и най-вече за mitko .....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181997

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми SUV?

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        Преди има няма 3 дни .....Туксон бензин ...сега ....това долу


        ето за любознателните и най-вече за mitko .....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181997
        Не разбирам, какво искаш да постигнеш с този пост, но карай. Бях се ориентирал към Хюндая, но се оказа, че немога да намеря информация за него и реших да попитам какво друго мога да скалъпя за тези пари?!

        ПС. На колегата с Хонда-та, благдаря. Вярно е грозноватичка, но ще я проуча. А какви мислите за Nissan Qashqai 1.5td 106кс, на него му дават по-малък разход от на Хонда-та?

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми SUV?

          В допълнение към горните Тойота RAV4, Нисан Кашкай...
          За автомобил втора ръка е по-важно конкретното състояние на екземпляра, а не марката/модела. Така, че не виждам много смисъл от такива съвети, защото с тях можем само да изброим моделите, попадащи в таргет групата.
          А за конкретния избор трябва ходене, обикаляне и внимателни огледи...
          Казваш, че приоритет ти е разхода - такъв разход е трудно постижим със СУВ (не е невъзможно, но е в долната граница при внимателно шофиране)..
          Освен това обмисли и това, че при стария съвременен дизел е възможен скъпоструващ ремонт - подмяна на някой детайл - я турбо, я дюза, я демпферен маховик, които могат да обезсмислят икономията на гориво...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми SUV?

            Първоначално публикуван от mitko.be Преглед на мнение
            Здравейте, предложете ми надеждно, икономичено SUV до около 15 000лв.
            ...
            така че 4х4 възможностите му, не са от значени за мен. Пространството на багажник също, тъй като до сега съм карал само малки коли.
            А защо трябва да е SUV, след като не Ви трябва 4х4 и се гони нисък разход на гориво?!? По начало автомобилите от тази категория са по-НЕикономични от обикновените коли, а наличието на система за 4х4 прави устройството им по-сложно (т.е. повече неща, които могат да се развалят) и поддръжката им - по-скъпа.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми SUV?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              В допълнение към горните Тойота RAV4, Нисан Кашкай...
              За автомобил втора ръка е по-важно конкретното състояние на екземпляра, а не марката/модела. Така, че не виждам много смисъл от такива съвети, защото с тях можем само да изброим моделите, попадащи в таргет групата.
              А за конкретния избор трябва ходене, обикаляне и внимателни огледи...
              Казваш, че приоритет ти е разхода - такъв разход е трудно постижим със СУВ (не е невъзможно, но е в долната граница при внимателно шофиране)..
              Освен това обмисли и това, че при стария съвременен дизел е възможен скъпоструващ ремонт - подмяна на някой детайл - я турбо, я дюза, я демпферен маховик, които могат да обезсмислят икономията на гориво...
              Питам предимно за да кажете, кои модели попадат в тази група, която търся, тъй като до скоро не съм се интересувал изобщо от този клас автомобили и нямам представа. Иначе е ясно, че след като набележа нещо, ще ходя доста да разглеждам, докато попадна на наистина читав екземпляр. За това не съм изключил и варианта бензин + газ. А гледах Кашкая 1.6 по каталог дава 8.5л. градско, как седят нещата в действителност с разхода и двигателя търпи ли газифициране, без да се разхлопат клапаните?

              ПС. Спрял съм се на SUV, защото си търся семейна кола, различна от ван и комби, които доста ми грознеят. А и от ниски коли, ми е писнало не знам до къде... Също, чувството да гледаш мааалко по отгоре, е сравнително приятно.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми SUV?

                Градски разход под 7/100 с двулитров или по-голям дизел, било то и на нормална кола, е страшна химера. Обзалагам се на 10 каси бира, че такъв автомобил не съществува.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми SUV?

                  Каталога за разхода не го гледай. Или по-точно сравни предходния си автомобил каква разлика в градския ти разход е давал в сравнение със заявения от производителя...
                  Защото леека промяна в маршрута/времето на движение в един и същи град може да докара голяма промяна в разхода....
                  При мен предишния ми автомобил правеше градски разход около 10% под заявения от производителя при един маршрут (предишното ми местоживеене), и с около 30% над заявения при друго местоположение...
                  Колега с РАВ4/150к.с. дизелак правеше градски разход 6.2л/100км, но живее в покрайнините на града (пътуване на по-големи дистанции) и пътя му до офиса е само по големи ненатоварени булеварди - практически като извънградски разход..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми SUV?

                    Не е казано, че двигателя трябва да е повече от двулитров. Едно и ... вариантите също ми вършат работа, а и 7/100 дизел и 10/100 бензин ми вършат работа.

                    ПС. Ta горе-долу какъв разход дава Кашкая с 1.5 дизел и 1.6 бензин с ръчни скорости, градски при не особено голям трафик (в какъвто най-често карам и аз)?
                    Последно редактирано от mitko.be; 12-04-14, 07:05.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми SUV?

                      Ами щом като икономичноста ти е приоритет,вземи бензин-газ!И 12 да ти лапне градско 12х1.24=14,88лв.Нафтата 10х2,56= сам можеш да сметнеш.
                      И Пич,моите уважения ама сигурен ли си кво точно искаш!?!?
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми SUV?

                        Първоначално публикуван от mitko.be Преглед на мнение
                        Не разбирам, какво искаш да постигнеш с този пост, но карай. Бях се ориентирал към Хюндая, но се оказа, че немога да намеря информация за него и реших да попитам какво друго мога да скалъпя за тези пари?!

                        ПС. На колегата с Хонда-та, благдаря. Вярно е грозноватичка, но ще я проуча. А какви мислите за Nissan Qashqai 1.5td 106кс, на него му дават по-малък разход от на Хонда-та?
                        Митко,бе - единственото което искам е да ти помогна да не забравиш какво търсиш и от къде си тръгнал като идея и за какво ще ти е колата.... малко съм продавал коли. И са идвали клиенти - които търсят пикап.... пък си тръгват с форд Мустанг.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          И Пич,моите уважения ама сигурен ли си кво точно искаш!?!?
                          Да, както съм написал по горе, търся SUV, икономично, здраво и що годе представително до 15 000лв.

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          Митко,бе - единственото което искам е да ти помогна да не забравиш какво търсиш и от къде си тръгнал като идея и за какво ще ти е колата.... малко съм продавал коли. И са идвали клиенти - които търсят пикап.... пък си тръгват с форд Мустанг.
                          За мен Tucson-a, все още е вариант номер 1, към който най-много ме дърпа. Проблема е там, че от няколко дни търся информация за 2.0i, в няколко форума и не мога да намеря нищо, тъй като не е много разпространен. Опитах и да потърся собственици на такива, които ги продават, но без успех.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-04-14, 17:17.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми SUV?

                            Първоначално публикуван от mitko.be Преглед на мнение
                            ....

                            ПС. Ta горе-долу какъв разход дава Кашкая с 1.5 дизел и 1.6 бензин с ръчни скорости, градски при не особено голям трафик (в какъвто най-често карам и аз)?
                            Огледай сайтовете за статистики на разход - спритмонитора, българските - така, че видиш горе-долу в какъв обхват се движат...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми SUV?

                              Погледни бензиново Сузуки Гранд Витара около 2006.Според мен прилично изглеждащ автомобил,който би отговорил на критерийте ти.
                              Лично за мен,по-добър интериор от Рав 4.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X