Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

    Здравейте, спрял съм се на Рав-чето, но нямам много информация за него и исках малко да го проуча преди да се хвана на хорото. Интересува ме 5-вратото, задължително с бензинов мотор и това, което най-вече ме интересува е консумацията на гориво (като 100% ще има газ). Та се колебая между 1.8 и 2.0 като по каталог ги дават с 2 литра разлика в полза на 1.8, но вие ще кажете в действителност как седят нещата? Всякаква информация би ми била много полезна: Кекави ли са много? Поврежда ли газта мотора (както се говори за колите на дръпнатите)? Какво да гледам при покупка? Кои са най-скъпите ремонти по колата? С постоянно 4х4 ли е?

  • #2
    От: Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

    2.0 е по здравия мотор. 1.8 гори повече в действителност. Много здрава машинка с немалък разход. Постоянно 4х4. Газта ги поврежда, особено некадърно поставената и ефтина уредба. Иска реглаж клапани на 60к. Седлата издържат около 3 реглажа. Сумата на реглажа изяжда икономията на газ и ти остава кефа от разхождането на бутилката. Най-скъпите ремонти са ламбда сондите и катализатора. Много рядко дросел. Като цяло много добра машинка за годините и класа си. Почти няма алтернатива.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

      ... дизела ли е по-добрата алтернатива?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

        Няма по-добра. Зависи за какво ще се ползва и колко.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на Rav4 II (2000- 2006)

          Джамбазов ще се произнесе крайно, но при вариант с 1.8 мотора, равчето е само с предно, ако си спомням добре.Ако караш много километри - помисли и за дизел.А за ГИ - не бих те съветвал.
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X