Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Медоносна 2014

    При мен идната седмица ще им слагам трети магазини. Все пак са изкарани на около 1-2м до голям масив слънчоглед, който цъфти на 4-5 етапа, което е добре. От кориандър и лавандула(букет) изкарах по 10-тина килограма от кошер, което пак е много добре заради скапаното време, което беше тогава. Първите отводки също тръгнаха добре тази година, даже направих отводки от тях и всичко е наред.

    Коментар


    • От: Медоносна 2014

      При мен някой са почти готови, други още не, затова ще сложа по още един магазин на готовите за да въртя всички на куп.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Медоносна 2014

        А от къде слагате по още един магазин? Аз имам проблеми с рамките, че са в недостиг за напълване на един магазин, слагам основи, но не градят основите, а гледат да надграшдат дебело до рамките с основи изградените пити. На веднъж не мога да вадя всичкия мед, защото времето е доста малко и едвам успявам да отделя време за изваждане на 3-4 магазина. То предполагам е и защото работя сам и няма кой да ми помага.

        Коментар


        • От: Медоносна 2014

          Вземи си оборудвай кошерите с поне 3 магазина, с изградени рамки. Купувай(ако някой продава), пускай основи за градеж и така. Без магазини няма как да събират. Ако имаш излишни плодникови рамки(изградени), слагай два магазина над плодника и пускай рамките. В силна паша може и за два-три дни да напълнят един магазин, зависи от семейството и други фактори.
          Щом не градят основите при теб, значи пашата е малко. Моите градят като бесни. Градиха на рапицата, градиха на кориандъра, а сега градят и на слънчогледа. Около 130-150 магазинни рамки, което в моя случай е добре и доволно.
          Последно редактирано от STROIL; 09-07-14, 19:12.

          Коментар


          • От: Медоносна 2014

            До сега слънчогледа не беше цъфнал. Тука от няколко дни гледам е започнал и започва усилено кампанията. Просто до сега нямаше нищо сериозно като паша и едвам за тях си носеха. В събота ще ги отворя пак за бърз преглед.

            Коментар


            • От: Медоносна 2014

              При нас слънчогледите се сяха все по различно време, като най късният е на 20 юни, и са все около селото, т.е. най-далечният е на около 2,5-3 км. На седмица рояците ми изграждат по една плодникова рамка. Плодниците са с по 10 рамки в тях. На по-силната сложихме пълен с рамки магазин преди 10-тина дни и вече е пълен на 50% че и повече. На по-слабата и сложихме магазин с 6 изградени рамки и 1 основа, за 5 дена беше изградила основата и допълнихме магазина с основи. Ако времето е хубаво може и да извадим по един магазин от рояците. А и щях да забравя. Всеки кошер има по 3-4 пити пълни с мед.
              Кольо Динев

              Коментар


              • От: Медоносна 2014

                Вадихме мед за втори път. Посъбрали са от липата и от билките. За такава лоша година, не мога да се оплача от нямане.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Медоносна 2014

                  Вадих и аз, около 18 буркана от 800 мл. от кошер, напълнили са добре.
                  Но имам и слабички.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Медоносна 2014

                    При мен беше голямото роене,но въпреки това мед също събраха.

                    Коментар


                    • От: Медоносна 2014

                      Днеска преглеждах и от двете отводки извадих по 2 плодникови рамки пълни и запечатани с мед. Просто нямам магазини и не мислех че ще се наложи. Пашата почети отминава и се надявам да нямат проблеми. Другите 4 кошера ги прегледах само магазините и са половината пълни. След 10-тина дни ще извадя каквото са събрали. Трябва да направя няколко кошера, че да мога да прибера магазинните рамки. Съхранението на кумин не ми е удачно за момента, поради различните магазини. Започнах да правя инвентара еднакъв и ще изхвърля всички стари кошери. Замисъла беше още тази година да бъде направено, но нямах време за правене на нови, а ми трябваха за отводки.

                      Коментар


                      • От: Медоносна 2014

                        Някаде из форума предлагаха нож за отпечатване електрически на 12в не мога да го намеря.

                        Коментар


                        • От: Медоносна 2014

                          Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                          Някаде из форума предлагаха нож за отпечатване електрически на 12в не мога да го намеря.
                          Това ли имаш предвид? Драсни му едно личо и се разберете, по спомен не беше негово производство.

                          Коментар


                          • От: Медоносна 2014

                            Мерси.
                            Да за това ставаше въпрос. Доста го търсех но без успех мислех че имаше и снимка на ножа.

                            Коментар


                            • От: Медоносна 2014

                              Ехеееее.... как съм изтрвал до сега да видя, че има и оффроуд пчелари
                              Да ви се представя и аз. Казвам се Жоро, имам 38 кошера с пчели. По-голямата част са в Русенско, останалите в Две Могилско. Това ще ми е 4-та зима и толкова слаба година не съм имал до сега. По ред причини - загуби зимата, пръскане пролетта, роене, и най-вече дъждовете през ден от акацията насам.

                              Коментар


                              • От: Медоносна 2014

                                И аз съм от Русе, гледам ги в града до старата римска порта на града. До мене има пчелар с около 40 кошера и от това идва слаба пашата. Тази година съм доволен единствено от слънчогледа. Много се роиха и дъждовната година обърка развитието.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X